aimeos-core - en to pl translation catalogue (214 entries)

note: / Rebate format with rebate value (%1$s) and currency (%2$s)
en: %1$s %2$s off
pl: %1$s %2$s

note: / Price shipping format with shipping / payment cost value (%1$s) and currency (%2$s)
en: + %1$s %2$s/item
pl: + %1$s %2$s/pozycja

en: + Payment costs
pl: + Koszty płatności

en: + Shipping
pl: + Dostawa

en: Account
pl: Konto

en: All XML import
pl: Cały import XML

en: All orders are subject to our terms and conditions.
pl: Wszystkie zamówienia podlegają naszym zasadom i warunkom.

note: //opensource.org/licenses/LGPL-3.0 * @copyright Aimeos (aimeos.org), 2015-2025
en: An account has been created for you.
pl: Konto zostało utworzone dla Ciebie.

en: Article no.
pl: Nr produktu

en: Attribute import XML
pl: Import atrybutu XML

en: Authorized payments of orders will be captured after dispatching or after a configurable amount of time
pl: Autoryzowane płatności za zamówienia zostaną przejęte po wysłaniu lub po upływie odstępu czasu określonym w konfiguracji

en: Batch update of payment/delivery status
pl: Status aktualizacji płatności/dostawy po aktualizacji wsadowej

en: Billing address
pl: Adres płatnika

en: Cache cleanup
pl: Czyść pamięć podręczną

en: Capture authorized payments
pl: Przechwycenie autoryzowanych płatności

en: Catalog import CSV
pl: Import katalogu CSV

en: Catalog import XML
pl: Import katalogu XML

en: Catalog site map
pl: Mapa witryny katalogu

en: Cleaned %1$s old products
pl: Wyczyszczono %1$ starych produktów

en: Cleanup baskets
pl: Kosze do sprzątania

en: Coupon code import CSV
pl: Import kodu kuponu CSV

en: Coupon codes
pl: Kody kuponów

en: Coupons
pl: Kupony

en: Creates a catalog site map for search engines
pl: Tworzy mapę witryny katalogu dla wyszukiwarek

en: Creates a product site map for search engines
pl: Tworzy mapę witryny produktu dla wyszukiwarek

en: Creates bought together product suggestions
pl: Sugeruje także zakup produktów

en: Customer account e-mails
pl: Wiadomości e-mail dotyczące konta klienta

en: Customer import XML
pl: Import klienta XML

note: / E-mail intro with first name (%1$s) and last name (%2$s)
en: Dear %1$s %2$s
pl: Szanowny/a %1$s %2$s

note: / E-mail intro with first name (%1$s) and last name (%2$s)
en: Dear Mr %1$s %2$s
pl: Szanowny Panie %1$s %2$s

note: / E-mail intro with first name (%1$s) and last name (%2$s)
en: Dear Ms %1$s %2$s
pl: Szanowna Pani %1$s %2$s

en: Dear customer
pl: Szanowny kliencie

en: Deletes unfinished orders an makes their products and coupon codes available again
pl: Usuń niezakończone zamówienia i skoryguj stany ilościowe produktów oraz ponownie udostępnij kody

en: Deletes unpaid orders to keep the database clean
pl: Aby utrzymać porządek w bazie danych, usuń niezapłacone zamówienia

en: Delivery address
pl: Adres dostawy

en: Delivery within
pl: Dostawa w ciągu

en: Details
pl: Szczegóły

en: Executes all XML importers and rebuild the index
pl: Wykonuje wszystkie importery XML i odbudowuje indeks

en: Executes payment or delivery service providers that uses batch updates
pl: Wykonanie płatności i usługi dostawy za pomocą uaktualnienia  wsadowego

en: Expanding "%1$s" node failed
pl: Rozwijanie węzła "%1$s" nie powiodło się

en: Exports all available products
pl: Eksportuje wszystkie dostępne produkty

en: Exports orders to CSV file
pl: Eksportuje zamówienia do pliku CSV

en: Exports subscriptions to CSV file
pl: Eksportuje subskrypcje do pliku CSV

en: Finished attribute import from "%1$s"
pl: Zakończono import atrybutów z "%1$s"

en: Finished attribute import from file "%1$s"
pl: Zakończono import atrybutów z pliku "%1$s"

en: Finished catalog import from "%1$s"
pl: Zakończono import katalogu z "%1$s"

en: Finished catalog import from "%1$s" (%2$d/%3$d)
pl: Zakończono import katalogu z "%1$s" (%2$d/%3$d)

