aimeos-core - en to bg translation catalogue (769 entries)

en: %1$s
    %2$s %3$s %4$s %5$s
    %6$s %7$s
    %8$s
    %9$s %10$s
    %11$s
    %12$s
    %13$s
    %14$s
    %15$s
    %16$s
    %17$s
    %18$s
bg: %1$s
    %2$s %3$s %4$s %5$s
    %6$s %7$s
    %12$s
    %11$s
    %9$s %10$s
    %8$s
    %13$s
    %14$s
    %15$s
    %16$s
    %17$s
    %18$s

en: (International) facsimilie number without separation characters, can start with a "+"
bg: (Международен) номер без знак за отделяне, може да ща започне с  "+"

en: (International) telephone number without separation characters, can start with a "+"
bg: Международните телефонни номера без знак за отделяне, могат да започнат с "+"

en: + Tax
bg: + данък

en: <hidden>
bg: <скрито>

en: API key
bg: Ключ за API

en: Account
bg: Регистрация

en: Active
bg: Активен

en: Actual price
bg: Актуална цена

en: Actual price customers can buy the article for on the web site
bg: Актуалната цена на продукта за купувачи на сайта

en: Add
bg: Добави

en: Additional delivery costs for each item, e.g. $20 for one heavy item will be $100 for five items it total
bg: Допълнителни цени за доставка, например $20 за един тежък артикул ще бъде  $100 за 5 артикула общо

en: Additional information where the customer's apartment can be found
bg: Допълнителна информация къде жилището на клиента може да се намира

en: Additional information where the supplier's apartment can be found
bg: Допълнителна информация къде жилището на доставчика може да се намира

en: Address 1
bg: Адрес 1

en: Address 2
bg: Адрес 2

en: Address 3
bg: Адрес 3

en: Address identifier of the customer's house for delivery
bg: Номер на жилището на клиента за доставка

en: Address identifier of the supplier's house for delivery
bg: Номер на жилището на доставчика за доставка

en: Admin JQAdm type is empty
bg: Админ JQAdm тип е празен

en: Advanced
bg: Напреднал

en: Aimeos caching is disabled by "%1$s"
bg: Aimeos кеширането е деактивирано от "%1$s"

en: Aimeos debug logging is enabled by "%1$s"
bg: Aimeos отстраняването на грешки при регистрацията е активирано от "%1$s"

en: Aimeos object not available
bg: Aimeos object не е намерен

en: All
bg: Всички

en: All attributes that uniquely define an article, e.g. width, length and color for jeans
bg: Всички атрибути които уникално определят артикул, например ширина, дължина и цвят на джински

en: Allow custom price
bg: Позволи персонална цена

en: Allow customers to choose themselves how much they want to pay
bg: Позволи на купувачите да изберат сами как искат да платят

en: Alphanumeric string that can identify the group uniquely
bg: Алфанумеричен низ, който може да идентифицира групата уникално

en: Apply
bg: Приложи

en: Article specific configuration options, will be available as key/value pairs in the templates
bg: Специфичните настройки за статията ще бъдат достъпни като ключ/стойност в шаблоните.

en: Attribute
bg: Атрибут

en: Attribute Lists Type
bg: Атрибутни списъци тип

en: Attribute Lists Types
bg: Атрибутни списъци типове

en: Attribute Property Type
bg: Атрибут Свойство Тип

en: Attribute Property Types
bg: Атрибут Свойство Типове

en: Attribute Type
bg: Тип на атрибут

en: Attribute Types
bg: Видове атрибути

en: Attribute position (optional)
bg: Атрибут позиция (по избор)

en: Attribute properties that are not shared with other attributes
bg: Атрибутни свойства, които не се споделят с други атрибути

en: Attribute type that limits the list of available attributes
bg: Атрибут тип, който ограничава списъка с наличните атрибути

en: Attributes
bg: Атрибути

en: Available currency for the current site
bg: Налична валута за текущия сайт

en: Available intervals in the front-end
bg: На разположение са интервали в предния край

en: Available language for the current site
bg: <text_to_translate>Наличният език за текущия сайт</text_to_translate>

en: Average product rating and total number of ratings by customers for this product
bg: Среден рейтинг на продукта и общ брой оценки от клиенти за този продукт

en: Back in stock
bg: Попълване на склад

en: Basic
bg: Основа

en: Basket
bg: Кошница

en: Billing address
bg: Разплащателен адрес

en: Birthday
bg: Рожден ден

en: Birthday of the customer
bg: Рожден ден на клиента

en: Boost factor
bg: Увеличителен фактор

en: Boost factor (optional)
bg: Фактор за увеличение (по избор)

en: Bug or suggestion?
bg: Грешка или предложение?

en: Bulk edit
bg: Групово редактиране

en: Cancel
bg: Отмяна

en: Cancel and return to list
bg: Отказ и връщане към списъка

en: Catalog
bg: Каталог

en: Catalog Lists Type
bg: Каталог списъци тип

en: Catalog Lists Types
bg: Каталог списъци тип

en: Categories
bg: Категории

en: Categories the product can be found in by the user on the web site
bg: Категории, в които потребителят може да намери продукта на уебсайта.

en: Categories the product will be shown for in the promotional section
bg: Категориите, в които продуктът ще бъде показан в промоционалния раздел.

en: Category specific configuration options, will be available as key/value pairs in the templates
bg: Специфичните настройки за категорията ще бъдат достъпни като ключ/стойност в шаблоните.

en: Change costs/item in %
bg: Промяна на разходите/позиция в %

en: Change rebate in %
bg: Промяна на отстъпката в %

en: Change value in %
bg: Стойност на промяната в %

en: Channel
bg: Канал

en: Channel the order has been placed
bg: Поръчката е направена по канал

en: Choose file
bg: Изберете файл

en: City
bg: Град

en: City or town name (required)
bg: Град (задължителен)

en: Class "%1$s" does not implement "%2$s"
bg: Класът "%1$s" не се изпълнява "%2$s"

en: Class "%1$s" not available
bg: Класът "%1$s" не е наличен

en: Class "%1$s" not found
bg: Класът "%1$s" не е намерен

en: Close
bg: Затвори

en: Code
bg: Код

en: Code to uniquely identify the site, renaming is dangerous!
bg: Код за уникална идентификация на сайта, преименуването е опасно!

