aimeos-core - en to fi translation catalogue (740 entries)

en: (International) facsimilie number without separation characters, can start with a "+"
fi: (Kansainvälinen) facsimilie-numero ilman erotusmerkkejä, voi alkaa "+"-merkillä.

en: (International) telephone number without separation characters, can start with a "+"
fi: (kansainvälinen) puhelinnumero ilman erotusmerkkejä, voi alkaa "+" -merkillä.

en: + Tax
fi: + vero

en: <hidden>
fi: <piilotettu>

en: API key
fi: API-avain

en: Account
fi: Käyttäjätili

en: Active
fi: Aktiivinen

en: Actual price
fi: Todellinen hinta

en: Actual price customers can buy the article for on the web site
fi: Todellinen hinta, jolla asiakkaat voivat ostaa artikkelin verkkosivuilta.

en: Add
fi: Lisää

en: Additional delivery costs for each item, e.g. $20 for one heavy item will be $100 for five items it total
fi: Lisätoimituskulut jokaisesta tuotteesta, esim. 20 dollaria yhdestä painavasta tuotteesta on 100 dollaria viidestä tuotteesta yhteensä.

en: Additional information where the customer's apartment can be found
fi: Lisätiedot siitä, mistä asiakkaan asunto löytyy.

en: Additional information where the supplier's apartment can be found
fi: Lisätiedot siitä, mistä toimittajan asunto löytyy.

en: Address 1
fi: Osoite 1

en: Address 2
fi: Osoite 2

en: Address 3
fi: Osoite 3

en: Address identifier of the customer's house for delivery
fi: Asiakkaan talon osoitetunniste toimitusta varten.

en: Address identifier of the supplier's house for delivery
fi: Toimittajan talon osoitetunniste toimitusta varten.

en: Admin JQAdm type is empty
fi: Admin JQAdm-tyyppi on tyhjä

en: Advanced
fi: Edistynyt

en: Aimeos caching is disabled by "%1$s"
fi: Aimeoksen välimuistitallennus on poistettu käytöstä "%1$s":llä.

en: Aimeos debug logging is enabled by "%1$s"
fi: Aimeosin vianmäärityksen kirjaus on käytössä "%1$s"

en: Aimeos object not available
fi: Aimeos-objekti ei ole käytettävissä

en: All
fi: Kaikki

en: All attributes that uniquely define an article, e.g. width, length and color for jeans
fi: Kaikki ominaisuudet, jotka määrittelevät artikkelin yksiselitteisesti, esim. farkkujen leveys, pituus ja väri.

en: Allow custom price
fi: Salli mukautettu hinta

en: Allow customers to choose themselves how much they want to pay
fi: Anna asiakkaiden valita itse, kuinka paljon he haluavat maksaa.

en: Alphanumeric string that can identify the group uniquely
fi: Aakkosnumeerinen merkkijono, jonka avulla ryhmä voidaan tunnistaa yksiselitteisesti.

en: Apply
fi: Hae

en: Article specific configuration options, will be available as key/value pairs in the templates
fi: Artikkelikohtaiset konfigurointivaihtoehdot ovat käytettävissä avain/arvopareina malleissa.

en: Attribute
fi: Attribuutti

en: Attribute Lists Type
fi: Attribuuttiluettelot Tyyppi

en: Attribute Lists Types
fi: Attribuuttiluetteloiden tyypit

en: Attribute Property Type
fi: Attribuutti Ominaisuus Tyyppi

en: Attribute Property Types
fi: Attribuutin ominaisuustyypit

en: Attribute Type
fi: Attribuutti Tyyppi

en: Attribute Types
fi: Attribuuttityypit

en: Attribute position (optional)
fi: Attribuutin sijainti (valinnainen)

en: Attribute properties that are not shared with other attributes
fi: Attribuutin ominaisuudet, joita ei jaeta muiden attribuuttien kanssa.

en: Attribute type that limits the list of available attributes
fi: Attribuuttityyppi, joka rajoittaa käytettävissä olevien attribuuttien luetteloa.

en: Attributes
fi: Ominaisuudet

en: Available currency for the current site
fi: Nykyisen sivuston käytettävissä oleva valuutta

en: Available intervals in the front-end
fi: Etupäässä käytettävissä olevat aikavälijaksot

en: Available language for the current site
fi: Nykyisen sivuston käytettävissä oleva kieli

en: Average product rating and total number of ratings by customers for this product
fi: Keskimääräinen tuotearvio ja asiakkaiden tämän tuotteen osalta antamien arvioiden kokonaismäärä

en: Back in stock
fi: Takaisin varastossa

en: Basket
fi: Ostoskori

en: Billing address
fi: Laskutusosoite

en: Birthday
fi: Syntymäpäivä

en: Birthday of the customer
fi: Asiakkaan syntymäpäivä

en: Boost factor
fi: Boost-tekijä

en: Boost factor (optional)
fi: Boost-kerroin (valinnainen)

en: Bug or suggestion?
fi: Vika vai ehdotus?

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Cancel and return to list
fi: Peruuta ja palaa luetteloon

en: Catalog
fi: Luettelo

en: Catalog Lists Type
fi: Luetteloluettelot Tyyppi

en: Catalog Lists Types
fi: Luettelo Luettelotyypit

en: Categories
fi: Kategoriat

en: Categories the product can be found in by the user on the web site
fi: Luokat, joista käyttäjä voi löytää tuotteen verkkosivustolla.

en: Categories the product will be shown for in the promotional section
fi: Luokat, joissa tuote näytetään myynninedistämisosiossa.

en: Category specific configuration options, will be available as key/value pairs in the templates
fi: Luokkakohtaiset konfigurointivaihtoehdot ovat käytettävissä avain/arvopareina malleissa.

en: Change costs/item in %
fi: Muutos kustannukset/erä, %

en: Change rebate in %
fi: Muutosalennus prosentteina

en: Change value in %
fi: Muutosarvo prosentteina

en: Channel
fi: Kanava

en: Channel the order has been placed
fi: Kanava tilaus on tehty

en: Choose file
fi: Valitse tiedosto

en: City
fi: Kaupunki

en: City or town name (required)
fi: Kaupungin nimi (pakollinen)

en: Class "%1$s" does not implement "%2$s"
fi: Luokka "%1$s" ei toteuta "%2$s"

en: Class "%1$s" not available
fi: Luokka "%1$s" ei saatavilla

en: Class "%1$s" not found
fi: Luokka "%1$s" ei löydy

en: Close
fi: Sulje

en: Code
fi: Koodi

en: Code to uniquely identify the site, renaming is dangerous!
fi: Koodi sivuston yksilöimiseksi, uudelleennimeäminen on vaarallista!

