aimeos-core - en to nb translation catalogue (746 entries)

en: (International) facsimilie number without separation characters, can start with a "+"
nb: (Internasjonalt) faksimilenummer uten skilletegn, kan starte med et "+"

en: (International) telephone number without separation characters, can start with a "+"
nb: (Internasjonalt) telefonnummer uten skilletegn, kan begynne med et "+"

en: + Tax
nb: + Skatt

en: <hidden>
nb: <skjult>

en: API key
nb: API-nøkkel

en: Account
nb: Konto

en: Active
nb: Aktiv

en: Actual price
nb: Faktisk pris

en: Actual price customers can buy the article for on the web site
nb: Faktisk pris kundene kan kjøpe artikkelen for på nettstedet

en: Add
nb: Legg til

en: Additional delivery costs for each item, e.g. $20 for one heavy item will be $100 for five items it total
nb: Ekstra leveringskostnader for hver vare, f.eks. 20 USD for én tung vare blir 100 USD for fem varer totalt

en: Additional information where the customer's apartment can be found
nb: Ytterligere informasjon om hvor kundens leilighet befinner seg

en: Additional information where the supplier's apartment can be found
nb: Ytterligere informasjon om hvor leverandørens leilighet kan finnes

en: Address 1
nb: Adresse 1

en: Address 2
nb: Adresse 2

en: Address 3
nb: Adresse 3

en: Address identifier of the customer's house for delivery
nb: Adresseidentifikator for kundens hus for levering

en: Address identifier of the supplier's house for delivery
nb: Adresseidentifikator for leverandørens hus for levering

en: Admin JQAdm type is empty
nb: Admin JQAdm-typen er tom

en: Advanced
nb: Avansert

en: Aimeos caching is disabled by "%1$s"
nb: Aimeos-caching er deaktivert av "%1$s"

en: Aimeos debug logging is enabled by "%1$s"
nb: Aimeos feilsøkingslogging er aktivert av "%1$s"

en: Aimeos object not available
nb: Aimeos-objektet er ikke tilgjengelig

en: All
nb: Alle

en: All attributes that uniquely define an article, e.g. width, length and color for jeans
nb: Alle attributter som unikt definerer en artikkel, f.eks. bredde, lengde og farge for jeans

en: Allow custom price
nb: Tillat tilpasset pris

en: Allow customers to choose themselves how much they want to pay
nb: La kundene selv velge hvor mye de vil betale

en: Alphanumeric string that can identify the group uniquely
nb: Alfanumerisk streng som kan identifisere gruppen entydig

en: Apply
nb: Søk

en: Article specific configuration options, will be available as key/value pairs in the templates
nb: Artikkelspesifikke konfigurasjonsalternativer vil være tilgjengelige som nøkkel/verdi-par i malene

en: Attribute
nb: Attributt

en: Attribute Lists Type
nb: Attributtlister Type

en: Attribute Lists Types
nb: Typer attributtlister

en: Attribute Property Type
nb: Attributt Egenskapstype

en: Attribute Property Types
nb: Egenskapstyper for attributter

en: Attribute Type
nb: Attributtype

en: Attribute Types
nb: Attributt-typer

en: Attribute position (optional)
nb: Attributtposisjon (valgfritt)

en: Attribute properties that are not shared with other attributes
nb: Attributegenskaper som ikke deles med andre attributter

en: Attribute type that limits the list of available attributes
nb: Attributtype som begrenser listen over tilgjengelige attributter

en: Attributes
nb: Egenskaper

en: Available currency for the current site
nb: Tilgjengelig valuta for det aktuelle nettstedet

en: Available intervals in the front-end
nb: Tilgjengelige intervaller i frontend

en: Available language for the current site
nb: Tilgjengelig språk for det aktuelle nettstedet

en: Average product rating and total number of ratings by customers for this product
nb: Gjennomsnittlig produktvurdering og totalt antall vurderinger av kunder for dette produktet

en: Back in stock
nb: Tilbake på lager

en: Basic
nb: Grunnleggende

en: Basket
nb: Kurv

en: Billing address
nb: Faktureringsadresse

en: Birthday
nb: Bursdag

en: Birthday of the customer
nb: Fødselsdagen til kunden

en: Boost factor
nb: Boost-faktor

en: Boost factor (optional)
nb: Boost-faktor (valgfritt)

en: Bug or suggestion?
nb: Feil eller forslag?

en: Bulk edit
nb: Bulk-redigering

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Cancel and return to list
nb: Avbryt og gå tilbake til listen

en: Catalog
nb: Katalog

en: Catalog Lists Type
nb: Kataloglister Type

en: Catalog Lists Types
nb: Kataloglister Typer

en: Categories
nb: Kategorier

en: Categories the product can be found in by the user on the web site
nb: Kategorier produktet kan finnes i av brukeren på nettstedet

en: Categories the product will be shown for in the promotional section
nb: Kategorier produktet vil bli vist for i kampanjeseksjonen

en: Category specific configuration options, will be available as key/value pairs in the templates
nb: Kategorispesifikke konfigurasjonsalternativer vil være tilgjengelige som nøkkel/verdi-par i malene

en: Change costs/item in %
nb: Endring kostnader/vare i %.

en: Change rebate in %
nb: Endring rabatt i %.

en: Change value in %
nb: Endringsverdi i %.

en: Channel
nb: Kanal

en: Channel the order has been placed
nb: Kanalen bestillingen har blitt lagt inn

en: Choose file
nb: Velg fil

en: City
nb: By

en: City or town name (required)
nb: Navn på by eller tettsted (påkrevd)

en: Class "%1$s" does not implement "%2$s"
nb: Klassen "%1$s" implementerer ikke "%2$s"

en: Class "%1$s" not available
nb: Klassen "%1$s" er ikke tilgjengelig

en: Class "%1$s" not found
nb: Klassen "%1$s" ble ikke funnet

en: Close
nb: Lukk

en: Code
nb: Kode

en: Code to uniquely identify the site, renaming is dangerous!
nb: Kode for å identifisere nettstedet på en unik måte, omdøping er farlig!