en: Columns
bg: Колони

en: Comment
bg: Коментар

en: Comment of the reviewer
bg: Коментар на рецензента

en: Communication
bg: Комуникация

en: Company
bg: Компания

en: Company details
bg: Данни за компанията

en: Company name (optional)
bg: Компания (опция)

en: Completed orders
bg: Завършени поръчки

en: Completed orders within the last seven days compared to the period before
bg: Завършени поръчки през последните седем дни в сравнение с предходния период

en: Config
bg: Конфигурация

en: Configurable
bg: Конфигурируем

en: Configuration options, will be available as key/value pairs in the list item
bg: Опциите за конфигуриране ще бъдат налични като двойки ключ/стойност в елемента от списъка

en: Context
bg: Контекст

en: Copy
bg: Копиране

en: Copy this entry
bg: Копирайте този запис

en: Costs
bg: Разходи

en: Count
bg: Брой

en: Country
bg: Държава

en: Country ID
bg: Идентификатор на страната

en: Country code (required)
bg: Код на страната (задължително)

en: Country specific tax rate to calculate and display the included tax (B2C) or add the tax if required (B2B)
bg: Данъчна ставка, специфична за страната, за да се изчисли и покаже включеният данък (B2C) или да се добави данък, ако е необходимо (B2B)

en: Country state code (optional)
bg: Код на държавата (по избор)

en: Coupon
bg: Купон

en: Coupon provider or coupon decorator configuration name
bg: Име на конфигурацията на доставчика на купони или декоратора на купони

en: Created
bg: Създадено

en: Currencies
bg: Валути

en: Currency
bg: Валута

en: Custom
bg: Потребителски

en: Custom domain or unique code of your shop
bg: Потребителски домейн или уникален код на вашия магазин

en: Customer
bg: Клиент

en: Customer ID
bg: Идентификатор на клиента

en: Customer Lists Type
bg: Тип списъци на клиенти

en: Customer Lists Types
bg: Видове списъци на клиенти

en: Customer Property Type
bg: Тип собственост на клиента

en: Customer Property Types
bg: Типове имоти на клиенти

en: Customer characteristics that are not shared with other customers
bg: Характеристики на клиентите, които не се споделят с други клиенти

en: Customer comment (optional)
bg: Коментар на клиента (по избор)

en: Customer e-mail address
bg: Имейл адрес на клиента

en: Customer password
bg: Парола на клиента

en: Customer properties that are not shared with other customers
bg: Свойства на клиентите, които не се споделят с други клиенти

en: Customer reference
bg: Референция на клиента

en: Customer reference (optional)
bg: Референция на клиента (по избор)

en: Dashboard
bg: Информационно табло

en: Data
bg: Данни

en: Data set
bg: Набор от данни

en: Dataset
bg: Набор от данни

en: Date of the last delivery status change
bg: Датата на статуса на последната доставка е променена

en: Date of the last payment status change
bg: Датата на статуса на последното плащане е променена

en: Date the subscription ends
bg: Дата на приключване на абонамента

en: Days
bg: Дни

en: Default
bg: По подразбиране

en: Delete
bg: Изтрий

en: Delete entries?
bg: Изтриване на записи?

en: Delete selected entries
bg: Изтриване на избрани записи

en: Delete this entry
bg: Изтриване на записа

en: Deleting reviews is not allowed
bg: Изтриването на прегледи не е разрешено

en: Delivery
bg: Доставка

en: Delivery address
bg: Адрес на доставка

en: Delivery date
bg: Дата на доставка

en: Delivery in
bg: Доставка в

en: Delivery or payment costs for the products in the basket of the customer
bg: Разходи за доставка или плащане на продуктите в кошницата на клиента

en: Delivery status
bg: Статус на доставка

en: Delivery timeframe (optional)
bg: Срок за доставка (по избор)

en: Delivery types
bg: Видове доставки

en: Delivery within
bg: Доставка в рамките на

en: Depending on the selected data set, the list of shown fields for the product will be different
bg: В зависимост от избрания набор от данни списъкът с показаните полета за продукта ще бъде различен.

en: Describe your image
bg: Опишете своя образ

en: Description of the text content if it's in a foreign language
bg: Описание на съдържанието на текста, ако той е на чужд език

en: Descritive name of the currency
bg: Дескриптивно наименование на валутата

en: Descritive name of the language
bg: Дескриптивно наименование на езика

en: Descritive name of the site
bg: Дескриптивно име на сайта

en: Discount
bg: Отстъпка

en: Display help texts
bg: Показване на текстове за помощ

en: Domain
bg: Домейн

en: Download
bg: Изтегли

en: Download this file
bg: Изтеглете този файл

en: Duplicate entry
bg: Дублиращ се запис

en: Duplicate entry (Ctrl+D)
bg: Дублиране на записа (Ctrl+D)

en: E-Mail address (required)
bg: Е-Маил (Задължителен)

en: E-Mail address or account name (required)
bg: Имейл адрес или име на акаунт (задължително)

en: E-Mail address used for sending shop related e-mails
bg: Адрес на електронна поща, използван за изпращане на имейли, свързани с магазина

en: E-mail
bg: Е-Маил

en: E-mail address (optional)
bg: Е-Маил (Опция)

en: E-mail address that belongs to the address
bg: Е-Маил който принадлежи към адреса

en: EAN, SKU or article number (required)
bg: EAN, SKU или номер на артикул (задължително)

en: Edit
bg: Промени

en: Edit selected entries
bg: Редактиране на избрани записи

en: Edit this entry
bg: Промени този запис

en: Editor
bg: Редактор

en: Email
bg: Е-Маил

en: End date
bg: Крайна дата

en: End date (optional)
bg: Крайна дата (Опция)

en: Enter group ID, code or label
bg: Въведете идентификатор на групата, код или етикет

en: Entry deleted successfully
bg: Записът е изтрит успешно

en: Entry saved successfully
bg: Записът е запазен успешно

en: Entry specific configuration options, will be available as key/value pairs in the templates
bg: Специфичните опции за конфигурация на входа ще бъдат достъпни като двойки ключ/стойност в шаблоните

