aimeos-core - en to nb translation catalogue (216 entries)

note: / Rebate format with rebate value (%1$s) and currency (%2$s)
en: %1$s %2$s off
nb: %1$s %2$s av

note: / Price shipping format with shipping / payment cost value (%1$s) and currency (%2$s)
en: + %1$s %2$s/item
nb: + %1$s %2$s/element

en: + Payment costs
nb: + Betalingskostnader

en: + Shipping
nb: + Frakt

en: Account
nb: Konto

en: All XML import
nb: All XML-import

en: All orders are subject to our terms and conditions.
nb: Alle bestillinger er underlagt våre vilkår og betingelser.

note: //opensource.org/licenses/LGPL-3.0 * @copyright Aimeos (aimeos.org), 2015-2025
en: An account has been created for you.
nb: Det er opprettet en konto for deg.

en: Article no.
nb: Artikkel nr.

en: Attribute import XML
nb: XML-import av attributter

en: Authorized payments of orders will be captured after dispatching or after a configurable amount of time
nb: Autoriserte betalinger av bestillinger vil bli registrert etter utsendelse eller etter en konfigurerbar tidsperiode

en: Batch update of payment/delivery status
nb: Batchoppdatering av betalings-/leveringsstatus

en: Billing address
nb: Faktureringsadresse

en: Cache cleanup
nb: Cache-opprydding

en: Capture authorized payments
nb: Fange opp autoriserte betalinger

en: Catalog import CSV
nb: Katalogimport CSV

en: Catalog import XML
nb: Katalogimport XML

en: Catalog site map
nb: Kart over katalogområdet

en: Cleaned %1$s old products
nb: Renset %1$s gamle produkter

en: Cleanup baskets
nb: Oppryddingskurver

en: Coupon code import CSV
nb: Import av kupongkoder CSV

en: Coupon codes
nb: Kupongkoder

en: Coupons
nb: Kuponger

en: Creates a catalog site map for search engines
nb: Oppretter et katalogkart for søkemotorer

en: Creates a product site map for search engines
nb: Oppretter et produktkart for søkemotorer

en: Creates bought together product suggestions
nb: Skaper produktforslag som er kjøpt sammen

en: Customer account e-mails
nb: E-post til kundekonto

en: Customer import XML
nb: Kundeimport XML

note: / E-mail intro with first name (%1$s) and last name (%2$s)
en: Dear %1$s %2$s
nb: Kjære %1$s %2$s

note: / E-mail intro with first name (%1$s) and last name (%2$s)
en: Dear Mr %1$s %2$s
nb: Kjære Mr %1$s %2$s

note: / E-mail intro with first name (%1$s) and last name (%2$s)
en: Dear Ms %1$s %2$s
nb: Kjære fru %1$s %2$s

en: Dear customer
nb: Kjære kunde

en: Deletes unfinished orders an makes their products and coupon codes available again
nb: Sletter ufullførte bestillinger og gjør produktene og kupongkodene deres tilgjengelige igjen

en: Deletes unpaid orders to keep the database clean
nb: Sletter ubetalte bestillinger for å holde databasen ren

en: Delivery address
nb: Leveringsadresse

en: Delivery within
nb: Levering innen

en: Details
nb: Detaljer

en: Executes all XML importers and rebuild the index
nb: Kjører alle XML-importører og gjenoppbygger indeksen

en: Executes payment or delivery service providers that uses batch updates
nb: Utfører betalings- eller leveringstjenester som bruker batch-oppdateringer

en: Expanding "%1$s" node failed
nb: Utvidelse av noden "%1$s" mislyktes

en: Exports all available products
nb: Eksporterer alle tilgjengelige produkter

en: Exports orders to CSV file
nb: Eksporterer bestillinger til CSV-fil

en: Exports subscriptions to CSV file
nb: Eksporterer abonnementer til CSV-fil

en: Finished attribute import from "%1$s"
nb: Ferdig med attributimport fra "%1$s"

en: Finished attribute import from file "%1$s"
nb: Ferdig med attributimport fra filen "%1$s"

en: Finished catalog import from "%1$s"
nb: Katalogimporten fra "%1$s" er fullført

