aimeos-core - en to bg translation catalogue (218 entries)

note: / Address format with company (%1$s), salutation (%2$s), title (%3$s), first name (%4$s), last name (%5$s), / address part one (%6$s, e.g street), address part two (%7$s, e.g house number), address part three (%8$s, e.g additional information), / postal/zip code (%9$s), city (%10$s), state (%11$s), 
en: %1$s
    %2$s %3$s %4$s %5$s
    %6$s %7$s
    %8$s
    %9$s %10$s
    %11$s
    %12$s
    %13$s
    %14$s
    %15$s
    %16$s
    %17$s
    %18$s
bg: %1$s
    %2$s %3$s %4$s %5$s
    %6$s %7$s
    %12$s
    %11$s
    %9$s %10$s
    %8$s
    %13$s
    %14$s
    %15$s
    %16$s
    %17$s
    %18$s

note: / Rebate format with rebate value (%1$s) and currency (%2$s)
en: %1$s %2$s off
bg: намаление %1$s %2$s

note: / Price shipping format with shipping / payment cost value (%1$s) and currency (%2$s)
en: + %1$s %2$s/item
bg: + %1$s %2$s/елемент

en: + Payment costs
bg: + Разходи за плащане

en: + Shipping
bg: + Доставка

en: Account
bg: Регистрация

en: All XML import
bg: Всички импорти на XML

en: All orders are subject to our terms and conditions.
bg: Всички поръчки са предмет на нашите правила и условия.

note: //opensource.org/licenses/LGPL-3.0 * @copyright Aimeos (aimeos.org), 2015-2025
en: An account has been created for you.
bg: Регистрацията Ви е създадена.

en: Article no.
bg: Номер на статията.

en: Attribute import XML
bg: Импортиране на атрибути XML

en: Authorized payments of orders will be captured after dispatching or after a configurable amount of time
bg: Оторизираните плащания на нареждания ще бъдат включени след изпращане или след определен период от време

en: Batch update of payment/delivery status
bg: Актуализация на статуса на плащане / доставка

en: Billing address
bg: Разплащателен адрес

en: Cache cleanup
bg: Изчистване на кеша

en: Capture authorized payments
bg: Вземане на разрешени плащания

en: Catalog import CSV
bg: Импортиране на каталог CSV

en: Catalog import XML
bg: Импортиране на XML от каталога

en: Catalog site map
bg: Карта на сайта на каталога

en: Cleaned %1$s old products
bg: Почистени %1$s стари продукти

en: Cleanup baskets
bg: Кошници за почистване

en: Coupon code import CSV
bg: Импортиране на купон код CSV

en: Coupon codes
bg: Кодове на купон

en: Coupons
bg: Купони

en: Creates a catalog site map for search engines
bg: Създава карта на сайта на каталога за търсачките

en: Creates a product site map for search engines
bg: Създава карта на продуктите в сайта за търсачки

en: Creates bought together product suggestions
bg: Създава предложения за съпътстващи продукти

en: Customer account e-mails
bg: Емайли на потребителите

en: Customer import XML
bg: XML за внос на клиенти

note: / E-mail intro with first name (%1$s) and last name (%2$s)
en: Dear %1$s %2$s
bg: Уважаеми %1$s %2$s

note: / E-mail intro with first name (%1$s) and last name (%2$s)
en: Dear Mr %1$s %2$s
bg: Уважаеми господин %1$s%2$s

note: / E-mail intro with first name (%1$s) and last name (%2$s)
en: Dear Ms %1$s %2$s
bg: Уважаема г-жо %1$s %2$s

en: Dear customer
bg: Уважаеми клиенти

en: Deletes unfinished orders an makes their products and coupon codes available again
bg: Изтрива недовършените поръчки и прави техните продукти и кодове на купони отново на разположение

en: Deletes unpaid orders to keep the database clean
bg: Изтрива неплатените поръчки за да поддържа базата данни чиста

en: Delivery address
bg: Адрес на доставка

en: Delivery within
bg: Доставка в рамките на

en: Details
bg: Детайли

en: Executes all XML importers and rebuild the index
bg: Изпълнява всички вносители на XML и възстановява индекса

en: Executes payment or delivery service providers that uses batch updates
bg: Изпълнява плащане или доставка на доставчици на услуги , които използват пакетни обновления