en: Columns
fi: Sarakkeet

en: Comment
fi: Kommentti

en: Comment of the reviewer
fi: Arvostelijan huomautus

en: Communication
fi: Viestintä

en: Company
fi: Yritys

en: Company details
fi: Yrityksen tiedot

en: Company name (optional)
fi: Yrityksen nimi (vapaaehtoinen)

en: Completed orders
fi: Toteutuneet tilaukset

en: Completed orders within the last seven days compared to the period before
fi: Viimeisten seitsemän päivän aikana tehdyt tilaukset verrattuna edeltävään ajanjaksoon.

en: Configurable
fi: Konfiguroitavissa

en: Configuration options, will be available as key/value pairs in the list item
fi: Määritysasetukset ovat käytettävissä avain/arvopareina luettelokohdassa.

en: Context
fi: Konteksti

en: Copy
fi: Kopioi

en: Copy this entry
fi: Kopioi tämä merkintä

en: Costs
fi: Kustannukset

en: Country
fi: Maa

en: Country ID
fi: Maan tunnus

en: Country code (required)
fi: Maakoodi (pakollinen)

en: Country specific tax rate to calculate and display the included tax (B2C) or add the tax if required (B2B)
fi: Maakohtainen verokanta veron laskemiseksi ja näyttämiseksi (B2C) tai veron lisäämiseksi tarvittaessa (B2B).

en: Country state code (optional)
fi: Maan valtion koodi (valinnainen)

en: Coupon
fi: Kuponki

en: Coupon provider or coupon decorator configuration name
fi: Kupongin tarjoajan tai kuponkikoristelijan konfiguraation nimi

en: Created
fi: Luotu

en: Currencies
fi: Valuutat

en: Currency
fi: Valuutta

en: Custom domain or unique code of your shop
fi: Mukautettu verkkotunnus tai myymälän yksilöllinen koodi

en: Customer
fi: Asiakas

en: Customer ID
fi: Asiakastunnus

en: Customer Lists Type
fi: Asiakasluettelot Tyyppi

en: Customer Lists Types
fi: Asiakasluetteloiden tyypit

en: Customer Property Type
fi: Asiakkaan kiinteistön tyyppi

en: Customer Property Types
fi: Asiakkaan ominaisuustyypit

en: Customer characteristics that are not shared with other customers
fi: Asiakkaan ominaisuudet, joita ei jaeta muiden asiakkaiden kanssa

en: Customer comment (optional)
fi: Asiakkaan kommentti (valinnainen)

en: Customer e-mail address
fi: Asiakkaan sähköpostiosoite

en: Customer password
fi: Asiakkaan salasana

en: Customer properties that are not shared with other customers
fi: Asiakkaan ominaisuudet, joita ei jaeta muiden asiakkaiden kanssa

en: Customer reference
fi: Asiakkaan viite

en: Customer reference (optional)
fi: Asiakasviite (valinnainen)

en: Dashboard
fi: Kojelauta

en: Data
fi: Tiedot

en: Data set
fi: Tietoaineisto

en: Dataset
fi: Tietoaineisto

en: Date of the last delivery status change
fi: Viimeisimmän toimitustilan muutoksen päivämäärä

en: Date of the last payment status change
fi: Viimeisimmän maksutilanteen muutoksen päivämäärä

en: Date the subscription ends
fi: Päivämäärä, jolloin tilaus päättyy

en: Days
fi: Päivät

en: Default
fi: Oletusarvo

en: Delete
fi: Poista

en: Delete entries?
fi: Poista merkinnät?

en: Delete selected entries
fi: Poista valitut merkinnät

en: Delete this entry
fi: Poista tämä merkintä

en: Deleting reviews is not allowed
fi: Arvostelujen poistaminen ei ole sallittua

en: Delivery
fi: Toimitus

en: Delivery address
fi: Toimitusosoite

en: Delivery date
fi: Toimituspäivä

en: Delivery in
fi: Toimitus vuonna

en: Delivery or payment costs for the products in the basket of the customer
fi: Asiakkaan ostoskorissa olevien tuotteiden toimitus- tai maksukulut.

en: Delivery status
fi: Toimituksen tila

en: Delivery timeframe (optional)
fi: Toimitusaika (vapaaehtoinen)

en: Delivery types
fi: Toimitustyypit

en: Delivery within
fi: Toimitus ajassa

en: Depending on the selected data set, the list of shown fields for the product will be different
fi: Valitusta tietokokonaisuudesta riippuen tuotteen näytettävien kenttien luettelo on erilainen.

en: Describe your image
fi: Kuvaile mielikuvasi

en: Description of the text content if it's in a foreign language
fi: Tekstin sisällön kuvaus, jos se on vieraskielinen.

en: Descritive name of the currency
fi: Valuutan kuvaava nimi

en: Descritive name of the language
fi: Kielen kuvaava nimi

en: Descritive name of the site
fi: Sivuston kuvaava nimi

en: Discount
fi: Alennus

en: Display help texts
fi: Näytä ohjetekstit

en: Domain
fi: Verkkotunnus

en: Download
fi: Lataa

en: Download this file
fi: Lataa tämä tiedosto

en: Duplicate entry
fi: Kaksinkertainen merkintä

en: Duplicate entry (Ctrl+D)
fi: Kopioi merkintä (Ctrl+D)

en: E-Mail
fi: Sähköposti

en: E-Mail address (required)
fi: Sähköpostiosoite (vaaditaan)

en: E-Mail address or account name (required)
fi: Sähköpostiosoite tai tilin nimi (vaaditaan)

en: E-Mail address used for sending shop related e-mails
fi: Sähköpostiosoite, jota käytetään kauppaan liittyvien sähköpostien lähettämiseen

en: E-mail
fi: Sähköposti

en: E-mail address (optional)
fi: Sähköpostiosoite (vapaaehtoinen)

en: E-mail address that belongs to the address
fi: Osoitteeseen kuuluva sähköpostiosoite

en: EAN, SKU or article number (required)
fi: EAN-, SKU- tai artikkelinumero (vaaditaan)

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit selected entries
fi: Muokkaa valittuja merkintöjä

en: Edit this entry
fi: Muokkaa tätä merkintää

en: Editor
fi: Toimittaja

en: Email
fi: Sähköposti

en: End date
fi: Loppupäivämäärä

en: End date (optional)
fi: Loppupäivä (vapaaehtoinen)

en: Enter group ID, code or label
fi: Syötä ryhmän tunnus, koodi tai etiketti

en: Entry deleted successfully
fi: Merkintä poistettu onnistuneesti

en: Entry saved successfully
fi: Merkintä tallennettu onnistuneesti

en: Entry specific configuration options, will be available as key/value pairs in the templates
fi: Kirjauskohtaiset konfigurointivaihtoehdot ovat käytettävissä avain/arvopareina malleissa.