en: Columns
nb: Spalter

en: Comment
nb: Kommentar

en: Comment of the reviewer
nb: Kommentar fra anmelderen

en: Communication
nb: Kommunikasjon

en: Company
nb: Selskap

en: Company details
nb: Detaljer om selskapet

en: Company name (optional)
nb: Firmanavn (valgfritt)

en: Completed orders
nb: Fullførte bestillinger

en: Completed orders within the last seven days compared to the period before
nb: Fullførte bestillinger i løpet av de siste syv dagene sammenlignet med perioden før

en: Config
nb: Konfigurer

en: Configurable
nb: Konfigurerbar

en: Configuration options, will be available as key/value pairs in the list item
nb: Konfigurasjonsalternativer, vil være tilgjengelige som nøkkel/verdi-par i listeelementet

en: Context
nb: Sammenheng

en: Copy
nb: Kopi

en: Copy this entry
nb: Kopier denne oppføringen

en: Costs
nb: Kostnader

en: Count
nb: Telle

en: Country
nb: Land

en: Country ID
nb: Land-ID

en: Country code (required)
nb: Landskode (obligatorisk)

en: Country specific tax rate to calculate and display the included tax (B2C) or add the tax if required (B2B)
nb: Landspesifikk skattesats for å beregne og vise den inkluderte skatten (B2C) eller legge til skatten hvis nødvendig (B2B)

en: Country state code (optional)
nb: Landkode (valgfritt)

en: Coupon
nb: Kupong

en: Coupon provider or coupon decorator configuration name
nb: Konfigurasjonsnavn for kupongleverandør eller kupongdekorator

en: Created
nb: Opprettet

en: Currencies
nb: Valutaer

en: Currency
nb: Valuta

en: Custom
nb: Tilpasset

en: Custom domain or unique code of your shop
nb: Tilpasset domene eller unik kode for butikken din

en: Customer
nb: Kunde

en: Customer ID
nb: Kunde-ID

en: Customer Lists Type
nb: Type kundelister

en: Customer Lists Types
nb: Typer kundelister

en: Customer Property Type
nb: Type kundeeiendom

en: Customer Property Types
nb: Kundeeiendomstyper

en: Customer characteristics that are not shared with other customers
nb: Kundeegenskaper som ikke deles med andre kunder

en: Customer comment (optional)
nb: Kundekommentar (valgfritt)

en: Customer e-mail address
nb: Kundens e-postadresse

en: Customer password
nb: Kundens passord

en: Customer properties that are not shared with other customers
nb: Kundeegenskaper som ikke deles med andre kunder

en: Customer reference
nb: Kundereferanse

en: Customer reference (optional)
nb: Kundereferanse (valgfritt)

en: Dashboard
nb: Dashbord

en: Data set
nb: Datasett

en: Dataset
nb: Datasett

en: Date of the last delivery status change
nb: Dato for siste endring av leveringsstatus

en: Date of the last payment status change
nb: Dato for siste endring av betalingsstatus

en: Date the subscription ends
nb: Dato abonnementet avsluttes

en: Days
nb: Dager

en: Default
nb: Standard

en: Delete
nb: Slett

en: Delete entries?
nb: Slette oppføringer?

en: Delete selected entries
nb: Slett valgte oppføringer

en: Delete this entry
nb: Slett denne oppføringen

en: Deleting reviews is not allowed
nb: Det er ikke tillatt å slette anmeldelser

en: Delivery
nb: Levering

en: Delivery address
nb: Leveringsadresse

en: Delivery date
nb: Leveringsdato

en: Delivery in
nb: Levering i

en: Delivery or payment costs for the products in the basket of the customer
nb: Leverings- eller betalingskostnader for produktene i kundens handlekurv

en: Delivery status
nb: Leveringsstatus

en: Delivery timeframe (optional)
nb: Tidsramme for levering (valgfritt)

en: Delivery types
nb: Leveringstyper

en: Delivery within
nb: Levering innen

en: Depending on the selected data set, the list of shown fields for the product will be different
nb: Avhengig av det valgte datasettet, vil listen over felter som vises for produktet, være forskjellig

en: Describe your image
nb: Beskriv bildet ditt

en: Description of the text content if it's in a foreign language
nb: Beskrivelse av tekstinnholdet hvis det er på et fremmedspråk

en: Descritive name of the currency
nb: Beskrivende navn på valutaen

en: Descritive name of the language
nb: Beskrivende navn på språket

en: Descritive name of the site
nb: Beskrivende navn på nettstedet

en: Discount
nb: Rabatt

en: Display help texts
nb: Vis hjelpetekster

en: Domain
nb: Domene

en: Download
nb: Last ned

en: Download this file
nb: Last ned denne filen

en: Duplicate entry
nb: Duplikatoppføring

en: Duplicate entry (Ctrl+D)
nb: Dupliser oppføring (Ctrl+D)

en: E-Mail
nb: E-post

en: E-Mail address (required)
nb: E-postadresse (påkrevd)

en: E-Mail address or account name (required)
nb: E-postadresse eller kontonavn (påkrevd)

en: E-Mail address used for sending shop related e-mails
nb: E-postadresse som brukes til å sende butikkrelaterte e-poster

en: E-mail
nb: E-post

en: E-mail address (optional)
nb: E-postadresse (valgfritt)

en: E-mail address that belongs to the address
nb: E-postadressen som hører til adressen

en: EAN, SKU or article number (required)
nb: EAN-, SKU- eller artikkelnummer (påkrevd)

en: Edit
nb: Rediger

en: Edit selected entries
nb: Rediger valgte oppføringer

en: Edit this entry
nb: Rediger denne oppføringen

en: Editor
nb: Redaktør

en: Email
nb: E-post

en: End date
nb: Sluttdato

en: End date (optional)
nb: Sluttdato (valgfritt)

en: Enter group ID, code or label
nb: Angi gruppe-ID, kode eller etikett

en: Entry deleted successfully
nb: Oppføring slettet vellykket

en: Entry saved successfully
nb: Oppføringen er vellykket lagret

en: Entry specific configuration options, will be available as key/value pairs in the templates
nb: Oppføringsspesifikke konfigurasjonsalternativer vil være tilgjengelige som nøkkel/verdi-par i malene