en: Error
bg: Грешка

en: Error deleting data
bg: Грешка при изтриване на данни

en: Error retrieving data
bg: Грешка при извличане на данни

en: Error saving data
bg: Грешка при запазване на данни

en: Excl. tax
bg: Без данък

en: Execution order of the plugins
bg: Ред на изпълнение на приставките

en: Execution order of the rules
bg: Ред на изпълнение на правилата

en: Export
bg: Експорт

en: Facility
bg: Умение

en: Facsimile
bg: Факсимиле

en: Facsimile number (optional)
bg: Номер на факса (по избор)

en: Factor to boost product in user search over other products (>1.0 positive boost, <1.0 negative boost)
bg: Фактор за повишаване на продукта в потребителското търсене пред други продукти (>1.0 положително повишаване, <1.0 отрицателно повишаване)

en: Failed to write file to disk
bg: Неуспешно записване на файл на диска

en: File
bg: Файл

en: File does not exists: "%1$s"
bg: Файлът не съществува: "%1$s"

en: File upload stopped by extension
bg: Качването на файлове е спряно от разширение

en: File uploaded successfully
bg: Файлът е качен успешно

en: Find category
bg: Намиране на категория

en: Find site
bg: Намиране на сайт

en: First
bg: Първи

en: First name
bg: Име

en: First name (optional)
bg: Първо име (по избор)

en: First name of the person if used in cultures where they are used
bg: Първото име на лицето, ако се използва в културите, в които се използва

en: Floor
bg: Етаж

en: Floor / Appartment
bg: Етаж / Апартамент

en: Floor and/or apartment (optional)
bg: Етаж и/или апартамент (опция)

en: For
bg: За

en: Generate
bg: Генериране на

en: Generate image
bg: Генериране на изображение

en: Generate text
bg: Генериране на текст

en: Given rebate amount
bg: Даден размер на отстъпката

en: Go to attribute panel
bg: Отидете в панела с атрибути

en: Go to property type panel
bg: Отидете на панела за типа на собствеността

en: Go to the list of attribute types
bg: Отидете на списъка с типове атрибути

en: Granted rebate
bg: Предоставена отстъпка

en: Group
bg: Група

en: Group name describing for which members the group is for
bg: Име на групата, описващо за кои членове е предназначена групата

en: Groups
bg: Групи

en: Height
bg: Височина

en: Hidden attributes
bg: Скрити атрибути

en: Hidden product attributes that are stored with the ordered products
bg: Скрити атрибути на продукта, които се съхраняват заедно с поръчаните продукти

en: Highlighted suppliers of the product
bg: Подчертани доставчици на продукта

en: Honorary title (optional)
bg: Почетна титла (по избор)

en: Honorary titles like Dr., Ph.D, etc.
bg: Почетни звания като д-р, доктор и др.

en: Hours
bg: Часове

en: House number
bg: Номер на жилище

en: House number (optional)
bg: Номер на жилище (опция)

en: How the customer is addressed in e-mails
bg: Как се обръщате към клиента в имейлите

en: How the supplier is addressed in e-mails
bg: Как се обръщате към доставчика в имейлите

en: Hyper-real and dramatic
bg: Хиперреален и драматичен

en: ID of a related invoice, e.g. of a changed or refunded invoice
bg: Идентификатор на свързана фактура, напр. на променена или възстановена фактура

en: ISO currency code (required)
bg: ISO код на валутата (задължително)

en: ISO language code (required)
bg: ISO код на езика (задължително)

en: Image
bg: Изображение

en: Image description
bg: Описание на изображението

en: Images will only be shown for that language, useful if the media contains text or is language sepecific
bg: Изображенията ще се показват само за този език, което е полезно, ако медията съдържа текст или е специфична за даден език.

en: Import
bg: Импорт

en: Import/Export jobs
bg: Работни места за внос/износ

en: Incl. tax
bg: С включен данък

en: Info
bg: Информация

en: Insert new entry
bg: Вмъкване на нов запис

en: Insert new entry (Ctrl+I)
bg: Вмъкване на нов запис (Ctrl+I)

en: Internal article name, will be used on the web site and for searching only if no other product names in any language exist
bg: Вътрешно име на артикул, което ще се използва на уебсайта и за търсене само ако не съществуват други имена на продукти на нито един език.

en: Internal article name, will be used on the web site if no product name for the language is available
bg: Вътрешно име на статията, което ще се използва на уебсайта, ако няма име на продукт за езика.

en: Internal attribute name, will be used on the web site if no name for the language is available
bg: Вътрешно име на атрибута, което ще се използва в уебсайта, ако няма име на езика.

en: Internal category name, will be used on the web site if no name for the language is available
bg: Вътрешно име на категорията, което ще се използва на уебсайта, ако няма име на езика.

en: Internal name (required)
bg: Вътрешно име (задължително)

en: Internal type name shown in the administration interface
bg: Наименование на вътрешния тип, показвано в интерфейса за администриране

en: Interval
bg: Интервал

en: Interval (required)
bg: Интервал (задължително)

en: Invalid characters in class name "%1$s"
bg: Недопустими символи в името на класа "%1$s"

en: Invalid characters in client name "%1$s"
bg: Недопустими символи в името на клиента "%1$s"

en: Invalid class name "%1$s"
bg: Невалидно име на клас "%1$s"

en: Invalid domain "%1$s"
bg: Невалиден домейн "%1$s"

en: Invalid factory "%1$s"
bg: Невалидна фабрика "%1$s"

en: Invoice
bg: Фактура

en: Invoice No.
bg: Номер на фактурата.

en: Invoice no.
bg: Фактура №.

en: Invoice number
bg: Номер на фактурата

en: Invoice number for the order
bg: Номер на фактурата за поръчката

en: Label
bg: Етикет

en: Label (required)
bg: Етикет (задължително)

en: Label describing the interval, will be used if no name is available
bg: Етикет, описващ интервала, ще се използва, ако няма име.