en: Error
fi: Virhe

en: Error deleting data
fi: Virhe tietojen poistamisessa

en: Error retrieving data
fi: Virhe tietojen hakemisessa

en: Error saving data
fi: Virhe tietojen tallentamisessa

en: Excl. tax
fi: Ilman veroja

en: Execution order of the plugins
fi: Liitännäisten suoritusjärjestys

en: Execution order of the rules
fi: Sääntöjen täytäntöönpanojärjestys

en: Export
fi: Vie

en: Facility
fi: Laitos

en: Facsimile
fi: Faksi

en: Facsimile number (optional)
fi: Faksinumero (valinnainen)

en: Factor to boost product in user search over other products (>1.0 positive boost, <1.0 negative boost)
fi: Tekijä, joka lisää tuotteen arvoa käyttäjän haussa muihin tuotteisiin verrattuna (>1.0 positiivinen lisäys, <1.0 negatiivinen lisäys).

en: Failed to write file to disk
fi: Tiedoston kirjoittaminen levylle epäonnistui

en: File
fi: Tiedosto

en: File does not exists: "%1$s"
fi: Tiedostoa ei ole olemassa: "%1$s"

en: File upload stopped by extension
fi: Tiedoston lataus pysähtyi laajennuksen mukaan

en: File uploaded successfully
fi: Tiedosto ladattu onnistuneesti

en: Find category
fi: Etsi luokka

en: Find site
fi: Etsi sivusto

en: First
fi: Ensimmäinen

en: First name
fi: Etunimi

en: First name (optional)
fi: Etunimi (vapaaehtoinen)

en: First name of the person if used in cultures where they are used
fi: Henkilön etunimi, jos sitä käytetään sellaisissa kulttuureissa, joissa sitä käytetään.

en: Floor
fi: Lattia

en: Floor / Appartment
fi: Kerros / huoneisto

en: Floor and/or apartment (optional)
fi: Kerros ja/tai huoneisto (valinnainen)

en: For
fi: Osoitteessa

en: Generate
fi: Luo

en: Generate image
fi: Luo kuva

en: Generate text
fi: Luo tekstiä

en: Given rebate amount
fi: Myönnetty hyvityksen määrä

en: Go to attribute panel
fi: Siirry attribuuttipaneeliin

en: Go to property type panel
fi: Siirry ominaisuustyyppipaneeliin

en: Go to the list of attribute types
fi: Siirry attribuuttityyppien luetteloon

en: Granted rebate
fi: Myönnetty alennus

en: Group
fi: Ryhmä

en: Group name describing for which members the group is for
fi: Ryhmän nimi, joka kuvaa, mille jäsenille ryhmä on tarkoitettu.

en: Groups
fi: Ryhmät

en: Height
fi: Korkeus

en: Hidden attributes
fi: Piilotetut ominaisuudet

en: Hidden product attributes that are stored with the ordered products
fi: Piilotetut tuoteattribuutit, jotka on tallennettu tilattujen tuotteiden mukana.

en: Highlighted suppliers of the product
fi: Tuotteen korostetut toimittajat

en: Honorary title (optional)
fi: Kunniatitteli (vapaaehtoinen)

en: Honorary titles like Dr., Ph.D, etc.
fi: Kunniatittelit, kuten tohtori, tohtori jne.

en: Hours
fi: Tunnit

en: House number
fi: Talon numero

en: House number (optional)
fi: Talon numero (vapaaehtoinen)

en: How the customer is addressed in e-mails
fi: Miten asiakasta puhutellaan sähköpostiviesteissä

en: How the supplier is addressed in e-mails
fi: Toimittajan puhuttelu sähköpostiviesteissä

en: Hyper-real and dramatic
fi: Hyperrealistinen ja dramaattinen

en: ID of a related invoice, e.g. of a changed or refunded invoice
fi: asiaan liittyvän laskun, esim. muutetun tai hyvitetyn laskun tunnus

en: ISO currency code (required)
fi: ISO-valuuttakoodi (vaaditaan)

en: ISO language code (required)
fi: ISO-kielikoodi (vaaditaan)

en: Image
fi: Kuva

en: Image description
fi: Kuvan kuvaus

en: Images will only be shown for that language, useful if the media contains text or is language sepecific
fi: Kuvat näytetään vain kyseisellä kielellä, mikä on hyödyllistä, jos media sisältää tekstiä tai on kielikohtainen.

en: Import
fi: Tuo

en: Import/Export jobs
fi: Tuonti/vienti työpaikat

en: Incl. tax
fi: Sisältää veron

en: Insert new entry
fi: Lisää uusi merkintä

en: Insert new entry (Ctrl+I)
fi: Lisää uusi merkintä (Ctrl+I)

en: Internal article name, will be used on the web site and for searching only if no other product names in any language exist
fi: Sisäinen tuotenimi, jota käytetään verkkosivustolla ja hakusanoissa vain, jos muita tuotenimiä ei ole olemassa millään kielellä.

en: Internal article name, will be used on the web site if no product name for the language is available
fi: Sisäinen artikkelin nimi, jota käytetään verkkosivustolla, jos kielelle ei ole saatavilla tuotenimeä.

en: Internal attribute name, will be used on the web site if no name for the language is available
fi: Sisäinen attribuutin nimi, jota käytetään sivustolla, jos kielelle ei ole saatavilla nimeä.

en: Internal category name, will be used on the web site if no name for the language is available
fi: Sisäinen kategorian nimi, jota käytetään verkkosivustolla, jos kielelle ei ole saatavilla nimeä.

en: Internal name (required)
fi: Sisäinen nimi (pakollinen)

en: Internal type name shown in the administration interface
fi: Hallintaliittymässä näkyvä sisäisen tyypin nimi

en: Interval
fi: Väli

en: Interval (required)
fi: Intervalli (pakollinen)

en: Invalid characters in class name "%1$s"
fi: Virheellisiä merkkejä luokkanimessä "%1$s"

en: Invalid characters in client name "%1$s"
fi: Virheellisiä merkkejä asiakasnimessä "%1$s"

en: Invalid class name "%1$s"
fi: Virheellinen luokkanimi "%1$s"

en: Invalid domain "%1$s"
fi: Virheellinen verkkotunnus "%1$s"

en: Invalid factory "%1$s"
fi: Virheellinen tehdas "%1$s"

en: Invoice
fi: Lasku

en: Invoice No.
fi: Laskun nro.

en: Invoice no.
fi: Laskun nro.

en: Invoice number
fi: Laskun numero

en: Invoice number for the order
fi: Tilauksen laskun numero

en: Label
fi: Tarra

en: Label (required)
fi: Tarra (pakollinen)

en: Label describing the interval, will be used if no name is available
fi: Intervallia kuvaava merkintä, jota käytetään, jos nimeä ei ole saatavilla.