en: Expanding "%1$s" node failed
bg: Разширяването на възела "%1$s" е неуспешно

en: Exports all available products
bg: Експортира всички налични продукти

en: Exports orders to CSV file
bg: Експортиране на поръчки в CSV файл

en: Exports subscriptions to CSV file
bg: Експортиране на абонаменти в CSV файл

en: Finished attribute import from "%1$s"
bg: Завършено импортиране на атрибути от "%1$s"

en: Finished attribute import from file "%1$s"
bg: Завършено е импортирането на атрибути от файл "%1$s"

en: Finished catalog import from "%1$s"
bg: Завършено импортиране на каталог от "%1$s"

en: Finished catalog import from "%1$s" (%2$d/%3$d)
bg: Завършено импортиране на каталог от "%1$s" (%2$d/%3$d)

en: Finished catalog import from file "%1$s"
bg: Завършено е импортирането на каталога от файл "%1$s"

en: Finished coupon/code import from "%1$s"
bg: Завършено импортиране на купон/код от "%1$s"

en: Finished customer import from "%1$s"
bg: Завършено импортиране на клиенти от "%1$s"

en: Finished customer import from file "%1$s"
bg: Завършено е импортирането на клиенти от файл "%1$s"

en: Finished group import from "%1$s"
bg: Завършено импортиране на групи от "%1$s"

en: Finished group import from file "%1$s"
bg: Завършено импортиране на групи от файл "%1$s"

en: Finished product import from "%1$s"
bg: Внос на готов продукт от "%1$s"

en: Finished product import from "%1$s" (%2$d/%3$d)
bg: Внос на готов продукт от "%1$s" (%2$d/%3$d)

en: Finished product import from file "%1$s"
bg: Импорт на завършен продукт от файл "%1$s"

en: Finished stock import from "%1$s"
bg: Внос на готова продукция от "%1$s"

en: Finished stock import from file "%1$s"
bg: Завършено е импортирането на запаси от файл "%1$s"

en: Finished supplier import from "%1$s"
bg: Завършен внос на доставчик от "%1$s"

en: Finished supplier import from "%1$s" (%2$d/%3$d)
bg: Завършен внос на доставчик от "%1$s" (%2$d/%3$d)

en: Finished supplier import from file "%1$s"
bg: Завършено е импортирането на доставчици от файл "%1$s"

en: Groups import XML
bg: Импортиране на групи в XML

en: If you have any questions, please reply to this e-mail
bg: Ако имате въпроси, моля, отговорете на този имейл

en: Imports new and updates existing attributes from XML files
bg: Импортиране на нови и актуализиране на съществуващи атрибути от XML файлове

en: Imports new and updates existing categories from CSV files
bg: Импортиране на нови и актуализиране на съществуващи категории от CSV файлове

en: Imports new and updates existing categories from XML files
bg: Импортиране на нови и актуализиране на съществуващи категории от XML файлове

en: Imports new and updates existing coupon code from CSV files
bg: Импортиране на нов и актуализиране на съществуващ код на купон от CSV файлове

en: Imports new and updates existing customers from XML files
bg: Импортиране на нови и актуализиране на съществуващи клиенти от XML файлове

en: Imports new and updates existing groups from XML files
bg: Импортиране на нови и актуализиране на съществуващи групи от XML файлове

en: Imports new and updates existing products from CSV files
bg: Въвежда нови и актуализира съществуващи продукти от CSV файлове

en: Imports new and updates existing products from XML files
bg: Импортиране на нови и актуализиране на съществуващи продукти от XML файлове

en: Imports new and updates existing stocks from CSV files
bg: Импортиране на нови и актуализиране на съществуващи запаси от CSV файлове

en: Imports new and updates existing suppliers from CSV files
bg: Импортиране на нови и актуализиране на съществуващи доставчици от CSV файлове

en: Imports new and updates existing suppliers from XML files
bg: Импортиране на нови и актуализиране на съществуващи доставчици от XML файлове

en: Incl. %1$s%% %2$s
bg: Включително %1$s%% %2$s

note: / Tax rate format with tax rate in percent (%1$s)
en: Incl. %1$s%% VAT
bg: Вкл. %1$s%% ДДС

en: Included rebates
bg: Влючени отстъпки

en: Index optimization
bg: Оптимизиране на индекса

en: Index rebuild
bg: Възстановяване на индекса

en: Invalid JSON encode message: %1$s
bg: Невалидно JSON encode съобщение: %1$s

en: Invalid catalog lines during import: %1$d
bg: Невалидни каталожни редове по време на импорта: %1$d

