aimeos-core - en to el translation catalogue (255 entries)

en: %1$d article | %1$d articles
el[0]: %1$d άρθρο
el[1]: %1$d άρθρο

en: %1$d review | %1$d reviews
el[0]: %1$d κριτική
el[1]: %1$d κριτική

en: %1$s at %2$s
el: %1$s στο %2$s

en: (opens in new window)
el: (ανοίγει σε νέο παράθυρο)

en: + %1$s%% VAT
el: + %1$s%% ΦΠΑ

en: A non-recoverable error occured
el: Προέκυψε ένα μη ανακτήσιμο σφάλμα

en: Add
el: Προσθέστε

en: Add billing address
el: Προσθήκη διεύθυνσης χρέωσης

en: Add delivery address
el: Προσθήκη διεύθυνσης παράδοσης

en: Add to basket
el: Προσθήκη στο καλάθι

en: Additional
el: Επιπλέον

en: Additional 2
el: Επιπλέον 2

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Article
el: Άρθρο

en: Article no.
el: Αρ.

en: At least one billing address part is missing or invalid
el: Τουλάχιστον ένα μέρος της διεύθυνσης χρέωσης λείπει ή είναι άκυρο

en: At least one delivery address part is missing or invalid
el: Τουλάχιστον ένα μέρος της διεύθυνσης παράδοσης λείπει ή είναι άκυρο

en: At least one payment address part is missing or invalid
el: Τουλάχιστον ένα μέρος της διεύθυνσης πληρωμής λείπει ή είναι άκυρο

en: At least one product couldn't be added to the basket.
el: Τουλάχιστον ένα προϊόν δεν μπόρεσε να προστεθεί στο καλάθι.

en: Back
el: Πίσω

en: Basket
el: Καλάθι

en: Basket details
el: Λεπτομέρειες καλαθιού

en: Basket name
el: Όνομα καλαθιού

en: Basket saved sucessfully
el: Καλάθι αποθηκεύτηκε επιτυχώς

en: Billing address
el: Διεύθυνση χρέωσης

en: Billing address part "%1$s" is invalid
el: Το μέρος της διεύθυνσης χρέωσης "%1$s" είναι άκυρο

en: Billing address part "%1$s" is missing
el: Το μέρος της διεύθυνσης χρέωσης "%1$s" λείπει

en: Birthday
el: Γενέθλια

en: Breadcrumb navigation
el: Πλοήγηση με ψίχουλα ψίχουλας

en: Bulk order
el: Μαζική παραγγελία

en: Bundled products
el: Συνδυασμένα προϊόντα

en: Buy now
el: Αγοράστε τώρα

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Change
el: Αλλαγή

en: Change address
el: Αλλαγή διεύθυνσης

en: Change billing address
el: Αλλαγή διεύθυνσης χρέωσης

en: Change coupons
el: Αλλαγή κουπονιών

en: Change delivery
el: Αλλαγή παράδοσης

en: Change delivery address
el: Αλλαγή διεύθυνσης παράδοσης

en: Change payment
el: Αλλαγή πληρωμής

en: Change products
el: Αλλαγή προϊόντων

en: Characteristics
el: Χαρακτηριστικά

en: Checkout
el: Ταμείο

en: City
el: Πόλη

en: Class "%1$s" not found
el: Η κλάση "%1$s" δεν βρέθηκε

en: Close
el: Κλείστε το

en: Company
el: Εταιρεία

en: Confirmation
el: Επιβεβαίωση

en: Country
el: Χώρα

en: Coupon codes
el: Κωδικοί κουπονιών

en: Coupons
el: Κουπόνια

en: Create a customer account for me
el: Δημιουργήστε έναν λογαριασμό πελάτη για μένα

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Customer account
el: Λογαριασμός πελάτη

en: Decrease
el: Μείωση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Delete item
el: Διαγραφή στοιχείου

en: Delivery
el: Παράδοση

en: Delivery address
el: Διεύθυνση παράδοσης

en: Delivery address deleted successfully
el: Η διεύθυνση παράδοσης διαγράφηκε επιτυχώς

en: Delivery address part "%1$s" is invalid
el: Το μέρος της διεύθυνσης παράδοσης "%1$s" είναι άκυρο

en: Delivery address part "%1$s" is missing
el: Το τμήμα διεύθυνσης παράδοσης "%1$s" λείπει

en: Delivery within
el: Παράδοση εντός

en: Description
el: Περιγραφή

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Don't store address
el: Μην αποθηκεύετε τη διεύθυνση