en: Language
bg: Език

en: Language ID
bg: Идентификатор на езика

en: Language of the entered text
bg: Език на въведения текст

en: Languages
bg: Езици

en: Last
bg: Последен

en: Last delivery status of the order
bg: Последен статус на доставка на поръчката

en: Last name
bg: Фамилия

en: Last name (optional)
bg: Фамилия (по избор)

en: Last name (required)
bg: Фамилия (задължително)

en: Last name of the person or full name in cultures where no first names are used
bg: Фамилно име на лицето или пълно име в култури, в които не се използват имена

en: Last payment status of the order
bg: Последен статус на плащане на поръчката

en: Latest orders
bg: Последни поръчки

en: Length
bg: Дължина

en: List of articles that should be sold as one product, often at a reduced price
bg: Списък с артикули, които трябва да се продават като един продукт, често на по-ниска цена

en: List of products often bought together
bg: Списък на продукти, които често се купуват заедно

en: List of suggested products
bg: Списък на предлаганите продукти

en: List type
bg: Тип на списък

en: Loading entries ...
bg: Зареждане на записи ...

en: Locale
bg: Локално

en: Manual transfer
bg: Ръчно прехвърляне

en: Map
bg: Карта

en: Media Lists Type
bg: Тип списъци с медии

en: Media Lists Types
bg: Видове медийни списъци

en: Media Property Type
bg: Тип собственост на медията

en: Media Property Types
bg: Типове медийни свойства

en: Media Type
bg: Тип на медията

en: Media Types
bg: Видове медии

en: Media properties
bg: Свойства на медиите

en: Menu
bg: Меню

en: Message
bg: Съобщение

en: Min. quantity
bg: Минимално количество

en: Minimum quantity
bg: Минимално количество

en: Mobile
bg: Мобилен

en: Mobile number
bg: Мобилен номер

en: Mobile number (optional)
bg: Мобилен номер (по избор)

en: Model
bg: Модел

en: Modifed
bg: Модифициран

en: Modified
bg: Модифициран

en: Months
bg: Месеци

en: More
bg: Още

en: Move this entry up/down
bg: Преместване на този запис нагоре/надолу

en: Name
bg: Име

en: Name in URL (optional)
bg: Име в URL адреса (по избор)

en: Name of the basket
bg: Име на кошницата

en: Name of the downloaded file when customers saves the file on their computers
bg: Името на изтегления файл, когато клиентите го записват на своите компютри

en: Name of the reviewer
bg: Име на рецензента

en: Name of your shop shown to your customers
bg: Името на вашия магазин, показвано на клиентите ви

en: Natural
bg: Естествено

en: New
bg: Нов

en: New customers
bg: Нови клиенти

en: New customers within the last seven days
bg: Нови клиенти през последните седем дни

en: New customers within the last seven days compared to the period before
bg: Нови клиенти през последните седем дни в сравнение с предходния период

en: Next
bg: Следващ

en: Next date
bg: Следващата дата

en: Next date (optional)
bg: Следваща дата (по избор)

en: Next date the subscription is renewed
bg: Следващата дата на подновяване на абонамента

en: No currencies available. Please enable at least one currency
bg: Няма налични валути. Моля, активирайте поне една валута

en: No entries found
bg: Не са намерени записи

en: No file was uploaded
bg: Не е качен никакъв файл

en: No product found
bg: Не е намерен продукт

en: No theme options available
bg: Няма налични опции за темата

en: No view available
bg: View не е налично

en: No voucher
bg: Без ваучер

en: Non-shared properties for the media item
bg: Несподелени свойства за медийния елемент

en: Non-shared properties for the price item
bg: Несподелени свойства за ценовата позиция

en: None
bg: Няма

en: Not all entries could be deleted
bg: Не всички записи могат да бъдат изтрити

en: Not allowed to access JQAdm "%1$s" client
bg: Не е разрешен достъпът до клиента JQAdm "%1$s"

en: Not implemented
bg: Не е изпълнено

en: Notes
bg: Бележки

en: Notes (not shown to customer)
bg: Забележки (не се показват на клиента)

en: Number of articles currently in stock, leave empty for an unlimited quantity
bg: Брой артикули, които са в наличност, оставете празно за неограничено количество

en: Official VAT ID to determine if the tax needs to be billed in invoices
bg: Официален идентификационен номер по ДДС, за да се определи дали данъкът трябва да се начислява във фактурите

en: One provider and zero or more decorator class names separated by commas
bg: Един доставчик и нула или повече имена на класове декоратори, разделени със запетаи

en: Only .webp, .jpg, .png and .gif are allowed for icons
bg: За икони са разрешени само .webp, .jpg, .png и .gif.

en: Only .webp, .jpg, .png, .gif and .svg are allowed for logos
bg: За лога са разрешени само .webp, .jpg, .png, .gif и .svg

en: Only super users and administrators can delete entries
bg: Само суперпотребители и администратори могат да изтриват записи.

en: Open
bg: Отвори

en: Open Qty
bg: Отворено количество

en: Option
bg: Опция

en: Optional product components that can be chosen by the customer together with the product
bg: Незадължителни компоненти на продукта, които могат да бъдат избрани от клиента заедно с продукта

en: Order
bg: Поръчка

en: Order ID
bg: Номер на поръчка

en: Order number entered by the customer
bg: Номер на поръчката, въведен от клиента

en: Order of the language/currency combinations
bg: Подредба на комбинациите език/валута

en: Order of the service options in the checkout process
bg: Подреждане на опциите за услуги в процеса на поръчка

en: Order of the types in the frontend
bg: Подредба на типовете във frontend

en: Order totals
bg: Обща сума на поръчките

en: Ordered at
bg: Поръчано в

en: Orders by country
bg: Поръчки по държави

en: Orders by day
bg: Поръчки по дни

en: Orders by hour
bg: Поръчки по часове

en: Orders by payment status
bg: Поръчки по статус на плащане

en: Overwrite the existing file and customers bought it in the past can then download the new content too
bg: Презаписване на съществуващия файл и клиентите, които са го закупили в миналото, могат да изтеглят и новото съдържание.