en: Language
fi: Kieli

en: Language ID
fi: Kielen tunnus

en: Language of the entered text
fi: Syötetyn tekstin kieli

en: Languages
fi: Kielet

en: Last
fi: Viimeinen

en: Last delivery status of the order
fi: Tilauksen viimeinen toimitustila

en: Last name
fi: Sukunimi

en: Last name (optional)
fi: Sukunimi (vapaaehtoinen)

en: Last name (required)
fi: Sukunimi (vaaditaan)

en: Last name of the person or full name in cultures where no first names are used
fi: Henkilön sukunimi tai koko nimi kulttuureissa, joissa etunimiä ei käytetä.

en: Last payment status of the order
fi: Tilauksen viimeisin maksutilanne

en: Latest orders
fi: Viimeisimmät tilaukset

en: Length
fi: pituus

en: List of articles that should be sold as one product, often at a reduced price
fi: Luettelo artikkeleista, jotka olisi myytävä yhtenä tuotteena, usein alennettuun hintaan.

en: List of products often bought together
fi: Luettelo usein yhdessä ostetuista tuotteista

en: List of suggested products
fi: Luettelo ehdotetuista tuotteista

en: List type
fi: Luettelon tyyppi

en: Loading entries ...
fi: Merkintöjen lataaminen ...

en: Locale
fi: Paikkakunta

en: Log
fi: Tukki

en: Manual transfer
fi: Manuaalinen siirto

en: Map
fi: Kartta

en: Media Lists Type
fi: Medialuettelot Tyyppi

en: Media Lists Types
fi: Medialuetteloiden tyypit

en: Media Property Type
fi: Mediaominaisuuden tyyppi

en: Media Property Types
fi: Media-ominaisuustyypit

en: Media Type
fi: Mediatyyppi

en: Media Types
fi: Mediatyypit

en: Media properties
fi: Mediaominaisuudet

en: Menu
fi: Valikko

en: Message
fi: Viesti

en: Min. quantity
fi: Min. määrä

en: Minimum quantity
fi: Vähimmäismäärä

en: Mobile
fi: Mobiili

en: Mobile number
fi: Matkapuhelinnumero

en: Mobile number (optional)
fi: Matkapuhelinnumero (vapaaehtoinen)

en: Model
fi: Malli

en: Modifed
fi: Muutettu

en: Modified
fi: Muutettu

en: Months
fi: Kuukaudet

en: More
fi: Lisää

en: Move this entry up/down
fi: Siirrä tätä merkintää ylös/alas

en: Name
fi: Nimi

en: Name in URL (optional)
fi: Nimi URL-osoitteessa (valinnainen)

en: Name of the basket
fi: Korin nimi

en: Name of the downloaded file when customers saves the file on their computers
fi: Ladatun tiedoston nimi, kun asiakkaat tallentavat tiedoston omalle tietokoneelleen.

en: Name of the reviewer
fi: Arvostelijan nimi

en: Name of your shop shown to your customers
fi: Myymäläsi nimi näkyy asiakkaillesi

en: Natural
fi: Luonnollinen

en: New
fi: Uusi

en: New customers
fi: Uudet asiakkaat

en: New customers within the last seven days
fi: Uudet asiakkaat viimeisten seitsemän päivän aikana

en: New customers within the last seven days compared to the period before
fi: Uusia asiakkaita viimeisten seitsemän päivän aikana verrattuna edelliseen ajanjaksoon.

en: Next
fi: Seuraava

en: Next date
fi: Seuraava päivämäärä

en: Next date (optional)
fi: Seuraava päivämäärä (vapaaehtoinen)

en: Next date the subscription is renewed
fi: Seuraava päivämäärä, jolloin tilaus uusitaan

en: No currencies available. Please enable at least one currency
fi: Valuuttoja ei ole saatavilla. Ota käyttöön vähintään yksi valuutta

en: No entries found
fi: Merkintöjä ei löytynyt

en: No file was uploaded
fi: Tiedostoa ei ladattu

en: No product found
fi: Tuotetta ei löytynyt

en: No theme options available
fi: Teemavaihtoehtoja ei ole saatavilla

en: No view available
fi: Katsastelu ei mahdollista

en: No voucher
fi: Ei kuponkia

en: Non-shared properties for the media item
fi: Mediaelementin ei-jaketut ominaisuudet

en: Non-shared properties for the price item
fi: Hintakohteen muut kuin yhteiset ominaisuudet

en: None
fi: Ei ole

en: Not all entries could be deleted
fi: Kaikkia merkintöjä ei voitu poistaa

en: Not allowed to access JQAdm "%1$s" client
fi: JQAdm "%1$s" -asiakkaan käyttö ei ole sallittua.

en: Not implemented
fi: Ei toteutettu

en: Notes
fi: Huomautukset

en: Notes (not shown to customer)
fi: Huomautukset (ei näytetä asiakkaalle)

en: Number of articles currently in stock, leave empty for an unlimited quantity
fi: Tällä hetkellä varastossa olevien artikkelien määrä, jätä tyhjäksi, jos määrä on rajoittamaton.

en: Official VAT ID to determine if the tax needs to be billed in invoices
fi: Virallinen alv-tunniste sen määrittämiseksi, onko vero laskutettava laskuissa.

en: One provider and zero or more decorator class names separated by commas
fi: Yksi palveluntarjoaja ja nolla tai useampi sisustusluokan nimi pilkulla erotettuna.

en: Only .webp, .jpg, .png and .gif are allowed for icons
fi: Vain .webp-, .jpg-, .png- ja .gif-kuvakkeet ovat sallittuja.

en: Only .webp, .jpg, .png, .gif and .svg are allowed for logos
fi: Vain .webp, .jpg, .png, .gif ja .svg ovat sallittuja logoja.

en: Only super users and administrators can delete entries
fi: Vain pääkäyttäjät ja ylläpitäjät voivat poistaa merkintöjä

en: Open
fi: Avaa

en: Open Qty
fi: Avoin Määrä

en: Option
fi: vaihtoehto

en: Optional product components that can be chosen by the customer together with the product
fi: Valinnaiset tuotekomponentit, jotka asiakas voi valita yhdessä tuotteen kanssa.

en: Order
fi: Tilaus

en: Order ID
fi: Tilaus ID

en: Order number entered by the customer
fi: Asiakkaan antama tilausnumero

en: Order of the language/currency combinations
fi: Kieli/valuutta-yhdistelmien järjestys

en: Order of the service options in the checkout process
fi: Palveluvaihtoehtojen järjestys kassaprosessissa

en: Order of the types in the frontend
fi: Tyyppien järjestys etusivulla

en: Order totals
fi: Tilausten loppusummat

en: Ordered at
fi: Tilattu osoitteessa

en: Orders by country
fi: Tilaukset maittain

en: Orders by day
fi: Tilaukset päiväkohtaisesti

en: Orders by hour
fi: Tilaukset tunneittain

en: Orders by payment status
fi: Tilaukset maksutilanteen mukaan

en: Overwrite the existing file and customers bought it in the past can then download the new content too
fi: Korvaa olemassa oleva tiedosto ja asiakkaat, jotka ovat ostaneet sen aiemmin, voivat ladata myös uuden sisällön.