en: Invalid characters in class name "%1$s"
bg: Недопустими символи в името на класа "%1$s"

en: Invalid characters in processor name "%1$s"
bg: Невалидни символи в името на процесора "%1$s"

en: Invalid characters in processor type "%1$s"
bg: Невалидни символи в типа на процесора "%1$s"

en: Invalid class name "%1$s"
bg: Невалидно име на клас "%1$s"

en: Invalid message: %1$s
bg: Невалидно съобщение: %1$s

en: Invalid product lines during import: %1$d
bg: Невалидни продуктови линии по време на импорта: %1$d

en: Invalid supplier lines during import: %1$d
bg: Невалидни редове на доставчика по време на импорта: %1$d

en: Invalid type "%1$s" (%2$s)
bg: Невалиден тип "%1$s" (%2$s)

note: //wiki.windata.de/index.php?title=Purpose-SEPA-Codes) ISO 11649 RF Creditor Reference (optional, 35 characters structured code)
en: Invoice
bg: Фактура

en: Invoice %1$s
bg: Фактура %1$s

en: Like entered by you
bg: Както вие сте въвели

en: Log cleanup
bg: Изчистване на записи за събития Log

en: Login
bg: Вход

en: Name
bg: Име

en: No "catalog.code" column in CSV mapping found
bg: Не е намерена колона "catalog.code" в CSV съпоставянето

en: No "coupon.code.code" column in CSV mapping found
bg: Не е намерена колона "coupon.code.code" в CSV съпоставянето

en: No "product.code" column in CSV mapping found
bg: Не е намерена колона "код на продукт" в съответния CSV

en: No "supplier.code" column in CSV mapping found
bg: Не е намерена колона "supplier.code" в CSV съпоставянето

en: No XML file "%1$s" found
bg: Не е намерен XML файл "%1$s"

en: No address with e-mail found in order with ID "%1$s"
bg: Не е намерен адрес с електронна поща в поръчка с ID "%1$s"

en: One or more products you are watching have been updated.
bg: Един или повече от прегледаните от Вас продукти бяха променени

en: Optimizes the index for searching products faster
bg: Оптимизиране на индекса за по-бързо търсене на продукти

en: Order date
bg: Дата на поръчката

en: Order delivery related e-mails
bg: Имейли свързани с доставката на поръчка

en: Order details
bg: Детайли на поръчката

en: Order export CSV
bg: Експорт на поръчки CSV

en: Order payment related e-mails
bg: Имейли свързани с плащането на поръчка

en: Order status import CSV
bg: Статус на поръчката внос CSV

en: Parent node for code "%1$s" not found
bg: Не е намерен родителски възел за код "%1$s"

en: Password
bg: Парола

en: Price
bg: Цена

en: Process order delivery services
bg: Обработка на услуги за доставка на поръчка

en: Process subscriptions initially
bg: Първоначална обработка на абонаменти

en: Product export
bg: Експорт на продукт

en: Product import CSV
bg: Импорт на продукт CSV

en: Product import XML
bg: XML за внос на продукти

en: Product notification e-mails
bg: Уведомителни имейли за продукт

en: Product site map
bg: Карта на сайта за продукти

en: Products bought together
bg: Продукти закупени заедно

en: Qty
bg: Кол-во

en: Quantity
bg: Количество

en: Rebuilds the index for searching products
bg: Възстановява индекса за търсене на продукти

en: Reference
bg: Справка

en: Removes the expired entries from the cache
bg: Премахва записи от кеша с изтекъл срок

en: Removes the old baskets from the database
bg: Премахва старите кошници от базата данни

en: Removes the old log entries from the database and archives them (optional)
bg: Премахва старите log записи от базата данни и ги архивира (по желание)

en: Removes unfinished orders
bg: Премахва недовършените поръчки

en: Removes unpaid orders
bg: Премахва неплатените поръчки

en: Renews subscriptions at next date
bg: Подновяване на абонаментите на следваща дата

en: Required column "%1$s" not found for code "%2$s"
bg: Задължителната колона "%1$s" не е намерена за код "%2$s"

en: Required configuration for "%1$s" is missing
bg: Липсва необходимата конфигурация за "%1$s"