en: PHP setting "%1$s" is disabled
bg: PHP настройката "%1$s" е деактивирана

en: PHP setting "%1$s" is enabled
bg: PHP настройката "%1$s" е активирана

en: PHP setting for "%1$s" is too low
bg: Настройката на PHP за "%1$s" е твърде ниска

en: Page %1$d of %2$d
bg: Страница %1$d на %2$d

en: Password
bg: Парола

en: Password (required)
bg: Парола (задължително)

en: Path
bg: Пътека

en: Pay date
bg: Дата на плащане

en: Pay status
bg: Статус на заплащане

en: Payment
bg: Заплащане

en: Payment date
bg: Дата на плащане

en: Payment status
bg: Статус на плащане

en: Payment types
bg: Видове плащания

en: Periods
bg: Периоди

en: Permission denied
bg: Разрешението е отказано

en: Personal data
bg: Лични данни

en: Please insert the description of the text that should be generated here
bg: Моля, въведете описанието на текста, който трябва да се генерира тук

en: Please select
bg: Моля, изберете

en: Plugin
bg: Допълнение

en: Plugin Type
bg: Тип на плъгина

en: Plugin Types
bg: Типове плъгини

en: Plugin label for describing the configured plugin
bg: Етикет на плъгина за описание на конфигурирания плъгин

en: Plugin position (required)
bg: Позиция на плъгина (задължително)

en: Plugin provider or plugin decorator configuration name
bg: Име на конфигурацията на доставчика на плъгини или декоратора на плъгини

en: Position
bg: Позиция

en: Position (required)
bg: Позиция (задължително)

en: Postal
bg: Пощенски

en: Postal code for delivery if used in the area the customer is living
bg: Пощенски код за доставка, ако се използва в района, в който живее клиентът

en: Postal code for delivery if used in the area the supplier is living
bg: Пощенски код за доставка, ако се използва в района, в който живее доставчикът

en: Postition
bg: Позиция

en: Potential problems
bg: Потенциални проблеми

en: Previous
bg: Предишен

en: Price
bg: Цена

en: Price Lists Type
bg: Ценови листи Тип

en: Price Lists Types
bg: Видове ценови листи

en: Price Property Type
bg: Цена Тип имот

en: Price Property Types
bg: Цена Типове имоти

en: Price Type
bg: Тип цена

en: Price Types
bg: Видове цени

en: Price properties
bg: Ценови свойства

en: Priority
bg: Приоритет

en: Problem
bg: Проблем

en: Product
bg: Продукт

en: Product ID
bg: Номер на продукта

en: Product ID, SKU or label
bg: Идентификатор на продукта, SKU или етикет

en: Product Lists Type
bg: Списъци на продукти Тип

en: Product Lists Types
bg: Списъци с продукти Типове

en: Product Property Type
bg: Тип собственост на продукта

en: Product Property Types
bg: Типове свойства на продукта

en: Product Type
bg: Тип на продукта

en: Product Types
bg: Видове продукти

en: Product attributes stored in the basket where customers can enter their own texts or values
bg: Атрибути на продукта, съхранявани в кошницата, в които клиентите могат да въвеждат свои собствени текстове или стойности

en: Product attributes that are used by other products too
bg: Атрибути на продукта, които се използват и от други продукти

en: Product characteristics that are not shared with other products
bg: Характеристики на продукта, които не се споделят с други продукти

en: Product code
bg: Код на продукта

en: Product costs
bg: Разходи за продукта

en: Product height, e.g. 20.0 (in yard, inch, etc.)
bg: Височина на продукта, например 20.0 (в см, инчове, и т.н.)

en: Product length, e.g. 30.0 (in yard, inch, etc.)
bg: Дължина на продукта, например 30.0 (в см, инчове, и т.н.)

en: Product name
bg: Име на продукта

en: Product payment
bg: Плащане на продукта

en: Product price
bg: Цена на продукта

en: Product quantity
bg: Количество на продукта

en: Product rebate
bg: Отстъпка

en: Product shipping
bg: Доставка на продукта

en: Product status
bg: Състояние на продукта

en: Product supplier
bg: Доставчик на продукти

en: Product tax
bg: Данък върху продукта

en: Product type
bg: Тип на продукта

en: Product weight, e.g. 1.25 (in pound, ounce, etc.)
bg: Тегло на продукта, например 1.25 (в грам, кг, и т.н.)

en: Product width, e.g. 17.5 (in yard, inch etc.)
bg: Ширина на продукта, например 17.5 (в см, инчове, и т.н.)

en: Products
bg: Продукти

en: Products bought together
bg: Продукти закупени заедно

en: Promotion
bg: Промоция

en: Properties
bg: Свойства

en: Property value (required)
bg: Стойност на продукта (задължително)

en: Provider
bg: Доставчик

en: Provider/decorator class names (required)
bg: Имената на класовете на доставчика/декоратора (задължително)

en: Purchase
bg: Закупуване

en: Quantity
bg: Количество

en: Quantity scale
bg: Количествена скала

en: Rabate
bg: Рабат

en: Rating
bg: Рейтинг

en: Rating and number of ratings for the merchant
bg: Рейтинг и брой рейтинги за търговеца

en: Rating of the reviewer
bg: Оценка на рецензента

en: Reason
bg: Причина

en: Rebate
bg: Отстъпка

en: Reduction from the original price, used to calculate the rebate in % and the cross price
bg: Намаление от първоначалната цена, използвано за изчисляване на отстъпката в % и кръстосаната цена

en: Reference
bg: Справка

en: Reference ID
bg: Референтен идентификатор

en: Refund
bg: плащане:възстановяване

en: Related ID
bg: Свързан идентификатор

en: Related order
bg: Свързана поръчка

en: Related order ID (optional)
bg: Идентификатор на свързаната поръчка (по избор)

en: Related order of the customer
bg: Свързана поръчка на клиента

en: Remove background
bg: Премахване на фона

en: Renew
bg: Обновяване на

en: Replace file
bg: Премахни файла

en: Request
bg: Запитване

en: Required parameter "%1$s" is missing
bg: Липсва задължителен параметър "%1$s"

en: Required quantity of articles for block pricing, e.g. one article for $5.00, ten articles for $45.00
bg: Изисквано количество статии за блоково ценообразуване, напр. една статия за 5,00 USD, десет статии за 45,00 USD