en: PHP setting "%1$s" is disabled
fi: PHP-asetus "%1$s" on poistettu käytöstä

en: PHP setting "%1$s" is enabled
fi: PHP-asetus "%1$s" on käytössä

en: PHP setting for "%1$s" is too low
fi: PHP-asetus "%1$s" on liian alhainen

en: Page %1$d of %2$d
fi: Sivu %1$d / %2$d

en: Password
fi: Salasana

en: Password (required)
fi: Salasana (vaaditaan)

en: Path
fi: Polku

en: Pay date
fi: Maksupäivä

en: Pay status
fi: Palkkatilanne

en: Payment
fi: Maksu

en: Payment date
fi: Maksupäivä

en: Payment status
fi: Maksun tila

en: Payment types
fi: Maksutyypit

en: Periods
fi: Jaksot

en: Permission denied
fi: Lupa evätty

en: Personal data
fi: Henkilötiedot

en: Please insert the description of the text that should be generated here
fi: Lisää tähän luodun tekstin kuvaus.

en: Please select
fi: Valitse

en: Plugin Type
fi: Liitännäisen tyyppi

en: Plugin Types
fi: Plugin-tyypit

en: Plugin label for describing the configured plugin
fi: Liitännäisen etiketti, joka kuvaa määritettyä liitännäistä.

en: Plugin position (required)
fi: Pluginin sijainti (pakollinen)

en: Plugin provider or plugin decorator configuration name
fi: Liitännäisen tarjoajan tai liitännäisen koristeen konfiguraation nimi

en: Position
fi: Asema

en: Position (required)
fi: Asema (pakollinen)

en: Postal
fi: Posti

en: Postal code for delivery if used in the area the customer is living
fi: Postinumero toimitusta varten, jos sitä käytetään asiakkaan asuinalueella.

en: Postal code for delivery if used in the area the supplier is living
fi: Postinumero toimitusta varten, jos sitä käytetään toimittajan asuinalueella.

en: Postition
fi: Asema

en: Potential problems
fi: Mahdolliset ongelmat

en: Previous
fi: Edellinen

en: Price
fi: Hinta

en: Price Lists Type
fi: Hinnastot Tyyppi

en: Price Lists Types
fi: Hinnastojen tyypit

en: Price Property Type
fi: Hinta Kiinteistön tyyppi

en: Price Property Types
fi: Hinta Kiinteistötyypit

en: Price Type
fi: Hintatyyppi

en: Price Types
fi: Hintatyypit

en: Price properties
fi: Hintaominaisuudet

en: Priority
fi: Prioriteetti

en: Problem
fi: Ongelma

en: Product
fi: Tuote

en: Product ID
fi: Tuotetunnus

en: Product ID, SKU or label
fi: Tuotetunnus, SKU tai etiketti

en: Product Lists Type
fi: Tuoteluettelot Tyyppi

en: Product Lists Types
fi: Tuoteluettelot Tyypit

en: Product Property Type
fi: Tuotteen ominaisuustyyppi

en: Product Property Types
fi: Tuotteen ominaisuustyypit

en: Product Type
fi: Tuotteen tyyppi

en: Product Types
fi: Tuotetyypit

en: Product attributes stored in the basket where customers can enter their own texts or values
fi: Koriin tallennetut tuoteattribuutit, joihin asiakkaat voivat syöttää omia tekstejään tai arvojaan.

en: Product attributes that are used by other products too
fi: Tuoteominaisuudet, joita käytetään myös muissa tuotteissa.

en: Product characteristics that are not shared with other products
fi: Tuotteen ominaisuudet, joita ei ole jaettu muiden tuotteiden kanssa

en: Product code
fi: Tuotekoodi

en: Product costs
fi: Tuotekustannukset

en: Product height, e.g. 20.0 (in yard, inch, etc.)
fi: Tuotteen korkeus, esim. 20.0 (jaardina, tuumina jne.).

en: Product length, e.g. 30.0 (in yard, inch, etc.)
fi: Tuotteen pituus, esim. 30.0 (jaardina, tuumina jne.).

en: Product name
fi: Tuotteen nimi

en: Product payment
fi: Tuotteen maksu

en: Product price
fi: Tuotteen hinta

en: Product quantity
fi: Tuotteen määrä

en: Product rebate
fi: Tuotteen hyvitys

en: Product shipping
fi: Tuotteen toimitus

en: Product status
fi: Tuotteen tila

en: Product supplier
fi: Tuotteen toimittaja

en: Product tax
fi: Tuotevero

en: Product type
fi: Tuotetyyppi

en: Product weight, e.g. 1.25 (in pound, ounce, etc.)
fi: Tuotteen paino, esim. 1,25 (puntana, unssina jne.).

en: Product width, e.g. 17.5 (in yard, inch etc.)
fi: Tuotteen leveys, esim. 17,5 (jaardina, tuumina jne.).

en: Products
fi: Tuotteet

en: Products bought together
fi: Yhdessä ostetut tuotteet

en: Promotion
fi: Myynninedistäminen

en: Properties
fi: Ominaisuudet

en: Property value (required)
fi: Kiinteistön arvo (pakollinen)

en: Provider
fi: Palveluntarjoaja

en: Provider/decorator class names (required)
fi: Palveluntarjoajien/koristeluokkien nimet (pakollinen)

en: Purchase
fi: Osto

en: Quantity
fi: Määrä

en: Quantity scale
fi: Määräasteikko

en: Rating
fi: Arvostelu

en: Rating and number of ratings for the merchant
fi: Kauppiasluokitus ja luokitusten määrä

en: Rating of the reviewer
fi: Arvostelijan arviointi

en: Reason
fi: Syy

en: Rebate
fi: Alennus

en: Reduction from the original price, used to calculate the rebate in % and the cross price
fi: Alennus alkuperäisestä hinnasta, jota käytetään alennusprosentin ja ristihinnan laskemiseen.

en: Reference
fi: Viittaus

en: Reference ID
fi: Viitetunnus

en: Refund
fi: Palautus

en: Related ID
fi: Liittyvät tunnukset

en: Related order
fi: Liittyvä tilaus

en: Related order ID (optional)
fi: Liittyvän tilauksen tunnus (valinnainen)

en: Related order of the customer
fi: Asiakkaan tilaus

en: Remove background
fi: Poista tausta

en: Replace file
fi: Korvaa tiedosto

en: Request
fi: Pyyntö

en: Required parameter "%1$s" is missing
fi: Vaadittu parametri "%1$s" puuttuu.

en: Required quantity of articles for block pricing, e.g. one article for $5.00, ten articles for $45.00
fi: Tarvittava määrä artikkeleita lohkohinnoittelua varten, esim. yksi artikkeli 5,00 dollaria, kymmenen artikkelia 45,00 dollaria.