en: Finished catalog import from "%1$s" (%2$d/%3$d)
nb: Katalogimporten fra "%1$s" er fullført (%2$d/%3$d)

en: Finished catalog import from file "%1$s"
nb: Katalogimporten fra filen "%1$s" er fullført

en: Finished coupon/code import from "%1$s"
nb: Kupong/kodeimport fra "%1$s" er fullført

en: Finished customer import from "%1$s"
nb: Kundeimport fra "%1$s" er fullført

en: Finished customer import from file "%1$s"
nb: Kundeimport fra filen "%1$s" er fullført

en: Finished group import from "%1$s"
nb: Avsluttet gruppeimport fra "%1$s"

en: Finished group import from file "%1$s"
nb: Gruppeimport fra filen "%1$s" er fullført

en: Finished product import from "%1$s"
nb: Import av ferdig produkt fra "%1$s"

en: Finished product import from "%1$s" (%2$d/%3$d)
nb: Import av ferdig produkt fra "%1$s" (%2$d/%3$d)

en: Finished product import from file "%1$s"
nb: Import av ferdig produkt fra filen "%1$s"

en: Finished stock import from "%1$s"
nb: Import av ferdig lager fra "%1$s"

en: Finished stock import from file "%1$s"
nb: Lagerimporten fra filen "%1$s" er fullført

en: Finished supplier import from "%1$s"
nb: Leverandørimporten fra "%1$s" er fullført

en: Finished supplier import from "%1$s" (%2$d/%3$d)
nb: Ferdig leverandørimport fra "%1$s" (%2$d/%3$d)

en: Finished supplier import from file "%1$s"
nb: Leverandørimporten fra filen "%1$s" er fullført

en: Groups import XML
nb: Grupper importerer XML

en: If you have any questions, please reply to this e-mail
nb: Hvis du har spørsmål, vennligst svar på denne e-posten

en: Imports new and updates existing attributes from XML files
nb: Importerer nye og oppdaterer eksisterende attributter fra XML-filer

en: Imports new and updates existing categories from CSV files
nb: Importerer nye og oppdaterer eksisterende kategorier fra CSV-filer

en: Imports new and updates existing categories from XML files
nb: Importerer nye og oppdaterer eksisterende kategorier fra XML-filer

en: Imports new and updates existing coupon code from CSV files
nb: Importerer nye og oppdaterer eksisterende kupongkoder fra CSV-filer

en: Imports new and updates existing customers from XML files
nb: Importerer nye og oppdaterer eksisterende kunder fra XML-filer

en: Imports new and updates existing groups from XML files
nb: Importerer nye og oppdaterer eksisterende grupper fra XML-filer

en: Imports new and updates existing products from CSV files
nb: Importerer nye og oppdaterer eksisterende produkter fra CSV-filer

en: Imports new and updates existing products from XML files
nb: Importerer nye og oppdaterer eksisterende produkter fra XML-filer

en: Imports new and updates existing stocks from CSV files
nb: Importerer nye og oppdaterer eksisterende lagre fra CSV-filer

en: Imports new and updates existing suppliers from CSV files
nb: Importerer nye og oppdaterer eksisterende leverandører fra CSV-filer

en: Imports new and updates existing suppliers from XML files
nb: Importerer nye og oppdaterer eksisterende leverandører fra XML-filer

en: Incl. %1$s%% %2$s
nb: Inkluderer %1$s%% %2$s

note: / Tax rate format with tax rate in percent (%1$s)
en: Incl. %1$s%% VAT
nb: Inkl. %1$s%% MVA

en: Included rebates
nb: Inkluderte rabatter

en: Index optimization
nb: Optimalisering av indekser

en: Index rebuild
nb: Gjenoppbygging av indeks

en: Invalid JSON encode message: %1$s
nb: Ugyldig JSON-kodet melding: %1$s

en: Invalid catalog lines during import: %1$d
nb: Ugyldige kataloglinjer under import: %1$d

en: Invalid characters in class name "%1$s"
nb: Ugyldige tegn i klassenavnet "%1$s"

en: Invalid characters in processor name "%1$s"
nb: Ugyldige tegn i prosessornavnet "%1$s"

en: Invalid characters in processor type "%1$s"
nb: Ugyldige tegn i prosessortype "%1$s"