en: Error
nb: Feil

en: Error deleting data
nb: Feil ved sletting av data

en: Error retrieving data
nb: Feil ved henting av data

en: Error saving data
nb: Feil ved lagring av data

en: Excl. tax
nb: Ekskl. skatt

en: Execution order of the plugins
nb: Utførelsesrekkefølgen for plugin-modulene

en: Execution order of the rules
nb: Gjennomføringsrekkefølge for reglene

en: Export
nb: Eksport

en: Facility
nb: Anlegg

en: Facsimile
nb: Faksimile

en: Facsimile number (optional)
nb: Faksimilenummer (valgfritt)

en: Factor to boost product in user search over other products (>1.0 positive boost, <1.0 negative boost)
nb: Faktor for å øke produktet i brukersøk i forhold til andre produkter (>1,0 positiv økning, <1,0 negativ økning)

en: Failed to write file to disk
nb: Kunne ikke skrive fil til disk

en: File
nb: Fil

en: File does not exists: "%1$s"
nb: Filen finnes ikke: "%1$s"

en: File upload stopped by extension
nb: Filopplasting stoppet av filtype

en: File uploaded successfully
nb: Filen ble lastet opp

en: Find category
nb: Finn kategori

en: Find site
nb: Finn nettstedet

en: First
nb: Først

en: First name
nb: Fornavn

en: First name (optional)
nb: Fornavn (valgfritt)

en: First name of the person if used in cultures where they are used
nb: Personens fornavn hvis det brukes i kulturer der det brukes

en: Floor
nb: Gulv

en: Floor / Appartment
nb: Etasje/leilighet

en: Floor and/or apartment (optional)
nb: Etasje og/eller leilighet (valgfritt)

en: Generate
nb: Generer

en: Generate image
nb: Generer bilde

en: Generate text
nb: Generer tekst

en: Given rebate amount
nb: Gitt rabattbeløp

en: Go to attribute panel
nb: Gå til attributtpanelet

en: Go to property type panel
nb: Gå til egenskapstypepanelet

en: Go to the list of attribute types
nb: Gå til listen over attributtyper

en: Granted rebate
nb: Innvilget rabatt

en: Group
nb: Gruppe

en: Group name describing for which members the group is for
nb: Gruppenavn som beskriver hvilke medlemmer gruppen er for

en: Groups
nb: Grupper

en: Height
nb: Høyde

en: Hidden attributes
nb: Skjulte attributter

en: Hidden product attributes that are stored with the ordered products
nb: Skjulte produktattributter som lagres sammen med de bestilte produktene

en: Highlighted suppliers of the product
nb: Uthevede leverandører av produktet

en: Honorary title (optional)
nb: Ærestittel (valgfritt)

en: Honorary titles like Dr., Ph.D, etc.
nb: Ærestitler som Dr., Ph.d. osv.

en: Hours
nb: Timer

en: House number
nb: Husnummer

en: House number (optional)
nb: Husnummer (valgfritt)

en: How the customer is addressed in e-mails
nb: Hvordan kunden tiltales i e-poster

en: How the supplier is addressed in e-mails
nb: Hvordan leverandøren tiltales i e-poster

en: Hyper-real and dramatic
nb: Hyperrealistisk og dramatisk

en: ID of a related invoice, e.g. of a changed or refunded invoice
nb: ID for en relatert faktura, f.eks. en endret eller refundert faktura

en: ISO currency code (required)
nb: ISO-valutakode (påkrevd)

en: ISO language code (required)
nb: ISO-språkkode (påkrevd)

en: Image
nb: Bilde

en: Image description
nb: Bildebeskrivelse

en: Images will only be shown for that language, useful if the media contains text or is language sepecific
nb: Bilder vises bare for det aktuelle språket, noe som er nyttig hvis mediet inneholder tekst eller er språkspesifikt

en: Import/Export jobs
nb: Import/eksport-jobber

en: Incl. tax
nb: Inkl. skatt

en: Insert new entry
nb: Sett inn ny oppføring

en: Insert new entry (Ctrl+I)
nb: Sett inn ny oppføring (Ctrl+I)

en: Internal article name, will be used on the web site and for searching only if no other product names in any language exist
nb: Internt artikkelnavn, vil bare bli brukt på nettstedet og for søk hvis det ikke finnes andre produktnavn på noe språk

en: Internal article name, will be used on the web site if no product name for the language is available
nb: Internt artikkelnavn, vil bli brukt på nettstedet hvis det ikke finnes noe produktnavn for språket

en: Internal attribute name, will be used on the web site if no name for the language is available
nb: Internt attributtnavn, vil bli brukt på nettstedet hvis det ikke finnes noe navn for språket

en: Internal category name, will be used on the web site if no name for the language is available
nb: Internt kategorinavn, vil bli brukt på nettstedet hvis det ikke finnes noe navn for språket

en: Internal name (required)
nb: Internt navn (påkrevd)

en: Internal type name shown in the administration interface
nb: Internt typenavn som vises i administrasjonsgrensesnittet

en: Interval
nb: Intervall

en: Interval (required)
nb: Intervall (påkrevd)

en: Invalid characters in class name "%1$s"
nb: Ugyldige tegn i klassenavnet "%1$s"

en: Invalid characters in client name "%1$s"
nb: Ugyldige tegn i klientnavnet "%1$s"

en: Invalid class name "%1$s"
nb: Ugyldig klassenavn "%1$s"

en: Invalid domain "%1$s"
nb: Ugyldig domene "%1$s"

en: Invalid factory "%1$s"
nb: Ugyldig fabrikk "%1$s"

en: Invoice
nb: Faktura

en: Invoice No.
nb: Fakturanr.

en: Invoice no.
nb: Faktura nr.