en: Reset
fi: Nollaa

en: Response
fi: Vastaus

en: Response to the reviewer
fi: Vastaus arvioijalle

en: Review
fi: Arvostelu

en: Reviewed entry
fi: Tarkistettu merkintä

en: Reviewer name
fi: Arvostelijan nimi

en: Route name or page ID of the category page if this category should shown on a different page
fi: Kategoriasivun reitin nimi tai sivun ID, jos kategorian pitäisi näkyä eri sivulla.

en: Route name or page ID of the product detail page if this product should shown on a different page
fi: Tuotteen yksityiskohtaisen sivun reitin nimi tai sivun ID, jos tuotteen pitäisi näkyä eri sivulla.

en: Route or page ID (optional)
fi: Reitin tai sivun tunnus (valinnainen)

en: Rule
fi: Sääntö

en: Rule Type
fi: Sääntö Tyyppi

en: Rule Types
fi: Sääntötyypit

en: Rule label for describing the configured rule
fi: Säännön nimike määritetyn säännön kuvaamiseksi

en: Rule position (required)
fi: Säännön sijainti (pakollinen)

en: Rule provider or rule decorator configuration name
fi: Säännön tarjoajan tai sääntökoristeen konfiguraation nimi

en: Rules
fi: Säännöt

en: Sales by weekday
fi: Myynti arkipäivittäin

en: Sales of the last 30 days
fi: Myynti viimeisten 30 päivän aikana

en: Sales per month
fi: Myynti kuukaudessa

en: Salutation
fi: Tervehdys

en: Save
fi: Tallenna

en: Save & Close
fi: Tallenna ja sulje

en: Save & Copy
fi: Tallenna ja kopioi

en: Save & New
fi: Tallenna & Uusi

en: Save entry (Ctrl+Enter)
fi: Tallenna merkintä (Ctrl+Enter)

en: Save entry (Ctrl+S)
fi: Tallenna merkintä (Ctrl+S)

en: Search
fi: Hae

en: Second level type for grouping entries
fi: Toisen tason tyyppi merkintöjen ryhmittelyä varten

en: Select all entries
fi: Valitse kaikki merkinnät

en: Select file
fi: Valitse tiedosto

en: Service
fi: Palvelu

en: Service Lists Type
fi: Palveluluettelot Tyyppi

en: Service Lists Types
fi: Palveluluetteloiden tyypit

en: Service Type
fi: Palvelun tyyppi

en: Service Types
fi: Palvelutyypit

en: Service attribute code
fi: Palvelun ominaisuustunnus

en: Service costs
fi: Palvelukustannukset

en: Service name
fi: Palvelun nimi

en: Service position (required)
fi: Palvelupaikka (vaaditaan)

en: Service price
fi: Palvelun hinta

en: Service provider or service decorator configuration name
fi: Palveluntarjoajan tai palvelukoristeen konfiguraation nimi

en: Service rebate
fi: Palvelualennus

en: Settings
fi: Asetukset

en: Ship date
fi: Lähetyspäivä

en: Ship status
fi: Aluksen tila

en: Shipping
fi: Toimitus

en: Shipping / Payment costs
fi: Toimituskulut / Maksukulut

en: Shipping/Payment costs
fi: Toimitus-/maksukustannukset

en: Shipping/item
fi: Toimitus/erä

en: Shop domain
fi: Kaupan verkkotunnus

en: Shop domain (required)
fi: Kaupan verkkotunnus (vaaditaan)

en: Shop e-mail
fi: Osta sähköpostia

en: Shop e-mail address (required)
fi: Myymälän sähköpostiosoite (vaaditaan)

en: Shop name
fi: Kaupan nimi

en: Shop name (required)
fi: Kaupan nimi (vaaditaan)

en: Shop theme
fi: Kaupan teema

en: Short state code (e.g. NY) if used in the country the customer is living
fi: Osavaltion lyhyt koodi (esim. NY), jos sitä käytetään asiakkaan asuinmaassa.

en: Short state code (e.g. NY) if used in the country the supplier is living
fi: Lyhyt osavaltion koodi (esim. NY), jos sitä käytetään toimittajan asuinmaassa.

en: Show
fi: Näytä

en: Show entry
fi: Näytä merkintä

en: Show search form
fi: Näytä hakulomake

en: Show/hide advanced data
fi: Näytä/piilota lisätiedot

en: Show/hide details
fi: Näytä/piilota tiedot

en: Show/hide navigation labels
fi: Näytä/piilota navigointitarrat

en: Show/hide this entry
fi: Näytä/piilota tämä merkintä

en: Shown if the article reached a stock level of zero
fi: Näytetään, jos artikkelin varastotaso on nolla.

en: Since when the product is available, used for sorting in the front-end
fi: Siitä lähtien, kun tuote on saatavilla, käytetään lajitteluun front-endissä.

en: Site
fi: Sivusto

en: Site specific configuration options, will be available as key/value pairs
fi: Sivustokohtaiset konfigurointivaihtoehdot ovat käytettävissä avain/arvopareina.

en: Site the order was placed at
fi: Tilaus tehtiin osoitteessa

en: Sites
fi: Sivustot

en: Size
fi: koko

en: Sorting of the attributes within the same attribute type
fi: Saman attribuuttityypin sisällä olevien attribuuttien lajittelu

en: Sorting of the suppliers
fi: Toimittajien lajittelu

en: Source of the invoice, e.g. by web or phone
fi: Laskun lähde, esim. verkosta tai puhelimitse.

en: Start date
fi: Aloituspäivä

en: Start typing ...
fi: Aloita kirjoittaminen ...

en: State
fi: Alue/osavaltio

en: Status
fi: Tila

en: Stock Type
fi: Varastotyyppi

en: Stock Types
fi: Varastotyypit

en: Stock level
fi: Varastotaso

en: Stock type
fi: Varastotyyppi

en: Street
fi: Katu

en: Street name (optional)
fi: Kadun nimi (vapaaehtoinen)

en: Style
fi: Tyyli

en: Sub-total
fi: Välisumma

en: Subscription
fi: Tilaus

en: Subscription interval with years, months, weeks and days, e.g. "P0Y1M2W3D" for zero years, one month, two weeks and three days
fi: Tilausväli, joka sisältää vuodet, kuukaudet, viikot ja päivät, esim. "P0Y1M2W3D" tarkoittaa nollaa vuotta, yhtä kuukautta, kahta viikkoa ja kolmea päivää.