en: Downloads
el: Λήψεις

en: End date
el: Ημερομηνία λήξης

en: Favorite products
el: Αγαπημένα προϊόντα

en: Fax
el: Φαξ

en: Fields with an * are mandatory
el: Τα πεδία με * είναι υποχρεωτικά

en: Filter
el: Φίλτρο

en: First
el: Πρώτη

en: First name
el: Όνομα

en: Found products
el: Βρέθηκαν προϊόντα

en: Go to page
el: Μετάβαση στη σελίδα

en: Grid view
el: Προβολή πλέγματος

en: Highest price
el: Υψηλότερη τιμή

en: I accept the <a href="%1$s" target="_blank" title="terms and conditions (opens in new tab)">terms and conditions</a>, <a href="%2$s" target="_blank" title="privacy policy (opens in new tab)">privacy policy</a> and <a href="%3$s" target="_blank" title="cancellation policy (opens in new tab)">cancellation policy</a>
el: Αποδέχομαι τους <a href="%1$s" target="_blank" title="όροι και προϋποθέσεις (ανοίγει σε νέα καρτέλα)">όρους και προϋποθέσεις</a>, <a href="%2$s" target="_blank" title="πολιτική απορρήτου (ανοίγει σε νέα καρτέλα)">πολιτική απορρήτου</a> και <a href="%3$s" target="_blank" title="πολιτική ακύρωσης (ανοίγει σε νέα καρτέλα)">πολιτική ακύρωσης</a>.

en: I accept the <a href="%1$s" target="_blank" title="terms and conditions" alt="terms and conditions">terms and conditions</a>, <a href="%2$s" target="_blank" title="privacy policy" alt="privacy policy">privacy policy</a> and <a href="%3$s" target="_blank" title="cancellation policy" alt="cancellation policy">cancellation policy</a>
el: Αποδέχομαι τους <a href="%1$s" target="_blank" title="όροι και προϋποθέσεις" alt="όροι και προϋποθέσεις">όρους και προϋποθέσεις</a>, <a href="%2$s" target="_blank" title="πολιτική απορρήτου" alt="πολιτική απορρήτου">πολιτική απορρήτου</a> και <a href="%3$s" target="_blank" title="πολιτική ακύρωσης" alt="πολιτική ακύρωσης">πολιτική ακύρωσης</a>.

en: If back in stock
el: Εάν είναι πάλι σε απόθεμα

en: If price decreases
el: Εάν η τιμή μειώνεται

en: Incl. %1$s%% %2$s
el: Συμπεριλαμβανομένων %1$s%% %2$s

en: Incl. %1$s%% VAT
el: Συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ %1$s%%

en: Included rebates
el: Συμπεριλαμβανόμενες εκπτώσεις

en: Increase
el: Αύξηση

en: Interval
el: Διάστημα

en: Invalid characters in client name "%1$s"
el: Μη έγκυροι χαρακτήρες στο όνομα πελάτη "%1$s"

en: Invalid class name "%1$s"
el: Μη έγκυρο όνομα κλάσης "%1$s"

en: Invalid domain "%1$s"
el: Μη έγκυρος τομέας "%1$s"

en: Invoice
el: Τιμολόγιο

en: Language
el: Γλώσσα

en: Last
el: Τελευταία

en: Last name
el: Επώνυμο

en: Last seen
el: Τελευταία φορά που είδατε

en: Latest
el: Τελευταία

en: Less
el: Λιγότερο

en: List view
el: Προβολή λίστας

en: Lowest price
el: Χαμηλότερη τιμή

en: Mobile
el: Κινητό

en: Mobile number
el: Αριθμός κινητού τηλεφώνου

en: More
el: Περισσότερα

en: More reviews
el: Περισσότερες κριτικές

en: Name
el: Όνομα

en: New
el: Νέο

en: New delivery address
el: Νέα διεύθυνση παράδοσης

en: Next
el: Επόμενο

en: Next order
el: Επόμενη παραγγελία

en: No articles found for <span class="searchstring">"%1$s"</span>. Please try again with a different keyword.
el: Δεν βρέθηκαν άρθρα για <span class="searchstring">"%1$s"</span>. Προσπαθήστε ξανά με διαφορετική λέξη-κλειδί.