en: Invoice number
nb: Fakturanummer

en: Invoice number for the order
nb: Fakturanummer for bestillingen

en: Label
nb: Etikett

en: Label (required)
nb: Etikett (påkrevd)

en: Label describing the interval, will be used if no name is available
nb: Etikett som beskriver intervallet, brukes hvis ingen navn er tilgjengelig

en: Language
nb: Språk

en: Language ID
nb: Språk-ID

en: Language of the entered text
nb: Språket i den inntastede teksten

en: Languages
nb: Språk

en: Last
nb: Siste

en: Last delivery status of the order
nb: Siste leveringsstatus for bestillingen

en: Last name
nb: Etternavn

en: Last name (optional)
nb: Etternavn (valgfritt)

en: Last name (required)
nb: Etternavn (påkrevd)

en: Last name of the person or full name in cultures where no first names are used
nb: Etternavn på personen eller fullt navn i kulturer der det ikke brukes fornavn

en: Last payment status of the order
nb: Siste betalingsstatus for bestillingen

en: Latest orders
nb: Siste bestillinger

en: Length
nb: Lengde

en: List of articles that should be sold as one product, often at a reduced price
nb: Liste over artikler som skal selges som ett produkt, ofte til redusert pris

en: List of products often bought together
nb: Liste over produkter som ofte kjøpes sammen

en: List of suggested products
nb: Liste over foreslåtte produkter

en: List type
nb: Type liste

en: Loading entries ...
nb: Laster oppføringer ...

en: Locale
nb: Lokalitet

en: Log
nb: Logg

en: Manual transfer
nb: Manuell overføring

en: Map
nb: Kart

en: Media Lists Type
nb: Medielister Type

en: Media Lists Types
nb: Typer medielister

en: Media Property Type
nb: Type medieeiendom

en: Media Property Types
nb: Medieegenskapstyper

en: Media Type
nb: Medietype

en: Media Types
nb: Medietyper

en: Media properties
nb: Mediaegenskaper

en: Menu
nb: Meny

en: Message
nb: Melding

en: Min. quantity
nb: Min. antall

en: Minimum quantity
nb: Minimum antall

en: Mobile
nb: Mobil

en: Mobile number
nb: Mobilnummer

en: Mobile number (optional)
nb: Mobilnummer (valgfritt)

en: Model
nb: Modell

en: Modifed
nb: Modifisert

en: Modified
nb: Modifisert

en: Months
nb: Måneder

en: More
nb: Mer

en: Move this entry up/down
nb: Flytt denne oppføringen opp/ned

en: Name
nb: Navn

en: Name in URL (optional)
nb: Navn i URL (valgfritt)

en: Name of the basket
nb: Navn på kurven

en: Name of the downloaded file when customers saves the file on their computers
nb: Navnet på den nedlastede filen når kundene lagrer filen på datamaskinen sin

en: Name of the reviewer
nb: Navn på anmelderen

en: Name of your shop shown to your customers
nb: Navnet på butikken din vises til kundene dine

en: Natural
nb: Naturlig

en: New
nb: Ny

en: New customers
nb: Nye kunder

en: New customers within the last seven days
nb: Nye kunder i løpet av de siste syv dagene

en: New customers within the last seven days compared to the period before
nb: Nye kunder i løpet av de siste syv dagene sammenlignet med perioden før

en: Next
nb: Neste

en: Next date
nb: Neste dato

en: Next date (optional)
nb: Neste dato (valgfritt)

en: Next date the subscription is renewed
nb: Neste dato for fornyelse av abonnementet

en: No currencies available. Please enable at least one currency
nb: Ingen valutaer tilgjengelig. Vennligst aktiver minst én valuta

en: No entries found
nb: Ingen oppføringer funnet

en: No file was uploaded
nb: Ingen fil ble lastet opp

en: No product found
nb: Ingen produkter funnet

en: No theme options available
nb: Ingen tilgjengelige temaalternativer

en: No view available
nb: Ingen visning tilgjengelig

en: No voucher
nb: Ingen kupong

en: Non-shared properties for the media item
nb: Ikke-delte egenskaper for medieelementet

en: Non-shared properties for the price item
nb: Ikke-delte egenskaper for priselementet

en: None
nb: Ingen

en: Not all entries could be deleted
nb: Ikke alle oppføringer kunne slettes

en: Not allowed to access JQAdm "%1$s" client
nb: Ikke tillatt å få tilgang til JQAdm "%1$s"-klient

en: Not implemented
nb: Ikke implementert

en: Notes
nb: Merknader

en: Notes (not shown to customer)
nb: Merknader (vises ikke til kunden)

en: Number of articles currently in stock, leave empty for an unlimited quantity
nb: Antall artikler som for øyeblikket er på lager, la stå tomt for et ubegrenset antall

en: Official VAT ID to determine if the tax needs to be billed in invoices
nb: Offisiell MVA-ID for å avgjøre om avgiften må faktureres i fakturaer

en: One provider and zero or more decorator class names separated by commas
nb: Én leverandør og null eller flere navn på dekoratorklasser atskilt med komma

en: Only .webp, .jpg, .png and .gif are allowed for icons
nb: Bare .webp, .jpg, .png og .gif er tillatt for ikoner

en: Only .webp, .jpg, .png, .gif and .svg are allowed for logos
nb: Bare .webp, .jpg, .png, .gif og .svg er tillatt for logoer

en: Only super users and administrators can delete entries
nb: Bare superbrukere og administratorer kan slette oppføringer

en: Open
nb: Åpen

en: Open Qty
nb: Åpent antall

en: Option
nb: Alternativ

en: Optional product components that can be chosen by the customer together with the product
nb: Valgfrie produktkomponenter som kan velges av kunden sammen med produktet

en: Order
nb: Bestilling

en: Order ID
nb: Bestillings-ID

en: Order number entered by the customer
nb: Ordrenummer oppgitt av kunden

en: Order of the language/currency combinations
nb: Rekkefølgen på språk/valuta-kombinasjonene

en: Order of the service options in the checkout process
nb: Rekkefølgen på tjenestealternativene i betalingsprosessen

en: Order of the types in the frontend
nb: Rekkefølgen på typene i frontend

en: Order totals
nb: Totalt antall bestillinger

en: Ordered at
nb: Bestilt på

en: Orders by country
nb: Bestillinger per land

en: Orders by day
nb: Bestillinger per dag

en: Orders by hour
nb: Bestillinger per time

en: Orders by payment status
nb: Bestillinger etter betalingsstatus

en: Overwrite the existing file and customers bought it in the past can then download the new content too
nb: Overskriv den eksisterende filen, og kunder som har kjøpt den tidligere, kan da også laste ned det nye innholdet