en: Suggested products
fi: Ehdotetut tuotteet

en: Sum
fi: Summa

en: Supplier
fi: Toimittaja

en: Supplier name or company
fi: Toimittajan nimi tai yritys

en: Supplier position (required)
fi: Toimittajan asema (pakollinen)

en: Suppliers who manufacture the product
fi: Tuotteen valmistavat toimittajat

en: Tag Type
fi: Tunnisteen tyyppi

en: Tag Types
fi: Tag-tyypit

en: Tax
fi: Vero

en: Tax rate
fi: Verokanta

en: Tax rate in %
fi: Verokanta (%)

en: Telephone
fi: Puhelin

en: Telephone number (optional)
fi: Puhelinnumero (vapaaehtoinen)

en: Temporary folder is missing
fi: Väliaikainen kansio puuttuu

en: Text Lists Type
fi: Tekstiluettelot Tyyppi

en: Text Lists Types
fi: Tekstiluetteloiden tyypit

en: Text Type
fi: Tekstityyppi

en: Text Types
fi: Tekstityypit

en: The article is only shown on the web site after that date and time, useful or seasonal articles
fi: Artikkeli näkyy sivustolla vasta kyseisen päivämäärän ja kellonajan jälkeen, hyödylliset tai kausiluonteiset artikkelit.

en: The article is only shown on the web site until that date and time, useful or seasonal articles
fi: Artikkeli näkyy sivustolla vain kyseiseen päivämäärään ja kellonaikaan asti, hyödylliset tai kausiluonteiset artikkelit.

en: The entry is only shown on the web site after that date and time
fi: Merkintä näkyy verkkosivustolla vasta kyseisen päivämäärän ja kellonajan jälkeen.

en: The entry is only shown on the web site until that date and time
fi: Merkintä näkyy verkkosivustolla vain kyseiseen päivämäärään ja kellonaikaan asti.

en: The media title is used for the title tag of the media on the web site
fi: Median otsikkoa käytetään verkkosivuston median otsikkotunnisteena.

en: The name of the category shown in the URL, will be used if no language specific URL segment exists
fi: URL-osoitteessa näkyvän luokan nimi, jota käytetään, jos kielikohtaista URL-segmenttiä ei ole olemassa.

en: The name of the product shown in the URL, will be used if no language specific URL segment exists
fi: URL-osoitteessa näkyvän tuotteen nimeä käytetään, jos kielikohtaista URL-segmenttiä ei ole olemassa.

en: The option is only shown on the web site after that date and time
fi: Vaihtoehto näkyy verkkosivustolla vasta kyseisen päivämäärän ja kellonajan jälkeen.

en: The option is only shown on the web site until that date and time
fi: Vaihtoehto näkyy verkkosivustolla vain kyseiseen päivämäärään ja kellonaikaan asti.

en: The rule is only used after that date and time
fi: Sääntöä käytetään vasta kyseisen päivämäärän ja kellonajan jälkeen.

en: The rule is only used until that date and time
fi: Sääntöä käytetään vain kyseiseen päivämäärään ja kellonaikaan asti.

en: The step value allowed for quantities in the basket, e.g. "0.1" for fractional quantities or "5" for multiple of five articles
fi: Korissa olevien määrien sallittu askelarvo, esim. "0.1" murto-osamäärille tai "5" viiden artikkelin moninkertaisille määrille.

en: The uploaded file exceeds the max. allowed filesize
fi: Ladattu tiedosto ylittää suurimman sallitun tiedostokoon.

en: The uploaded file was only partially uploaded
fi: Ladattu tiedosto ladattiin vain osittain

en: Theme to change the layout of your shop
fi: Teema muuttaa myymälän ulkoasua

en: Three letter ISO currency code
fi: Kolmikirjaiminen ISO-valuuttakoodi

en: Time frame (optional)
fi: Aikataulu (vapaaehtoinen)

en: Timestamp
fi: Aikaleima

en: Title
fi: Otsikko

en: Toggle dropdown
fi: Vaihda pudotusvalikko

en: Toogle selection
fi: Toogle valinta

en: Top countries
fi: Parhaat maat

en: Total
fi: Kokonaisuudessaan

en: Total orders
fi: Tilaukset yhteensä

en: Total orders within the last seven days compared to the period before
fi: Tilausten kokonaismäärä viimeisten seitsemän päivän aikana verrattuna edeltävään ajanjaksoon.

en: Total ratings
fi: Arvosanat yhteensä

en: Translate text
fi: Käännä teksti

en: Translations
fi: Käännökset

en: Two letter ISO country code
fi: Kaksikirjaiminen ISO-maakoodi

en: Two letter ISO language code
fi: Kaksikirjaiminen ISO-kielikoodi

en: Type
fi: Tyyppi

en: Type position (optional)
fi: Tyypin sijainti (valinnainen)

en: Types
fi: Tyypit

en: Types for additional images like icons
fi: Tyypit lisäkuville, kuten kuvakkeille

en: Types for additional prices like per one lb/kg or per month
fi: Tyypit lisähintoja varten, kuten per lb/kg tai per kuukausi.

en: Types for additional texts like per one lb/kg or per month
fi: Lisätekstien tyypit, kuten per lb/kg tai per kuukausi.

en: URL of the customer web site
fi: Asiakkaan verkkosivuston URL-osoite

en: URL of the supplier web site
fi: Toimittajan verkkosivuston URL-osoite

en: URL segment
fi: URL-segmentti

en: URL target
fi: URL-kohde

en: Unable to call method "%1$s"
fi: Toimintoa "%1$s” ei voitu suorittaa

en: Unable to read content from "%1$s"
fi: Sisältöä ei pystytä lukemaan paikasta "%1$s".

en: Unfinished orders
fi: Keskeneräiset tilaukset

en: Unfinished orders within the last seven days compared to the period before
fi: Keskeneräiset tilaukset viimeisten seitsemän päivän aikana verrattuna edeltävään ajanjaksoon.

en: Unique article code related to stock levels, e.g. from the ERP system, an EAN/GTIN number or self invented
fi: Yksilöllinen varastotasoihin liittyvä tuotekoodi, esim. ERP-järjestelmästä, EAN/GTIN-numero tai itse keksitty koodi.

en: Unique attribute code (required)
fi: Yksilöllinen attribuuttikoodi (pakollinen)

en: Unique attribute code, e.g. "green" for attributes of type "color"
fi: Yksilöllinen attribuuttikoodi, esim. "vihreä" attribuuteille, joiden tyyppi on "color".

en: Unique category code (required)
fi: Yksilöllinen luokkakoodi (pakollinen)

en: Unique category code, either from external system or self-invented
fi: Yksilöllinen luokkakoodi, joko ulkoisesta järjestelmästä saatu tai itse keksitty.

en: Unique code (required)
fi: Yksilöllinen koodi (vaaditaan)

en: Unique code to identify the service, usually self-invented
fi: Yksilöllinen koodi palvelun tunnistamiseksi, yleensä itse keksitty.