en: Reset
bg: Нулиране на

en: Response
bg: Отговор

en: Response to the reviewer
bg: Отговор на рецензента

en: Review
bg: статус:преглед

en: Reviewed entry
bg: Прегледан запис

en: Reviewer name
bg: Име на рецензента

en: Route name or page ID of the category page if this category should shown on a different page
bg: Име на маршрута или идентификатор на страницата на категорията, ако тази категория трябва да се показва на друга страница

en: Route name or page ID of the product detail page if this product should shown on a different page
bg: Име на маршрута или идентификатор на страницата с подробности за продукта, ако този продукт трябва да бъде показан на друга страница

en: Route or page ID (optional)
bg: Идентификатор на маршрута или страницата (по избор)

en: Rule
bg: Правило

en: Rule Type
bg: Тип правило

en: Rule Types
bg: Видове правила

en: Rule label for describing the configured rule
bg: Етикет на правилото за описание на конфигурираното правило

en: Rule position (required)
bg: Позиция на правилото (задължително)

en: Rule provider or rule decorator configuration name
bg: Име на конфигурацията на доставчика на правила или декоратора на правила

en: Rules
bg: Правила

en: Sales by weekday
bg: Продажби по дни от седмицата

en: Sales of the last 30 days
bg: Продажби през последните 30 дни

en: Sales per month
bg: Продажби на месец

en: Salutation
bg: Поздрав

en: Save
bg: Съхрани

en: Save & Close
bg: Запазване и затваряне

en: Save & Copy
bg: Запазване и копиране

en: Save & New
bg: Запазване и нови

en: Save entry (Ctrl+Enter)
bg: Запазване на записа (Ctrl+Enter)

en: Save entry (Ctrl+S)
bg: Запазване на записа (Ctrl+S)

en: Search
bg: Търсене

en: Second level type for grouping entries
bg: Тип от второ ниво за групиране на записи

en: Select all entries
bg: Избиране на всички записи

en: Select file
bg: Изберете файл

en: Service
bg: Услуга

en: Service Lists Type
bg: Тип списъци за услуги

en: Service Lists Types
bg: Видове списъци за услуги

en: Service Type
bg: Вид услуга

en: Service Types
bg: Видове услуги

en: Service attribute code
bg: Код на атрибута на услугата

en: Service costs
bg: Разходи за услуги

en: Service name
bg: Име на услугата

en: Service position (required)
bg: Служебна позиция (задължително)

en: Service price
bg: Цена на услугата

en: Service provider or service decorator configuration name
bg: Име на конфигурацията на доставчика на услуги или декоратора на услуги

en: Service rebate
bg: Рабат за услуги

en: Settings
bg: Настройки

en: Ship date
bg: Дата на изпращане

en: Ship status
bg: Състояние на кораба

en: Shipping
bg: Доставка

en: Shipping / Payment costs
bg: Разходи за доставка / плащане

en: Shipping/Payment costs
bg: Разходи за доставка/плащане

en: Shipping/item
bg: Доставка/елемент

en: Shop domain
bg: Домейн на магазина

en: Shop domain (required)
bg: Домейн на магазина (задължително)

en: Shop e-mail
bg: Имейл в магазина

en: Shop e-mail address (required)
bg: Адрес на електронна поща на магазина (задължително)

en: Shop name
bg: Име на магазина

en: Shop name (required)
bg: Име на магазина (задължително)

en: Shop theme
bg: Тема на магазина

en: Short state code (e.g. NY) if used in the country the customer is living
bg: Кратък код на щата (напр. NY), ако се използва в страната, в която живее клиентът

en: Short state code (e.g. NY) if used in the country the supplier is living
bg: Кратък код на щата (напр. NY), ако се използва в страната, в която живее доставчикът

en: Show
bg: Покажи

en: Show entry
bg: Покажи входа

en: Show search form
bg: Показване на формата за търсене

en: Show/hide advanced data
bg: Показване/скриване на разширени данни

en: Show/hide details
bg: Показване/скриване на подробности

en: Show/hide navigation labels
bg: Показване/скриване на етикетите за навигация

en: Show/hide this entry
bg: Показване/скриване на този запис

en: Shown if the article reached a stock level of zero
bg: Показва се, ако статията е достигнала нулево ниво на наличност

en: Since when the product is available, used for sorting in the front-end
bg: От момента, в който продуктът е наличен, се използва за сортиране във front-end

en: Site
bg: Сайт

en: Site specific configuration options, will be available as key/value pairs
bg: Специфични за сайта опции за конфигуриране, които ще бъдат налични като двойки ключ/стойност

en: Site the order was placed at
bg: Поръчката е направена в сайта

en: Sites
bg: Сайтове

en: Size
bg: Размер

en: Sorting of the attributes within the same attribute type
bg: Сортиране на атрибутите в рамките на един и същ тип атрибут

en: Sorting of the suppliers
bg: Сортиране на доставчиците

en: Source of the invoice, e.g. by web or phone
bg: Източник на фактурата, напр. по интернет или по телефона

en: Start date
bg: Начална дата

en: Start typing ...
bg: Започнете да въвеждате ...

en: State
bg: Област

en: Status
bg: Статус

en: Stock Type
bg: Тип на запаса

en: Stock Types
bg: Видове запаси

en: Stock level
bg: Стокови нива

en: Stock type
bg: Вид на запаса

en: Street
bg: Улица

en: Street name (optional)
bg: Име на улицата (по избор)

en: Style
bg: Стил

en: Sub-total
bg: Междинна сума

en: Subscription
bg: Абонамент

en: Subscription interval with years, months, weeks and days, e.g. "P0Y1M2W3D" for zero years, one month, two weeks and three days
bg: Интервал на абонамента с години, месеци, седмици и дни, например "P0Y1M2W3D" за нула години, един месец, две седмици и три дни

en: Suggested products
bg: Предложени продукти

en: Sum
bg: Сума

en: Supplier
bg: Доставчик

en: Supplier name or company
bg: Име на доставчика или компанията

en: Supplier position (required)
bg: Позиция на доставчика (задължително)

en: Suppliers who manufacture the product
bg: Доставчици, които произвеждат продукта