en: PHP setting "%1$s" is disabled
nb: PHP-innstillingen "%1$s" er deaktivert

en: PHP setting "%1$s" is enabled
nb: PHP-innstillingen "%1$s" er aktivert

en: PHP setting for "%1$s" is too low
nb: PHP-innstillingen for "%1$s" er for lav

en: Page %1$d of %2$d
nb: Side %1$d av %2$d

en: Password
nb: Passord

en: Password (required)
nb: Passord (påkrevd)

en: Path
nb: Sti

en: Pay date
nb: Betalingsdato

en: Pay status
nb: Lønnsstatus

en: Payment
nb: Betaling

en: Payment date
nb: Betalingsdato

en: Payment status
nb: Betalingsstatus

en: Payment types
nb: Betalingstyper

en: Periods
nb: Perioder

en: Permission denied
nb: Tillatelse avslått

en: Personal data
nb: Personopplysninger

en: Please insert the description of the text that should be generated here
nb: Sett inn beskrivelsen av teksten som skal genereres her

en: Please select
nb: Vennligst velg

en: Plugin Type
nb: Plugin-type

en: Plugin Types
nb: Plugin-typer

en: Plugin label for describing the configured plugin
nb: Plugin-etikett for beskrivelse av den konfigurerte plugin-modulen

en: Plugin position (required)
nb: Plugin-posisjon (påkrevd)

en: Plugin provider or plugin decorator configuration name
nb: Konfigurasjonsnavn for plugin-leverandør eller plugin-dekorator

en: Position
nb: Stilling

en: Position (required)
nb: Stilling (påkrevd)

en: Postal
nb: Post

en: Postal code for delivery if used in the area the customer is living
nb: Postnummer for levering hvis det brukes i det området kunden bor

en: Postal code for delivery if used in the area the supplier is living
nb: Postnummer for levering hvis det brukes i det området leverandøren bor

en: Postition
nb: Posisjon

en: Potential problems
nb: Potensielle problemer

en: Previous
nb: Tidligere

en: Price
nb: Pris

en: Price Lists Type
nb: Prislister Type

en: Price Lists Types
nb: Typer prislister

en: Price Property Type
nb: Pris Eiendomstype

en: Price Property Types
nb: Pris Eiendomstyper

en: Price Type
nb: Pristype

en: Price Types
nb: Pristyper

en: Price properties
nb: Pris eiendommer

en: Priority
nb: Prioritet

en: Product
nb: Produkt

en: Product ID
nb: Produkt-ID

en: Product ID, SKU or label
nb: Produkt-ID, SKU eller etikett

en: Product Lists Type
nb: Produktlister Type

en: Product Lists Types
nb: Produktlister Typer

en: Product Property Type
nb: Type produktegenskap

en: Product Property Types
nb: Type produktegenskaper

en: Product Type
nb: Produkttype

en: Product Types
nb: Produkttyper

en: Product attributes stored in the basket where customers can enter their own texts or values
nb: Produktattributter som lagres i handlekurven, der kundene kan legge inn egne tekster eller verdier

en: Product attributes that are used by other products too
nb: Produktattributter som også brukes av andre produkter

en: Product characteristics that are not shared with other products
nb: Produktegenskaper som ikke deles med andre produkter

en: Product code
nb: Produktkode

en: Product costs
nb: Produktkostnader

en: Product height, e.g. 20.0 (in yard, inch, etc.)
nb: Produkthøyde, f.eks. 20,0 (i yard, tommer osv.)

en: Product length, e.g. 30.0 (in yard, inch, etc.)
nb: Produktlengde, f.eks. 30,0 (i yard, tommer osv.)

en: Product name
nb: Produktnavn

en: Product payment
nb: Produktbetaling

en: Product price
nb: Produktets pris

en: Product quantity
nb: Produktmengde

en: Product rebate
nb: Produktrabatt

en: Product shipping
nb: Frakt av produkter

en: Product status
nb: Produktstatus

en: Product supplier
nb: Produktleverandør

en: Product tax
nb: Produktskatt

en: Product type
nb: Produkttype

en: Product weight, e.g. 1.25 (in pound, ounce, etc.)
nb: Produktvekt, f.eks. 1,25 (i pund, ounce osv.)

en: Product width, e.g. 17.5 (in yard, inch etc.)
nb: Produktbredde, f.eks. 17,5 (i yard, tommer osv.)

en: Products
nb: Produkter

en: Products bought together
nb: Produkter kjøpt sammen

en: Promotion
nb: Markedsføring

en: Properties
nb: Egenskaper

en: Property value (required)
nb: Eiendomsverdi (påkrevd)

en: Provider
nb: Leverandør

en: Provider/decorator class names (required)
nb: Navn på leverandør-/dekoratørklasse (påkrevd)

en: Purchase
nb: Kjøp

en: Quantity
nb: Antall

en: Quantity scale
nb: Mengde skala

en: Rating
nb: Vurdering

en: Rating and number of ratings for the merchant
nb: Rangering og antall rangeringer for forhandleren

en: Rating of the reviewer
nb: Vurdering av anmelderen

en: Reason
nb: Årsak

en: Rebate
nb: Rabatt

en: Reduction from the original price, used to calculate the rebate in % and the cross price
nb: Reduksjon fra opprinnelig pris, brukes til å beregne rabatten i % og kryssprisen

en: Reference
nb: Referanse

en: Reference ID
nb: Referanse-ID

en: Refund
nb: Refusjon

en: Related ID
nb: Relatert ID

en: Related order
nb: Relatert ordre

en: Related order ID (optional)
nb: Relatert ordre-ID (valgfritt)

en: Related order of the customer
nb: Relatert bestilling fra kunden

en: Remove background
nb: Fjern bakgrunnen

en: Renew
nb: Forny

en: Replace file
nb: Erstatt fil

en: Request
nb: Forespørsel

en: Required parameter "%1$s" is missing
nb: Nødvendig parameter "%1$s" mangler

en: Required quantity of articles for block pricing, e.g. one article for $5.00, ten articles for $45.00
nb: Nødvendig antall artikler for blokkprising, f.eks. én artikkel for 5,00 dollar, ti artikler for 45,00 dollar