en: Invalid class name "%1$s"
nb: Ugyldig klassenavn "%1$s"

en: Invalid message: %1$s
nb: Ugyldig melding: %1$s

en: Invalid product lines during import: %1$d
nb: Ugyldige produktlinjer under import: %1$d

en: Invalid supplier lines during import: %1$d
nb: Ugyldige leverandørlinjer under import: %1$d

en: Invalid type "%1$s" (%2$s)
nb: Ugyldig type "%1$s" (%2$s)

note: //wiki.windata.de/index.php?title=Purpose-SEPA-Codes) ISO 11649 RF Creditor Reference (optional, 35 characters structured code)
en: Invoice
nb: Faktura

en: Invoice %1$s
nb: Faktura %1$s

en: Like entered by you
nb: Som angitt av deg

en: Log cleanup
nb: Loggopprydding

en: Login
nb: Logg inn

en: Name
nb: Navn

en: No "catalog.code" column in CSV mapping found
nb: Ingen "catalog.code"-kolonne i CSV-tilordning funnet

en: No "coupon.code.code" column in CSV mapping found
nb: Ingen "coupon.code.code"-kolonne i CSV-kartlegging funnet

en: No "product.code" column in CSV mapping found
nb: Ingen "product.code"-kolonne i CSV-tilordning funnet

en: No "supplier.code" column in CSV mapping found
nb: Ingen "supplier.code"-kolonne i CSV-tilordningen funnet

en: No XML file "%1$s" found
nb: Ingen XML-fil "%1$s" funnet

en: No address with e-mail found in order with ID "%1$s"
nb: Ingen adresse med e-postadresse funnet i bestilling med ID "%1$s"

en: One or more products you are watching have been updated.
nb: Ett eller flere produkter du ser på, har blitt oppdatert.

en: Optimizes the index for searching products faster
nb: Optimaliserer indeksen for raskere søk etter produkter

en: Order date
nb: Bestillingsdato

en: Order delivery related e-mails
nb: E-post relatert til ordrelevering

en: Order details
nb: Bestillingsdetaljer

en: Order export CSV
nb: Ordreeksport CSV

en: Order payment related e-mails
nb: Bestill betalingsrelaterte e-poster

en: Order status import CSV
nb: Import av ordrestatus CSV

en: Parent node for code "%1$s" not found
nb: Overordnet node for koden "%1$s" ble ikke funnet

en: Password
nb: Passord

en: Price
nb: Pris

en: Process order delivery services
nb: Behandle ordre om leveringstjenester

en: Process subscriptions initially
nb: Behandle abonnementer innledningsvis

en: Product export
nb: Eksport av produkter

en: Product import CSV
nb: Import av produkter i CSV-format

en: Product import XML
nb: XML-import av produkter

en: Product notification e-mails
nb: E-post om produktvarsler

en: Product site map
nb: Kart over produktsiden

en: Products bought together
nb: Produkter kjøpt sammen

en: Qty
nb: Antall

en: Quantity
nb: Antall

en: Rebuilds the index for searching products
nb: Gjenoppbygger indeksen for søk etter produkter

en: Reference
nb: Referanse

en: Removes the expired entries from the cache
nb: Fjerner utløpte oppføringer fra hurtigbufferen

en: Removes the old baskets from the database
nb: Fjerner de gamle kurvene fra databasen

en: Removes the old log entries from the database and archives them (optional)
nb: Fjerner de gamle loggoppføringene fra databasen og arkiverer dem (valgfritt)

en: Removes unfinished orders
nb: Fjerner uferdige bestillinger

en: Removes unpaid orders
nb: Fjerner ubetalte bestillinger

en: Renews subscriptions at next date
nb: Fornyer abonnementet på neste dato

en: Required column "%1$s" not found for code "%2$s"
nb: Påkrevd kolonne "%1$s" ble ikke funnet for koden "%2$s"

en: Required configuration for "%1$s" is missing
nb: Nødvendig konfigurasjon for "%1$s" mangler

en: Required mapping key "%1$s" is missing or contains no array
nb: Den påkrevde tilordningsnøkkelen "%1$s" mangler eller inneholder ingen matrise