en: Required mapping key "%1$s" is missing or contains no array
bg: Задължителният ключ за маркиране "%1$s" липсва или не съдържа масив

en: Rescale product images
bg: Промяна на мащаба на продуктовите изображения

en: Rescales product images to the new sizes
bg: Промяна на мащаба на изображенията на продуктите в новите размери

en: Scaling image "%1$s" failed: %2$s
bg: Мащабирането на изображението "%1$s" е неуспешно: %2$s

en: Scaling media item "%1$s" failed: %2$s
bg: Мащабирането на медийния елемент "%1$s" е неуспешно: %2$s

en: Sends e-mails for new customer accounts
bg: Изпраща имейли за нови потребители

en: Sends e-mails for watched products
bg: Изпраща имейли за прегледаните продукти

en: Sends order confirmation or payment status update e-mails
bg: Изпраща имейли при потвърждение на поръчка или промяна статуса на плащане

en: Sends order delivery status update e-mails
bg: Изпраща имейли при промяна статуса на доставка

en: Sends paid orders to the ERP system or logistic partner
bg: Изпраща платените поръчки към ERP система или логистичен партньор

en: Sends the e-mail with the voucher to the customer
bg: Изпращане на имейл с ваучера на клиента

en: Sent customer account e-mail to "%1$s"
bg: Изпратен имейл за клиентски акаунт до "%1$s"

en: Sent order delivery e-mail for order "%1$s" and status "%2$s"
bg: Изпратен имейл за доставка на поръчка "%1$s" и статус "%2$s"

en: Sent order payment e-mail for order "%1$s" and status "%2$s"
bg: Изпратен имейл за плащане на поръчка за поръчка "%1$s" и статус "%2$s"

en: Sent product notification e-mail to "%1$s"
bg: Изпратен имейл с известие за продукт до "%1$s"

en: Sent voucher e-mails for order ID "%1$s"
bg: Изпратени имейли с ваучери за ID на поръчката "%1$s"

en: Started attribute import from "%1$s"
bg: Започнат внос на атрибути от "%1$s"

en: Started attribute import from file "%1$s"
bg: Започнато е импортиране на атрибути от файл "%1$s"

en: Started catalog import from "%1$s"
bg: Започнат внос на каталог от "%1$s"

en: Started catalog import from file "%1$s"
bg: Започнато е импортиране на каталог от файл "%1$s"

en: Started coupon code import from "%1$s"
bg: Започна внос на код на купон от "%1$s"

en: Started coupon/code import from "%1$s"
bg: Започна внос на купон/код от "%1$s"

en: Started customer import from "%1$s"
bg: Започнат внос на клиенти от "%1$s"

en: Started customer import from file "%1$s"
bg: Започнато е импортиране на клиенти от файл "%1$s"

en: Started group import from "%1$s"
bg: Започнат групов внос от "%1$s"

en: Started group import from file "%1$s"
bg: Започнато е групово импортиране от файл "%1$s"

en: Started product import from "%1$s"
bg: Започна внос на продукти от "%1$s"

en: Started product import from file "%1$s"
bg: Започнато е импортиране на продукти от файл "%1$s"

en: Started stock import from "%1$s"
bg: Започнат внос на запаси от "%1$s"

en: Started stock import from file "%1$s"
bg: Започнато е импортиране на запаси от файл "%1$s"

en: Started supplier import from "%1$s"
bg: Започнат внос на доставчици от "%1$s"

en: Started supplier import from file "%1$s"
bg: Започнато е импортиране на доставчици от файл "%1$s"

en: Status
bg: Статус

en: Status import for orders from CSV file
bg: Импортиране на статус за поръчки от CSV файл

en: Stock import CSV
bg: Импорт на запаси CSV

en: Sub-total
bg: Междинна сума

en: Subscription export CSV
bg: Експорт на абонамент CSV

en: Subscription process end
bg: Край на процеса на абонамент

en: Subscription process renew
bg: Процес на подновяване на абонамента

en: Subscription process start
bg: Начало на процеса на абонамент

en: Subscription product
bg: Абонамент за продукт

en: Sum
bg: Сума

en: Supplier import CSV
bg: Доставчик внос CSV

en: Supplier import XML
bg: XML за внос на доставчици

en: Terminates expired subscriptions
bg: Прекратява абонаменти с изтекъл срок

note: / Payment e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and payment status (%3$s)
en: Thank you for your order %1$s from %2$s.
bg: Благодарим за Вашата поръчка %1$s от %2$s.