en: Reset
nb: Tilbakestill

en: Response
nb: Svar

en: Response to the reviewer
nb: Svar til anmelderen

en: Review
nb: Anmeldelse

en: Reviewed entry
nb: Gjennomgått oppføring

en: Reviewer name
nb: Anmelderens navn

en: Route name or page ID of the category page if this category should shown on a different page
nb: Rutenavn eller side-ID for kategorisiden hvis denne kategorien skal vises på en annen side

en: Route name or page ID of the product detail page if this product should shown on a different page
nb: Rutenavn eller side-ID for produktdetaljesiden hvis dette produktet skal vises på en annen side

en: Route or page ID (optional)
nb: Rute- eller side-ID (valgfritt)

en: Rule
nb: Regel

en: Rule Type
nb: Regeltype

en: Rule Types
nb: Regeltyper

en: Rule label for describing the configured rule
nb: Regeletikett for beskrivelse av den konfigurerte regelen

en: Rule position (required)
nb: Regelposisjon (påkrevd)

en: Rule provider or rule decorator configuration name
nb: Konfigurasjonsnavn for regelleverandør eller regeldekorator

en: Rules
nb: Regler

en: Sales by weekday
nb: Salg per ukedag

en: Sales of the last 30 days
nb: Salg de siste 30 dagene

en: Sales per month
nb: Salg per måned

en: Salutation
nb: Hilsen

en: Save
nb: Spar

en: Save & Close
nb: Lagre og lukk

en: Save & Copy
nb: Lagre og kopier

en: Save & New
nb: Lagre og nytt

en: Save entry (Ctrl+Enter)
nb: Lagre oppføringen (Ctrl+Enter)

en: Save entry (Ctrl+S)
nb: Lagre oppføring (Ctrl+S)

en: Search
nb: Søk

en: Second level type for grouping entries
nb: Type på andre nivå for gruppering av oppføringer

en: Select all entries
nb: Velg alle oppføringer

en: Select file
nb: Velg fil

en: Service Lists Type
nb: Servicelister Type

en: Service Lists Types
nb: Typer tjenestelister

en: Service Type
nb: Type tjeneste

en: Service Types
nb: Tjenestetyper

en: Service attribute code
nb: Tjenesteattributtkode

en: Service costs
nb: Kostnader for tjenester

en: Service name
nb: Navn på tjenesten

en: Service position (required)
nb: Tjenestestilling (påkrevd)

en: Service price
nb: Pris på tjenesten

en: Service provider or service decorator configuration name
nb: Konfigurasjonsnavn for tjenesteleverandør eller tjenestedekorator

en: Service rebate
nb: Rabatt på service

en: Settings
nb: Innstillinger

en: Ship date
nb: Sendingsdato

en: Ship status
nb: Skipets status

en: Shipping
nb: Frakt

en: Shipping / Payment costs
nb: Frakt-/betalingskostnader

en: Shipping/Payment costs
nb: Frakt/betalingskostnader

en: Shipping/item
nb: Frakt/vare

en: Shop domain
nb: Handle domene

en: Shop domain (required)
nb: Butikkdomene (påkrevd)

en: Shop e-mail
nb: Handle e-post

en: Shop e-mail address (required)
nb: Butikkens e-postadresse (påkrevd)

en: Shop name
nb: Butikkens navn

en: Shop name (required)
nb: Butikknavn (påkrevd)

en: Shop theme
nb: Tema for butikken

en: Short state code (e.g. NY) if used in the country the customer is living
nb: Kort statskode (f.eks. NY) hvis den brukes i det landet kunden bor i

en: Short state code (e.g. NY) if used in the country the supplier is living
nb: Kort statskode (f.eks. NY) hvis den brukes i det landet leverandøren bor i

en: Show
nb: Vis

en: Show entry
nb: Vis oppføring

en: Show search form
nb: Vis søkeskjema

en: Show/hide advanced data
nb: Vis/skjul avanserte data

en: Show/hide details
nb: Vis/skjul detaljer

en: Show/hide navigation labels
nb: Vis/skjul navigasjonsetiketter

en: Show/hide this entry
nb: Vis/skjul denne oppføringen

en: Shown if the article reached a stock level of zero
nb: Vises hvis artikkelen har nådd et lagernivå på null

en: Since when the product is available, used for sorting in the front-end
nb: Siden når produktet er tilgjengelig, brukes det til sortering i front-end

en: Site
nb: Nettsted

en: Site specific configuration options, will be available as key/value pairs
nb: Stedsspesifikke konfigurasjonsalternativer, vil være tilgjengelige som nøkkel/verdi-par

en: Site the order was placed at
nb: Nettstedet bestillingen ble lagt inn på

en: Sites
nb: Nettsteder

en: Size
nb: Størrelse

en: Sorting of the attributes within the same attribute type
nb: Sortering av attributter innenfor samme attributtype

en: Sorting of the suppliers
nb: Sortering av leverandørene

en: Source of the invoice, e.g. by web or phone
nb: Kilde til fakturaen, f.eks. via Internett eller telefon

en: Start date
nb: Startdato

en: Start typing ...
nb: Begynn å skrive ...

en: State
nb: Delstaten

en: Stock Type
nb: Type lager

en: Stock Types
nb: Lagertyper

en: Stock level
nb: Lagernivå

en: Stock type
nb: Type lager

en: Street
nb: Gate

en: Street name (optional)
nb: Gatenavn (valgfritt)

en: Style
nb: Stil

en: Subscription
nb: Abonnement

en: Subscription interval with years, months, weeks and days, e.g. "P0Y1M2W3D" for zero years, one month, two weeks and three days
nb: Abonnementsintervall med år, måneder, uker og dager, f.eks. "P0Y1M2W3D" for null år, én måned, to uker og tre dager

en: Suggested products
nb: Foreslåtte produkter

en: Supplier
nb: Leverandør

en: Supplier name or company
nb: Leverandørens navn eller selskap

en: Supplier position (required)
nb: Leverandørposisjon (påkrevd)

en: Suppliers who manufacture the product
nb: Leverandører som produserer produktet

en: Tag Type
nb: Taggtype

en: Tag Types
nb: Taggtyper

en: Tax
nb: Skatt

en: Tax rate
nb: Skattesats

en: Tax rate in %
nb: Skattesats i %.