en: Rescale product images
nb: Endre skala på produktbilder

en: Rescales product images to the new sizes
nb: Skalerer produktbilder til de nye størrelsene

en: Scaling image "%1$s" failed: %2$s
nb: Skalering av bildet "%1$s" mislyktes: %2$s

en: Scaling media item "%1$s" failed: %2$s
nb: Skalering av medieelementet "%1$s" mislyktes: %2$s

en: Sends e-mails for new customer accounts
nb: Sender e-post til nye kundekontoer

en: Sends e-mails for watched products
nb: Sender e-post for overvåkede produkter

en: Sends order confirmation or payment status update e-mails
nb: Sender e-poster med ordrebekreftelse eller oppdatering av betalingsstatus

en: Sends order delivery status update e-mails
nb: Sender e-poster med statusoppdateringer for ordrelevering

en: Sends paid orders to the ERP system or logistic partner
nb: Sender betalte bestillinger til ERP-systemet eller logistikkpartneren

en: Sends the e-mail with the voucher to the customer
nb: Sender e-post med kupongen til kunden

en: Sent customer account e-mail to "%1$s"
nb: Sendt e-post til kundekonto til "%1$s"

en: Sent order delivery e-mail for order "%1$s" and status "%2$s"
nb: Sendt e-post om ordrelevering for ordre "%1$s" og status "%2$s"

en: Sent order payment e-mail for order "%1$s" and status "%2$s"
nb: Sendt e-post om ordrebetaling for ordre "%1$s" og status "%2$s"

en: Sent product notification e-mail to "%1$s"
nb: Sendt produktvarsling via e-post til "%1$s"

en: Sent voucher e-mails for order ID "%1$s"
nb: Sendt kupong-e-post for bestillings-ID "%1$s"

en: Started attribute import from "%1$s"
nb: Startet attributimport fra "%1$s"

en: Started attribute import from file "%1$s"
nb: Startet attributimport fra filen "%1$s"

en: Started catalog import from "%1$s"
nb: Startet katalogimport fra "%1$s"

en: Started catalog import from file "%1$s"
nb: Startet katalogimport fra filen "%1$s"

en: Started coupon code import from "%1$s"
nb: Startet import av kupongkode fra "%1$s"

en: Started coupon/code import from "%1$s"
nb: Startet import av kupong/kode fra "%1$s"

en: Started customer import from "%1$s"
nb: Startet kundeimport fra "%1$s"

en: Started customer import from file "%1$s"
nb: Startet kundeimport fra filen "%1$s"

en: Started group import from "%1$s"
nb: Startet gruppeimport fra "%1$s"

en: Started group import from file "%1$s"
nb: Startet gruppeimport fra filen "%1$s"

en: Started product import from "%1$s"
nb: Startet produktimport fra "%1$s"

en: Started product import from file "%1$s"
nb: Startet produktimport fra filen "%1$s"

en: Started stock import from "%1$s"
nb: Startet lagerimport fra "%1$s"

en: Started stock import from file "%1$s"
nb: Startet lagerimport fra filen "%1$s"

en: Started supplier import from "%1$s"
nb: Startet import av leverandør fra "%1$s"

en: Started supplier import from file "%1$s"
nb: Startet import av leverandør fra filen "%1$s"

en: Status import for orders from CSV file
nb: Import av status for bestillinger fra CSV-fil

en: Stock import CSV
nb: Lagerimport CSV

en: Subscription export CSV
nb: Abonnementseksport CSV

en: Subscription process end
nb: Abonnementsprosessen avsluttes

en: Subscription process renew
nb: Forny abonnementsprosessen

en: Subscription process start
nb: Abonnementsprosessen starter

en: Subscription product
nb: Abonnementsprodukt

en: Supplier import CSV
nb: Import av leverandør CSV

en: Supplier import XML
nb: Leverandørimport XML

en: Terminates expired subscriptions
nb: Avslutter abonnementer som er utløpt

note: / Payment e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and payment status (%3$s)
en: Thank you for your order %1$s from %2$s.
nb: Takk for bestillingen %1$s fra %2$s.

note: / Delivery e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and delivery status (%3%s)
en: The delivery status of your order %1$s from %2$s has been changed to "%3$s".
nb: Leveringsstatusen for din bestilling %1$s fra %2$s har blitt endret til "%3$s".