note: / Delivery e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and delivery status (%3%s)
en: The delivery status of your order %1$s from %2$s has been changed to "%3$s".
bg: Статуса на доставка на вашата поръчка %1$s от %2$s се променени на "%3$s".

note: / Payment e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and payment status (%3$s)
en: The order is pending until we receive the final payment. If you've chosen to pay in advance, please transfer the money to our bank account with the order ID %1$s as reference.
bg: Поръчка е в състояние на изчакване докато получим заплащането. Ако сте избрали да платите предварително, моля преведете парите към нашата банкова сметка с номер на поръчката %1$s като основание за плащането

note: / Delivery e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and delivery status (%3%s)
en: The parcel for your order %1$s from %2$s could not be delivered.
bg: Доставката на Вашата поръчка %1$s от %2$s не може да бъде извършена.

en: The payment couldn't be renewed
bg: Плащането не може да бъде подновено

note: / Payment e-mail intro with order ID (%1$s) and order date (%2$s)
en: The payment for your order %1$s from %2$s has been refunded.
bg: Плащането на поръчка %1$s от %2$s беше върнато.

note: / Payment e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and payment status (%3$s)
en: The payment status of your order %1$s from %2$s has been changed to "%3$s".
bg: Статусът на плащане на Вашата поръчка %1$s от %2$s е променен на "%3$s".

en: The subscription for the product has ended
bg: Абонаментът за продукта е завършен

en: The value of your voucher is %1$s | The value of your vouchers are %1$s
bg[0]: Стойността на вашия ваучер е %1$s
bg[1]: Стойността на вашия ваучер е %1$s

en: Total
bg: Общо

en: Transfers money to vendors
bg: Прехвърляне на парични средства на продавачите

en: Transfers the price of ordered products to the vendors incl. commission handling
bg: Прехвърля цената на поръчаните продукти на доставчиците, вкл. обработка на комисионни

en: Unable to add current address for customer with ID "%1$s"
bg: Невъзможно е да се добави текущ адрес за клиент с ID "%1$s"

en: Unable to call method "%1$s"
bg: Невъзможно е да се извика метод "%1$s"

en: Unable to import catalog with code "%1$s": %2$s
bg: Невъзможно е да се импортира каталог с код "%1$s": %2$s

en: Unable to import product with code "%1$s": %2$s
bg: Невъзможен е импорта на продукт с код "%1$s": %2$s

en: Unable to import supplier with code "%1$s": %2$s
bg: Невъзможно е да се импортира доставчик с код "%1$s": %2$s

en: Voucher
bg: Ваучер

en: Voucher %1$s
bg: Ваучер %1$s

en: Voucher related e-mails
bg: Имейли, свързани с ваучери

en: Watched products
bg: Разгледани продукти

note: / Payment e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and payment status (%3$s)
en: We have received your payment, and will take care of your order immediately.
bg: Ние сме получили вашето плащане и ще направим доставката.

note: / Delivery e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and delivery status (%3%s)
en: We received the returned parcel for your order %1$s from %2$s.
bg: Получихме върнатата пратка за Вашата поръчка %1$s от %2$s.

en: You can use your vouchers at any time in our online shop
bg: Можете да използвате ваучерите си по всяко време в нашия онлайн магазин

en: You've cancelled the subscription
bg: Вие сте отменили абонамента

en: Your account
bg: Вашата регистрация

en: Your comment
bg: Вашият коментар

en: Your new account
bg: Вашата нова регистрация

en: Your order %1$s
bg: Вашата поръчка %1$s

note: / Delivery e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and delivery status (%3%s)
en: Your order %1$s from %2$s has been dispatched.
bg: Вашата поръчка %1$s от %2$s беше изпратена.

en: Your reference
bg: Вашата справка

en: Your reference number
bg: Вашият референтен номер

en: Your subscription
bg: Вашият абонамент

en: Your voucher
bg: Вашият ваучер

en: Your watched products
bg: Прегледани от Вас продукти

en: delivery
bg: доставка

note: / Price quantity format with quantity (%1$s)
en: from %1$s
bg: от %1$s

en: like billing address
bg: като разплащателен адрес

en: payment
bg: плащане

en: tax
bg: Данък