en: Telephone
nb: Telefon

en: Telephone number (optional)
nb: Telefonnummer (valgfritt)

en: Temporary folder is missing
nb: Midlertidig mappe mangler

en: Text Lists Type
nb: Tekstlister Type

en: Text Lists Types
nb: Typer tekstlister

en: Text Type
nb: Teksttype

en: Text Types
nb: Teksttyper

en: The article is only shown on the web site after that date and time, useful or seasonal articles
nb: Artikkelen vises bare på nettstedet etter denne datoen og klokkeslettet, nyttige eller sesongbaserte artikler

en: The article is only shown on the web site until that date and time, useful or seasonal articles
nb: Artikkelen vises bare på nettstedet frem til denne datoen og klokkeslettet, nyttige eller sesongbaserte artikler

en: The entry is only shown on the web site after that date and time
nb: Oppføringen vises bare på nettstedet etter denne datoen og klokkeslettet

en: The entry is only shown on the web site until that date and time
nb: Oppføringen vises bare på nettstedet frem til denne datoen og dette klokkeslettet

en: The media title is used for the title tag of the media on the web site
nb: Medietittelen brukes til tittelkoden for mediet på nettstedet

en: The name of the category shown in the URL, will be used if no language specific URL segment exists
nb: Navnet på kategorien som vises i URL-en, vil bli brukt hvis det ikke finnes noe språkspesifikt URL-segment

en: The name of the product shown in the URL, will be used if no language specific URL segment exists
nb: Navnet på produktet som vises i URL-en, vil bli brukt hvis det ikke finnes noe språkspesifikt URL-segment

en: The option is only shown on the web site after that date and time
nb: Alternativet vises bare på nettstedet etter denne datoen og klokkeslettet

en: The option is only shown on the web site until that date and time
nb: Alternativet vises bare på nettstedet frem til den aktuelle datoen og klokkeslettet

en: The rule is only used after that date and time
nb: Regelen brukes bare etter denne datoen og dette klokkeslettet

en: The rule is only used until that date and time
nb: Regelen brukes bare frem til denne datoen og dette klokkeslettet

en: The step value allowed for quantities in the basket, e.g. "0.1" for fractional quantities or "5" for multiple of five articles
nb: Den tillatte trinnverdien for mengder i kurven, f.eks. "0,1" for brøkmengder eller "5" for flere enn fem artikler

en: The uploaded file exceeds the max. allowed filesize
nb: Den opplastede filen overskrider maks. tillatt filstørrelse

en: The uploaded file was only partially uploaded
nb: Den opplastede filen ble bare delvis lastet opp

en: Theme to change the layout of your shop
nb: Tema for å endre utformingen av butikken din

en: Three letter ISO currency code
nb: ISO-valutakode på tre bokstaver

en: Time frame (optional)
nb: Tidsramme (valgfritt)

en: Timestamp
nb: Tidsstempel

en: Title
nb: Tittel

en: Toggle dropdown
nb: Veksle nedtrekksmeny

en: Toogle selection
nb: Toogle-utvalg

en: Top countries
nb: De beste landene

en: Total
nb: Totalt

en: Total orders
nb: Totalt antall bestillinger

en: Total orders within the last seven days compared to the period before
nb: Totalt antall bestillinger de siste syv dagene sammenlignet med perioden før

en: Total ratings
nb: Totale rangeringer

en: Translate text
nb: Oversett tekst

en: Translations
nb: Oversettelser

en: Two letter ISO country code
nb: ISO-landskode på to bokstaver

en: Two letter ISO language code
nb: ISO-språkkode på to bokstaver

en: Type position (optional)
nb: Type posisjon (valgfritt)

en: Types
nb: Typer

en: Types for additional images like icons
nb: Typer for tilleggsbilder som ikoner

en: Types for additional prices like per one lb/kg or per month
nb: Typer for tilleggspriser som per kilo eller per måned

en: Types for additional texts like per one lb/kg or per month
nb: Typer for tilleggstekster som per lb/kg eller per måned

en: URL of the customer web site
nb: URL-adressen til kundens nettsted

en: URL of the supplier web site
nb: URL-adressen til leverandørens nettsted

en: URL segment
nb: URL-segment

en: URL target
nb: URL-mål

en: Unable to call method "%1$s"
nb: Kunne ikke anrope metoden "%1$s"

en: Unable to read content from "%1$s"
nb: Kunne ikke lese innhold fra "%1$s"

en: Unfinished orders
nb: Uferdige bestillinger

en: Unfinished orders within the last seven days compared to the period before
nb: Uferdige ordrer i løpet av de siste syv dagene sammenlignet med perioden før

en: Unique article code related to stock levels, e.g. from the ERP system, an EAN/GTIN number or self invented
nb: Unik varekode relatert til lagernivåer, f.eks. fra ERP-systemet, et EAN/GTIN-nummer eller en egenutviklet kode

en: Unique attribute code (required)
nb: Unik attributtkode (påkrevd)

en: Unique attribute code, e.g. "green" for attributes of type "color"
nb: Unik attributtkode, f.eks. "grønn" for attributter av typen "farge"

en: Unique category code (required)
nb: Unik kategorikode (påkrevd)

en: Unique category code, either from external system or self-invented
nb: Unik kategorikode, enten fra eksternt system eller egenutviklet

en: Unique code (required)
nb: Unik kode (påkrevd)

en: Unique code to identify the service, usually self-invented
nb: Unik kode for å identifisere tjenesten, vanligvis selvoppfunnet

en: Unique customer account name
nb: Unikt navn på kundekonto

en: Unique customer e-mail address
nb: Unik e-postadresse for kunden

en: Unique group code (required)
nb: Unik gruppekode (påkrevd)

en: Unique service code (required)
nb: Unik tjenestekode (påkrevd)

en: Unique site code (required)
nb: Unik nettstedskode (påkrevd)

en: Unique supplier code
nb: Unik leverandørkode

en: Unique type code
nb: Unik typekode

en: Unique type code (required)
nb: Unik typekode (påkrevd)