note: / Payment e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and payment status (%3$s)
en: The order is pending until we receive the final payment. If you've chosen to pay in advance, please transfer the money to our bank account with the order ID %1$s as reference.
nb: Bestillingen er ikke fullført før vi har mottatt den endelige betalingen. Hvis du har valgt å betale på forskudd, kan du overføre pengene til bankkontoen vår med bestillings-ID %1$s som referanse.

note: / Delivery e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and delivery status (%3%s)
en: The parcel for your order %1$s from %2$s could not be delivered.
nb: Pakken for din bestilling %1$s fra %2$s kunne ikke leveres.

en: The payment couldn't be renewed
nb: Betalingen kunne ikke fornyes

note: / Payment e-mail intro with order ID (%1$s) and order date (%2$s)
en: The payment for your order %1$s from %2$s has been refunded.
nb: Betalingen for bestillingen %1$s fra %2$s har blitt refundert.

note: / Payment e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and payment status (%3$s)
en: The payment status of your order %1$s from %2$s has been changed to "%3$s".
nb: Betalingsstatusen for bestillingen %1$s fra %2$s har blitt endret til "%3$s".

en: The subscription for the product has ended
nb: Abonnementet for produktet er avsluttet

en: The value of your voucher is %1$s | The value of your vouchers are %1$s
nb[0]: Verdien av kupongen din er %1$s
nb[1]: Verdien av kupongen din er %1$s

en: Total
nb: Totalt

en: Transfers money to vendors
nb: Overfører penger til leverandører

en: Transfers the price of ordered products to the vendors incl. commission handling
nb: Overfører prisen på bestilte produkter til leverandørene inkl. provisjonshåndtering

en: Unable to add current address for customer with ID "%1$s"
nb: Kunne ikke legge til gjeldende adresse for kunde med ID "%1$s"

en: Unable to call method "%1$s"
nb: Kunne ikke anrope metoden "%1$s"

en: Unable to import catalog with code "%1$s": %2$s
nb: Kunne ikke importere katalog med koden "%1$s": %2$s

en: Unable to import product with code "%1$s": %2$s
nb: Kunne ikke importere produkt med koden "%1$s": %2$s

en: Unable to import supplier with code "%1$s": %2$s
nb: Kunne ikke importere leverandør med koden "%1$s": %2$s

en: Voucher
nb: Kupong

en: Voucher %1$s
nb: Kupong %1$s

en: Voucher related e-mails
nb: Voucher-relaterte e-poster

en: Watched products
nb: Overvåkede produkter

note: / Payment e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and payment status (%3$s)
en: We have received your payment, and will take care of your order immediately.
nb: Vi har mottatt betalingen din, og vil ta hånd om bestillingen din umiddelbart.

note: / Delivery e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and delivery status (%3%s)
en: We received the returned parcel for your order %1$s from %2$s.
nb: Vi har mottatt returpakken for din bestilling %1$s fra %2$s.

en: You can use your vouchers at any time in our online shop
nb: Du kan når som helst bruke kupongene dine i nettbutikken vår

en: You've cancelled the subscription
nb: Du har sagt opp abonnementet

en: Your account
nb: Din konto

en: Your comment
nb: Din kommentar

en: Your new account
nb: Din nye konto

en: Your order %1$s
nb: Din bestilling %1$s

note: / Delivery e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and delivery status (%3%s)
en: Your order %1$s from %2$s has been dispatched.
nb: Din bestilling %1$s fra %2$s har blitt sendt.

en: Your reference
nb: Din referanse

en: Your reference number
nb: Ditt referansenummer

en: Your subscription
nb: Ditt abonnement

en: Your voucher
nb: Din kupong

en: Your watched products
nb: Dine overvåkede produkter

en: aimeos-catalog-sitemap-%d.xml
nb: aimeos-katalog-sitemap-%d.xml

en: delivery
nb: levering

note: / Price quantity format with quantity (%1$s)
en: from %1$s
nb: fra %1$s

en: like billing address
nb: som faktureringsadresse

en: payment
nb: betaling

en: tax
nb: skatt

en: taxpst
nb: skattyter