en: No order ID available in session
el: Δεν υπάρχει ID παραγγελίας διαθέσιμο στη σύνοδο

en: No view available
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμη προβολή

en: One month
el: Ένας μήνας

en: One week
el: Μία εβδομάδα

en: Open submenu
el: Άνοιγμα υπομενού

en: Order ID
el: Αναγνωριστικό παραγγελίας

en: Order details
el: Λεπτομέρειες παραγγελίας

en: Order history
el: Ιστορικό παραγγελιών

en: Order status
el: Κατάσταση παραγγελίας

en: Other customers also bought
el: Άλλοι πελάτες αγόρασαν επίσης

en: Page %1$d of %2$d
el: Σελίδα %1$d της %2$d

en: Pay now
el: Πληρώστε τώρα

en: Payment
el: Πληρωμή

en: Payment costs
el: Κόστος πληρωμών

en: Payment status
el: Κατάσταση πληρωμής

en: Percentage
el: Ποσοστό

en: Pin product
el: Προϊόν καρφίτσας

en: Pinned products
el: Καρφιτσωμένα προϊόντα

en: Please accept the terms and conditions
el: Παρακαλούμε αποδεχτείτε τους όρους και τις προϋποθέσεις

en: Please check your order
el: Ελέγξτε την παραγγελία σας

en: Please choose your delivery method
el: Παρακαλώ επιλέξτε τη μέθοδο παράδοσης

en: Please choose your payment method
el: Παρακαλώ επιλέξτε τη μέθοδο πληρωμής σας

en: Please enter at least three characters
el: Παρακαλώ εισάγετε τουλάχιστον τρεις χαρακτήρες

en: Please enter your payment details
el: Παρακαλώ εισάγετε τα στοιχεία πληρωμής σας

en: Please select
el: Παρακαλώ επιλέξτε

en: Postal code
el: Ταχυδρομικός κώδικας

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Price
el: Τιμή

en: Price filter
el: Φίλτρο τιμών

en: Price range
el: Εύρος τιμών

en: Proceed
el: Προχωρήστε

en: Processing the payment failed
el: Η επεξεργασία της πληρωμής απέτυχε

en: Product
el: Προϊόν

en: Product actions
el: Δράσεις προϊόντος

en: Product attributes
el: Χαρακτηριστικά του προϊόντος

en: Product categories
el: Κατηγορίες προϊόντων

en: Product characteristics
el: Χαρακτηριστικά του προϊόντος

en: Product description
el: Περιγραφή προϊόντος

en: Product downloads
el: Λήψεις προϊόντων

en: Product filters
el: Φίλτρα προϊόντος

en: Product image
el: Εικόνα προϊόντος

en: Product information
el: Πληροφορίες για το προϊόν

en: Product price
el: Τιμή προϊόντος

en: Product reviews
el: Κριτικές προϊόντων

en: Product search
el: Αναζήτηση προϊόντος

en: Products you might be also interested in
el: Προϊόντα που μπορεί επίσης να σας ενδιαφέρουν

en: Qty
el: Ποσότητα

en: Quantity
el: Ποσότητα

en: Rating
el: Αξιολόγηση

en: Reference
el: Αναφορά

en: Relevance
el: Συνάφεια

en: Remove
el: Αφαιρέστε το

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Result for "%1$s"
el: Αποτέλεσμα για "%1$s"

en: Reviews
el: Κριτικές

en: SKU or article name
el: SKU ή όνομα προϊόντος

en: Sale
el: Πώληση

en: Salutation
el: Χαιρετισμός

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Saved basket removed sucessfully
el: Αποθηκευμένο καλάθι που αφαιρέθηκε επιτυχώς

en: Saved baskets
el: Αποθηκευμένα καλάθια

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Search result for <span class="searchstring">"%1$s"</span> (%2$d article) | Search result for <span class="searchstring">"%1$s"</span> (%2$d articles)
el[0]: Αποτελέσματα αναζήτησης για <span class="searchstring">"%1$s"</span> (%2$d άρθρο)
el[1]: Αποτελέσματα αναζήτησης για <span class="searchstring">"%1$s"</span> (%2$d άρθρο)

en: Select country
el: Επιλέξτε χώρα

en: Select currency
el: Επιλέξτε νόμισμα

en: Select language
el: Επιλέξτε γλώσσα

en: Select salutation
el: Επιλέξτε χαιρετισμό

en: Select state
el: Επιλέξτε κατάσταση

en: Share
el: Μοιραστείτε το

en: Shipping
el: Αποστολή

en: Show
el: Εμφάνιση

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Sort by:
el: Ταξινόμηση κατά:

en: Stars
el: Αστέρια

en: State
el: Κράτος

en: Stock
el: Απόθεμα

en: Stock: %1$s, %2$s
el: Απόθεμα: %1$s, %2$s

en: Stock: %1$s, %2$s, back on %3$s
el: Απόθεμα: %1$s, %2$s, πίσω στο %3$s

en: Street
el: Οδός

en: Sub-total
el: Υποσύνολο

en: Submit
el: Υποβολή

en: Subscription ID
el: Αναγνωριστικό συνδρομής

en: Subscription details
el: Λεπτομέρειες συνδρομής

en: Subscriptions
el: Συνδρομές

en: Suggested products
el: Προτεινόμενα προϊόντα

en: Sum
el: Άθροισμα

en: Supplier information
el: Πληροφορίες για τον προμηθευτή

en: Supplier list
el: Κατάλογος προμηθευτών

en: Suppliers
el: Προμηθευτές

en: Take a look
el: Ρίξτε μια ματιά

en: Telephone
el: Τηλέφωνο

en: Terms and conditions
el: Όροι και προϋποθέσεις

en: Thank you for your order and authorizing the payment.
    An e-mail with the order details will be sent to you within the next few minutes.
el: Σας ευχαριστούμε για την παραγγελία σας και την έγκριση της πληρωμής.
    Ένα e-mail με τις λεπτομέρειες της παραγγελίας θα σας αποσταλεί εντός των επόμενων λεπτών.

en: Thank you for your order.
    We received your payment and an e-mail with the order details will be sent to you within the next few minutes.
el: Σας ευχαριστούμε για την παραγγελία σας.
    Λάβαμε την πληρωμή σας και ένα e-mail με τις λεπτομέρειες της παραγγελίας θα σας αποσταλεί μέσα στα επόμενα λεπτά.

en: Thank you for your review!
el: Σας ευχαριστούμε για την κριτική σας!

en: The order was canceled.
    Do you wish to retry your order?
el: Η παραγγελία ακυρώθηκε.
    Θέλετε να επαναλάβετε την παραγγελία σας;

en: The payment confirmation for your order is still pending.
    You will get an e-mail as soon as the payment is authorized.
el: Η επιβεβαίωση πληρωμής για την παραγγελία σας εκκρεμεί.
    Θα λάβετε ένα e-mail μόλις εγκριθεί η πληρωμή.

en: Three month
el: Τρεις μήνες

en: Time frame
el: Χρονικό πλαίσιο

en: Title
el: Τίτλος

en: Toggle fullscreen
el: Εναλλαγή πλήρους οθόνης

en: Total
el: Σύνολο

en: Try again
el: Δοκιμάστε ξανά

en: Two weeks
el: Δύο εβδομάδες

en: Unable to create an account: %1$s
el: Δεν είναι δυνατή η δημιουργία λογαριασμού: %1$s

en: Unable to save address for customer "%1$s": %2$s
el: Αδυναμία αποθήκευσης της διεύθυνσης για τον πελάτη "%1$s": %2$s

en: Unfortunately, the payment for your order was refused.
    Do you wish to retry?
el: Δυστυχώς, η πληρωμή για την παραγγελία σας απορρίφθηκε.
    Επιθυμείτε να επαναλάβετε την παραγγελία σας;

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Variant
el: Παραλλαγή

en: Vendor response
el: Απάντηση του προμηθευτή

en: Watch
el: Παρακολουθήστε

en: Watched products
el: Παρακολουθούμενα προϊόντα

en: Web site
el: Ιστοσελίδα

en: What do you think about the product
el: Τι πιστεύετε για το προϊόν

en: You are here:
el: Βρίσκεστε εδώ:

en: You can only save up to %1$s products as favorites
el: Μπορείτε να αποθηκεύσετε μόνο μέχρι %1$s προϊόντα ως αγαπημένα

en: You can only watch up to %1$s products
el: Μπορείτε να παρακολουθήσετε μόνο μέχρι %1$s προϊόντα

en: You must log in first
el: Πρέπει να συνδεθείτε πρώτα

en: You will now be forwarded to the next step
el: Τώρα θα μεταφερθείτε στο επόμενο βήμα

en: Your choice
el: Η επιλογή σας

en: Your comment
el: Το σχόλιό σας

en: Your rating
el: Η βαθμολογία σας

en: Your reference
el: Η αναφορά σας

en: Your reference number
el: Ο αριθμός αναφοράς σας

en: Your review
el: Η κριτική σας

en: Zoom in/out
el: Μεγέθυνση/ σμίκρυνση

en: address
el: διεύθυνση

en: delivery
el: παράδοση

en: favorite
el: αγαπημένο

en: from %1$s
el: από %1$s

en: like billing address
el: όπως η διεύθυνση χρέωσης

en: new address
el: νέα διεύθυνση

en: none
el: κανένας

en: on request
el: κατόπιν αιτήματος

en: payment
el: πληρωμή

en: pin
el: καρφίτσα

en: price:default
el: τιμή:default

en: process
el: διαδικασία

en: stock-low
el: χαμηλό απόθεμα

en: summary
el: περίληψη

en: watch
el: παρακολουθήστε

en: ▲ Name
el: ▲ Όνομα

en: ▲ Price
el: ▲ Τιμή

en: ▼ Name
el: ▼ Όνομα

en: ▼ Price
el: ▼ Τιμή