en: Unique type code, e.g. "color" for attributes like "green", "blue", "red"
nb: Unik typekode, f.eks. "color" for attributter som "green", "blue", "red"

en: Unit price
nb: Enhetspris

en: Unknown upload error
nb: Ukjent opplastingsfeil

en: Upload CSV
nb: Last opp CSV

en: Upload shop icon
nb: Last opp butikkikon

en: Upload shop logo
nb: Last opp butikkens logo

en: Uploaded
nb: Lastet opp

en: Use
nb: Bruk

en: User groups
nb: Brukergrupper

en: Usual time frame for the delivery of the product
nb: Vanlig tidsramme for levering av produktet

en: VAT ID
nb: MVA-ID

en: Value
nb: Verdi

en: Value added tax identifier (optional)
nb: Merverdiavgiftsidentifikator (valgfritt)

en: Variant attributes
nb: Variantattributter

en: Variant product attributes that are stored with the ordered products
nb: Produktvariantattributter som lagres sammen med de bestilte produktene

en: Vendor
nb: Leverandør

en: Verified
nb: Verifisert

en: View details
nb: Vis detaljer

en: Voucher
nb: Kupong

en: Warehouse or local store if your articles are available at several locations
nb: Lager eller lokal butikk hvis varene dine er tilgjengelige på flere steder

en: Web site
nb: Nettsted

en: Web site URL (optional)
nb: Nettstedets URL (valgfritt)

en: Weeks
nb: Uker

en: Weight
nb: Vekt

en: When the account and e-mail address has been verified
nb: Når kontoen og e-postadressen er bekreftet

en: Width
nb: Bredde

en: YYYY-MM-DD hh:mm:ss (optional)
nb: ÅÅÅÅÅ-MM-DD hh:mm:ss (valgfritt)

en: Years
nb: År

en: You are going to delete one or more entries. Would you like to proceed?
nb: Du skal slette en eller flere oppføringer. Vil du fortsette?

en: Your export will be available in a few minutes for download
nb: Eksporten din vil være tilgjengelig for nedlasting om noen minutter

en: Your response
nb: Ditt svar

en: Zip code
nb: Postnummer

en: Zip code (optional)
nb: Postnummer (valgfritt)

en: __hidden__
nb: __skjult

en: account
nb: konto

en: address
nb: adresse

en: address:delivery
nb: Leveringsadresse

en: address:payment
nb: Faktureringsadresse

en: attribute
nb: attributt

en: basket
nb: kurv

en: bundle
nb: pakke

en: catalog
nb: Kategorier

en: category
nb: Kategorier

en: characteristic
nb: Kjennetegn

en: code
nb: kode

en: company
nb: Selskap

en: configuration
nb: konfigurasjon

en: countday
nb: telledag

en: coupon
nb: kupong

en: customer
nb: kunde

en: dashboard
nb: dashbord

en: day
nb: dag

en: deliverytype
nb: leveringstype

en: download
nb: nedlasting

en: goods
nb: varer

en: group
nb: gruppe

en: hour
nb: time

en: image
nb: bilde

en: invoice
nb: faktura

en: latest
nb: Siste

en: locale
nb: lokalitet

en: locale/currency
nb: lokal valuta/valuta

en: locale/language
nb: lokal/språk

en: locale/site
nb: lokalitet/sted

en: log
nb: logg

en: marketing
nb: markedsføring

en: media
nb: medier

en: miss
nb: gå glipp av

en: mr
nb: Mr.

en: mrs
nb: frue

en: new
nb: ny

en: no
nb: nei

en: none
nb: ingen

en: not available any more
nb: ikke tilgjengelig lenger

en: option
nb: mulighet

en: order
nb: rekkefølge

en: order:phone
nb: bestilling:telefon

en: order:web
nb: rekkefølge:web

en: pay:-1
nb: lønn:-1

en: pay:0
nb: betale:0

en: pay:1
nb: lønn:1

en: pay:2
nb: lønn:2

en: pay:3
nb: lønn:3

en: pay:4
nb: lønn:4

en: pay:5
nb: lønn:5

en: pay:6
nb: lønn:6

en: pay:7
nb: lønn:7

en: paymentstatus
nb: betalingsstatus

en: paymenttype
nb: betalingstype

en: physical
nb: fysisk

en: price
nb: pris

en: product
nb: produkt

en: property
nb: eiendom

en: quick/counttotal
nb: hurtig/totalt

en: quick/countunfinished
nb: rask/tell uferdig

en: reason:-1
nb: grunn:-1

en: reason:0
nb: grunn:0

en: reason:1
nb: grunn:1

en: related
nb: relatert

en: review
nb: Anmeldelser

en: rule
nb: styre

en: sales
nb: salg

en: salesweekday
nb: salgsuke

en: selected
nb: valgt

en: selection
nb: utvalg

en: servicedelivery
nb: servicelevering

en: settings
nb: innstillinger

en: setup
nb: oppsett

en: special
nb: spesiell

en: stock
nb: lager

en: subscription
nb: Abonnementer

en: supplier
nb: Leverandører

en: tag
nb: merke

en: tax:0
nb: skatt:0

en: tax:1
nb: skatt:1

en: text
nb: tekst

en: theme
nb: tema

en: transaction
nb: transaksjon

en: type/attribute
nb: type/attributt

en: type/attribute/lists
nb: type/attributt/lister

en: type/attribute/property
nb: type/attributt/egenskap

en: type/catalog/lists
nb: type/katalog/lister

en: type/customer/lists
nb: type/kunde/lister

en: type/customer/property
nb: type/kunde/eiendom

en: type/media/lists
nb: type/media/lister

en: type/price
nb: type/pris

en: type/price/lists
nb: type/pris/lister

en: type/price/property
nb: type/pris/egenskap

en: type/product
nb: type/produkt

en: type/product/lists
nb: type/produkt/lister

en: type/product/property
nb: type/produkt/egenskap

en: type/rule
nb: type/regel

en: type/service
nb: type/tjeneste

en: type/service/lists
nb: type/tjeneste/lister

en: type/stock
nb: type/lager

en: type/text
nb: type/tekst

en: type/text/lists
nb: type/tekst/lister

en: users
nb: brukere

en: yes
nb: ja