en: Tag Type
bg: Тип на етикета

en: Tag Types
bg: Видове етикети

en: Tax
bg: Данък

en: Tax rate
bg: Данъчна ставка

en: Tax rate in %
bg: Данъчна ставка в %

en: Telephone
bg: Телефон

en: Telephone number (optional)
bg: Телефонен номер (по избор)

en: Temporary folder is missing
bg: Липсва временна папка

en: Text Lists Type
bg: Тип на текстовите списъци

en: Text Lists Types
bg: Типове текстови списъци

en: Text Type
bg: Тип текст

en: Text Types
bg: Видове текст

en: The article is only shown on the web site after that date and time, useful or seasonal articles
bg: Статията се показва на уебсайта само след тази дата и час, полезни или сезонни статии

en: The article is only shown on the web site until that date and time, useful or seasonal articles
bg: Статията се показва на уебсайта само до тази дата и час, полезни или сезонни статии

en: The entry is only shown on the web site after that date and time
bg: Вписването се показва на уебсайта само след тази дата и час.

en: The entry is only shown on the web site until that date and time
bg: Записът се показва на уебсайта само до тази дата и час.

en: The media title is used for the title tag of the media on the web site
bg: Заглавието на медията се използва за заглавния таг на медията на уебсайта

en: The name of the category shown in the URL, will be used if no language specific URL segment exists
bg: Името на категорията, показана в URL адреса, ще бъде използвано, ако не съществува URL сегмент, специфичен за езика.

en: The name of the product shown in the URL, will be used if no language specific URL segment exists
bg: Името на продукта, показано в URL адреса, ще бъде използвано, ако не съществува URL сегмент, специфичен за езика.

en: The option is only shown on the web site after that date and time
bg: Опцията се показва на уебсайта само след тази дата и час.

en: The option is only shown on the web site until that date and time
bg: Опцията се показва на уебсайта само до тази дата и час.

en: The rule is only used after that date and time
bg: Правилото се използва само след тази дата и час.

en: The rule is only used until that date and time
bg: Правилото се използва само до тази дата и час.

en: The step value allowed for quantities in the basket, e.g. "0.1" for fractional quantities or "5" for multiple of five articles
bg: Стойността на стъпката, позволена за количествата в кошницата, например "0,1" за дробни количества или "5" за кратни на пет артикула.

en: The uploaded file exceeds the max. allowed filesize
bg: Каченият файл надвишава максималния разрешен размер на файла

en: The uploaded file was only partially uploaded
bg: Каченият файл е бил качен само частично

en: Theme to change the layout of your shop
bg: Тема за промяна на оформлението на вашия магазин

en: Three letter ISO currency code
bg: Трибуквен код на валутата по ISO

en: Time frame (optional)
bg: Времева рамка (по избор)

en: Timestamp
bg: Времеви печат

en: Title
bg: Заглавие

en: Toggle dropdown
bg: Превключване на падащото меню

en: Toogle selection
bg: Избор на Toogle

en: Top countries
bg: Топ държави

en: Total
bg: Общо

en: Total orders
bg: Общо поръчки

en: Total orders within the last seven days compared to the period before
bg: Общ брой поръчки през последните седем дни в сравнение с предходния период

en: Total ratings
bg: Общо оценки

en: Translate text
bg: Превод на текст

en: Translations
bg: Преводи

en: Two letter ISO country code
bg: Двубуквен код на страната по ISO

en: Two letter ISO language code
bg: Двубуквен код на езика по ISO

en: Type
bg: Тип

en: Type position (optional)
bg: Позиция на типа (по избор)

en: Types
bg: Типове

en: Types for additional images like icons
bg: Типове за допълнителни изображения, например икони

en: Types for additional prices like per one lb/kg or per month
bg: Типове за допълнителни цени, като например за един фунт/кг или за месец

en: Types for additional texts like per one lb/kg or per month
bg: Видове за допълнителни текстове, като например за един фунт/кг или за месец

en: URL of the customer web site
bg: URL на уебсайта на клиента

en: URL of the supplier web site
bg: URL адрес на уебсайта на доставчика

en: URL segment
bg: URL сегмент

en: URL target
bg: Цел на URL

en: Unable to call method "%1$s"
bg: Невъзможно е да се извика метод "%1$s"

en: Unable to read content from "%1$s"
bg: Невъзможно е да се прочете съдържание от "%1$s"

en: Unfinished orders
bg: Незавършени поръчки

en: Unfinished orders within the last seven days compared to the period before
bg: Незавършени поръчки през последните седем дни в сравнение с предходния период

en: Unique article code related to stock levels, e.g. from the ERP system, an EAN/GTIN number or self invented
bg: Уникален код на артикула, свързан с нивата на запасите, например от системата ERP, номер EAN/GTIN или измислен от самия него.

en: Unique attribute code (required)
bg: Уникален код на атрибута (задължително)

en: Unique attribute code, e.g. "green" for attributes of type "color"
bg: Уникален код на атрибута, напр. "green" за атрибути от тип "color"

en: Unique category code (required)
bg: Уникален код на категорията (задължително)

en: Unique category code, either from external system or self-invented
bg: Уникален код на категорията - от външна система или самостоятелно създаден.

en: Unique code (required)
bg: Уникален код (задължително)

en: Unique code to identify the service, usually self-invented
bg: Уникален код за идентифициране на услугата, обикновено самостоятелно измислен.

en: Unique customer account name
bg: Уникално име на клиентската сметка

en: Unique customer e-mail address
bg: Уникален имейл адрес на клиента

en: Unique group code (required)
bg: Уникален код на групата (задължително)

en: Unique service code (required)
bg: Уникален код на услугата (задължително)

en: Unique site code (required)
bg: Уникален код на сайта (задължително)

en: Unique supplier code
bg: Уникален код на доставчика

en: Unique type code
bg: Уникален код на типа

en: Unique type code (required)
bg: Уникален код на типа (задължително)

en: Unique type code, e.g. "color" for attributes like "green", "blue", "red"
bg: Уникален код на типа, напр. "color" за атрибути като "green", "blue", "red".