en: Unique customer account name
fi: Yksilöllinen asiakastilin nimi

en: Unique customer e-mail address
fi: Asiakkaan yksilöllinen sähköpostiosoite

en: Unique group code (required)
fi: Yksilöllinen ryhmäkoodi (vaaditaan)

en: Unique service code (required)
fi: Yksilöllinen palvelukoodi (vaaditaan)

en: Unique site code (required)
fi: Yksilöllinen sivustokoodi (vaaditaan)

en: Unique supplier code
fi: Toimittajan yksilöllinen koodi

en: Unique type code
fi: Yksilöllinen tyyppikoodi

en: Unique type code (required)
fi: Yksilöllinen tyyppikoodi (vaaditaan)

en: Unique type code, e.g. "color" for attributes like "green", "blue", "red"
fi: Yksilöllinen tyyppikoodi, esim. "color" sellaisille attribuuteille kuin "vihreä", "sininen", "punainen".

en: Unit price
fi: Yksikköhinta

en: Unknown upload error
fi: Tuntematon latausvirhe

en: Upload CSV
fi: Lataa CSV

en: Upload shop icon
fi: Lataa kaupan kuvake

en: Upload shop logo
fi: Lataa myymälän logo

en: Uploaded
fi: Ladattu

en: Use
fi: Käytä

en: User groups
fi: Käyttäjäryhmät

en: Usual time frame for the delivery of the product
fi: Tuotteen tavanomainen toimitusaika

en: VAT ID
fi: ALV-TUNNUS

en: Value
fi: Arvo

en: Value added tax identifier (optional)
fi: Arvonlisäverotunniste (vapaaehtoinen)

en: Variant attributes
fi: Vaihtoehtoiset ominaisuudet

en: Variant product attributes that are stored with the ordered products
fi: Vaihtelevia tuoteattribuutteja, jotka tallennetaan tilattujen tuotteiden kanssa.

en: Vendor
fi: Myyjä

en: Verified
fi: Vahvistettu

en: View details
fi: Näytä tiedot

en: Warehouse or local store if your articles are available at several locations
fi: Varasto tai lähikauppa, jos tuotteitasi on saatavilla useissa paikoissa.

en: Web site
fi: Verkkosivu

en: Web site URL (optional)
fi: Verkkosivuston URL-osoite (valinnainen)

en: Weeks
fi: Viikot

en: Weight
fi: Paino

en: When the account and e-mail address has been verified
fi: Kun tili ja sähköpostiosoite on vahvistettu.

en: Width
fi: leveys

en: YYYY-MM-DD hh:mm:ss (optional)
fi: VVVV-KK-PVK hh:mm:ss (valinnainen)

en: Years
fi: Vuodet

en: You are going to delete one or more entries. Would you like to proceed?
fi: Aiot poistaa yhden tai useamman merkinnän. Haluatko jatkaa?

en: Your export will be available in a few minutes for download
fi: Vientisi on ladattavissa muutaman minuutin kuluttua.

en: Your response
fi: Vastauksesi

en: Zip code
fi: Postinumero

en: Zip code (optional)
fi: Postinumero (vapaaehtoinen)

en: account
fi: tili

en: address
fi: Osoitteet

en: address:delivery
fi: Toimitusosoite

en: address:payment
fi: Laskutusosoite

en: attribute
fi: Ominaisuudet

en: basket
fi: kori

en: bundle
fi: niputtaa

en: catalog
fi: Kategoriat

en: category
fi: Kategoriat

en: characteristic
fi: Ominaisuudet

en: code
fi: koodi

en: company
fi: Yritys

en: configuration
fi: kokoonpano

en: countday
fi: Countday

en: counthour
fi: Counthour

en: coupon
fi: kuponki

en: customer
fi: asiakas

en: dashboard
fi: kojelauta

en: day
fi: päivä

en: download
fi: lataa

en: goods
fi: tavarat

en: group
fi: ryhmä

en: hour
fi: tunti

en: image
fi: kuva

en: invoice
fi: lasku

en: latest
fi: Viimeisin

en: locale/currency
fi: paikallinen/valuutta

en: log
fi: loki

en: marketing
fi: markkinointi

en: miss
fi: Miss

en: mr
fi: Mr

en: new
fi: uusi

en: no
fi: ei

en: none
fi: ei mitään

en: not available any more
fi: ei enää saatavilla

en: option
fi: Vaihtoehdot

en: order
fi: tilaus

en: order:phone
fi: tilaus:puhelin

en: order:web
fi: tilaus:web

en: pay:1
fi: palkka:1

en: pay:2
fi: palkka:2

en: pay:3
fi: palkka:3

en: pay:4
fi: palkka:4

en: pay:5
fi: maksaa:5

en: pay:6
fi: palkka:6

en: pay:7
fi: palkka:7

en: paymenttype
fi: maksutapa

en: physical
fi: fyysinen

en: plugin
fi: lisäosa

en: price
fi: hinta

en: product
fi: tuote

en: property
fi: Ominaisuudet

en: reason:-1
fi: syy:-1

en: reason:0
fi: syy:0

en: reason:1
fi: syy:1

en: related
fi: vastaava

en: review
fi: Arvioinnit

en: rule
fi: sääntö

en: sales
fi: myynti

en: salesweekday
fi: myyntiviikonpäivä

en: selected
fi: valitut

en: selection
fi: valinta

en: service
fi: Palvelut

en: servicepayment
fi: palvelumaksut

en: settings
fi: asetukset

en: special
fi: erityinen

en: stock
fi: varasto

en: subscription
fi: Tilaukset

en: supplier
fi: Toimittajat

en: tax:0
fi: vero:0

en: tax:1
fi: vero:1

en: text
fi: teksti

en: theme
fi: teema

en: transaction
fi: transaktio

en: type
fi: tyyppi

en: type/attribute
fi: Ominaisuudet

en: type/attribute/lists
fi: tyyppi/ominaisuus/luettelot

en: type/attribute/property
fi: tyyppi/ominaisuus/ominaisuus

en: type/catalog/lists
fi: tyyppi/luettelo/luettelot

en: type/customer/property
fi: tyyppi/asiakas/kiinteistö

en: type/media
fi: tyyppi/media

en: type/media/lists
fi: type/media/listat

en: type/plugin
fi: tyyppi/plugin

en: type/price
fi: tyyppi/hinta

en: type/price/lists
fi: tyyppi/hinta/luettelot

en: type/price/property
fi: tyyppi/hinta/ominaisuus

en: type/product
fi: tyyppi/tuote

en: type/product/lists
fi: tyyppi/tuote/luettelot

en: type/product/property
fi: tyyppi/tuote/ominaisuus

en: type/rule
fi: tyyppi/sääntö

en: type/service
fi: Palvelut

en: type/service/lists
fi: tyyppi/palvelu/luettelot

en: type/stock
fi: tyyppi/kanta

en: type/tag
fi: tyyppi/tag

en: type/text
fi: tyyppi/teksti

en: type/text/lists
fi: tyyppi/teksti/luettelot

en: users
fi: käyttäjät

en: yes
fi: kyllä