en: Unit price
bg: Единична цена

en: Unknown upload error
bg: Неизвестна грешка при качване

en: Upload CSV
bg: Качване на CSV

en: Upload shop icon
bg: Качване на икона на магазин

en: Upload shop logo
bg: Качване на логото на магазина

en: Uploaded
bg: Качени

en: Use
bg: Използвайте

en: User groups
bg: Групи потребители

en: Usual time frame for the delivery of the product
bg: Обичаен срок за доставка на продукта

en: VAT ID
bg: ИДЕНТИФИКАЦИОНЕН НОМЕР ПО ДДС

en: Value
bg: Стойност

en: Value added tax identifier (optional)
bg: Идентификатор на данъка върху добавената стойност (по избор)

en: Variant attributes
bg: Видове атрибути

en: Variant product attributes that are stored with the ordered products
bg: Атрибути на варианти на продукти, които се съхраняват заедно с поръчаните продукти

en: Vendor
bg: Доставчик

en: Verified
bg: Проверено

en: View details
bg: Вижте подробности

en: Voucher
bg: Ваучер

en: Warehouse or local store if your articles are available at several locations
bg: Склад или местен магазин, ако вашите артикули се предлагат на няколко места

en: Web site
bg: Уеб сайт

en: Web site URL (optional)
bg: URL адрес на уеб сайт (по избор)

en: Weeks
bg: Седмици

en: Weight
bg: Тегло

en: When the account and e-mail address has been verified
bg: Когато акаунтът и имейл адресът са проверени

en: Width
bg: Ширина

en: YYYY-MM-DD hh:mm:ss (optional)
bg: YYYY-MM-DD hh:mm:ss  (по избор)

en: Years
bg: Години

en: You are going to delete one or more entries. Would you like to proceed?
bg: Ще изтриете един или повече записи. Искате ли да продължите?

en: Your export will be available in a few minutes for download
bg: Вашият експорт ще бъде на разположение за изтегляне след няколко минути.

en: Your response
bg: Вашият отговор

en: Zip code
bg: Пощенски код

en: Zip code (optional)
bg: Пощенски код (по избор)

en: __hidden__
bg: __скрита__

en: account
bg: сметка

en: address
bg: Адреси

en: address:delivery
bg: Адрес на доставка

en: address:payment
bg: Разплащателен адрес

en: attribute
bg: Атрибути

en: basket
bg: кошница

en: bundle
bg: Пакет

en: catalog
bg: Категории

en: category
bg: Категории

en: characteristic
bg: Характеристики

en: code
bg: Кодове

en: company
bg: Компания

en: configuration
bg: конфигурация

en: countcountry
bg: графство страна

en: countday
bg: ден за отброяване

en: counthour
bg: час

en: coupon
bg: купон

en: customer
bg: клиент

en: dashboard
bg: арматурно табло

en: day
bg: ден

en: deliverytype
bg: тип доставка

en: download
bg: изтегляне

en: goods
bg: Каталог

en: group
bg: група

en: hour
bg: час

en: image
bg: Снимки

en: invoice
bg: фактура

en: latest
bg: Последни

en: locale
bg: локал

en: locale/currency
bg: Валути

en: locale/site
bg: локал/сайт

en: log
bg: Logs

en: marketing
bg: маркетинг

en: media
bg: Медия

en: miss
bg: Г-ца

en: mr
bg: Г-н

en: mrs
bg: Г-жа

en: new
bg: нов

en: no
bg: не

en: none
bg: нищо

en: not available any more
bg: вече не е на разположение

en: option
bg: Опции

en: order
bg: поръчка

en: order:phone
bg: поръчка:телефон

en: order:web
bg: поръчка:web

en: pay:-1
bg: незавършен

en: pay:0
bg: изтрит

en: pay:1
bg: отменен

en: pay:2
bg: отказан

en: pay:3
bg: върнат

en: pay:4
bg: в очакване

en: pay:5
bg: упълномощен

en: pay:6
bg: получен

en: pay:7
bg: заплащане: 7

en: paymentstatus
bg: статус на плащане

en: paymenttype
bg: тип плащане

en: physical
bg: физически

en: plugin
bg: плъгин

en: price
bg: Цени

en: product
bg: Продукти

en: property
bg: Свойства

en: reason:-1
bg: причина:-1

en: reason:0
bg: причина: 0

en: reason:1
bg: отменен

en: related
bg: Продукти

en: review
bg: Отзиви

en: rule
bg: правило

en: sales
bg: продажби

en: salesweekday
bg: продажбиседмица

en: selected
bg: избран

en: selection
bg: Варианти

en: service
bg: Услуги

en: servicedelivery
bg: доставка на услуги

en: servicepayment
bg: плащане на услуги

en: settings
bg: настройки

en: setup
bg: настройка

en: special
bg: специален

en: stat:-1
bg: незавършен

en: stat:0
bg: изтрит

en: stat:1
bg: в очакване

en: stat:2
bg: в процес на изпълнение

en: stat:3
bg: изпратен

en: stat:4
bg: получен

en: stat:5
bg: изгубен

en: stat:6
bg: отказан

en: stat:7
bg: върнат

en: status:-1
bg: състояние:-1

en: status:-2
bg: състояние:-2

en: status:0
bg: състояние:0

en: status:1
bg: състояние:1

en: status:2
bg: състояние:2

en: stock
bg: склад

en: subscription
bg: Абонаменти

en: supplier
bg: Доставчици

en: tag
bg: Тагове

en: tax:0
bg: данък:0

en: tax:1
bg: данък: 1

en: text
bg: Текстове

en: theme
bg: тема

en: transaction
bg: транзакция

en: type
bg: Тип

en: type/attribute
bg: Атрибути

en: type/attribute/property
bg: тип/атрибут/свойство

en: type/catalog/lists
bg: Каталожни списъци

en: type/media
bg: Медия

en: type/price
bg: Цени

en: type/price/lists
bg: тип/цена/списъци

en: type/price/property
bg: тип/цена/собственост

en: type/product
bg: Продукти

en: type/product/property
bg: тип/продукт/собственост

en: type/rule
bg: тип/правило

en: type/service
bg: Услуги

en: type/stock
bg: тип/стока

en: type/tag
bg: Тагове

en: type/text
bg: Текстове

en: users
bg: Потребители

en: yes
bg: да