en: Finished catalog import from file "%1$s"
pl: Zakończono import katalogu z pliku "%1$s"

en: Finished coupon/code import from "%1$s"
pl: Zakończono import kuponu/kodu z "%1$s"

en: Finished customer import from "%1$s"
pl: Zakończono import klientów z "%1$s"

en: Finished customer import from file "%1$s"
pl: Zakończono import klientów z pliku "%1$s"

en: Finished group import from "%1$s"
pl: Zakończono import grupy z "%1$s"

en: Finished group import from file "%1$s"
pl: Zakończono import grupy z pliku "%1$s"

en: Finished product import from "%1$s"
pl: Import gotowego produktu z "%1$s"

en: Finished product import from "%1$s" (%2$d/%3$d)
pl: Import gotowego produktu z "%1$s" (%2$d/%3$d)

en: Finished product import from file "%1$s"
pl: Import gotowego produktu z pliku "%1$s"

en: Finished stock import from "%1$s"
pl: Zakończony import zapasów z "%1$s"

en: Finished stock import from file "%1$s"
pl: Zakończono import zapasów z pliku "%1$s"

en: Finished supplier import from "%1$s"
pl: Zakończono import dostawcy z "%1$s"

en: Finished supplier import from "%1$s" (%2$d/%3$d)
pl: Zakończony import dostawcy z "%1$s" (%2$d/%3$d)

en: Finished supplier import from file "%1$s"
pl: Zakończono import dostawcy z pliku "%1$s"

en: Groups import XML
pl: Grupy importują XML

en: If you have any questions, please reply to this e-mail
pl: Jeśli masz pytania, proszę odpowiedzieć na ten mail

en: Imports new and updates existing attributes from XML files
pl: Importuje nowe i aktualizuje istniejące atrybuty z plików XML

en: Imports new and updates existing categories from CSV files
pl: Importuje nowe i aktualizuje istniejące kategorie z plików CSV

en: Imports new and updates existing categories from XML files
pl: Importuje nowe i aktualizuje istniejące kategorie z plików XML

en: Imports new and updates existing coupon code from CSV files
pl: Importuje nowe i aktualizuje istniejące kody kuponów z plików CSV

en: Imports new and updates existing customers from XML files
pl: Importuje nowych i aktualizuje istniejących klientów z plików XML

en: Imports new and updates existing groups from XML files
pl: Importuje nowe i aktualizuje istniejące grupy z plików XML

en: Imports new and updates existing products from CSV files
pl: Importuje nowe i aktualizuje istniejące produkty z plików CSV

en: Imports new and updates existing products from XML files
pl: Importuje nowe i aktualizuje istniejące produkty z plików XML

en: Imports new and updates existing stocks from CSV files
pl: Importuje nowe i aktualizuje istniejące stany magazynowe z plików CSV

en: Imports new and updates existing suppliers from CSV files
pl: Importuje nowych i aktualizuje istniejących dostawców z plików CSV

en: Imports new and updates existing suppliers from XML files
pl: Importuje nowych i aktualizuje istniejących dostawców z plików XML

en: Incl. %1$s%% %2$s
pl: W tym %1$s%% %2$s

note: / Tax rate format with tax rate in percent (%1$s)
en: Incl. %1$s%% VAT
pl: łącz. z VAT %1$s%%

en: Included rebates
pl: Razem rabaty

en: Index optimization
pl: Optymalizacja indeksu

en: Index rebuild
pl: Odbudowa indeksu

en: Invalid JSON encode message: %1$s
pl: Nieprawidłowy komunikat kodowania JSON: %1$s

en: Invalid catalog lines during import: %1$d
pl: Nieprawidłowe linie katalogu podczas importu: %1$d

en: Invalid characters in class name "%1$s"
pl: Niepoprawny znak w nazwie klasy "%1$s"

en: Invalid characters in processor name "%1$s"
pl: Nieprawidłowe znaki w nazwie procesora "%1$s"

en: Invalid characters in processor type "%1$s"
pl: Nieprawidłowe znaki w typie procesora "%1$s"

en: Invalid class name "%1$s"
pl: Niepoprawna nazwa klasy "%1$s"

en: Invalid message: %1$s
pl: Nieprawidłowa wiadomość: %1$s

en: Invalid product lines during import: %1$d
pl: Nieprawidłowe linie produktów podczas importu: %1$d

en: Invalid supplier lines during import: %1$d
pl: Nieprawidłowe wiersze dostawcy podczas importu: %1$d

en: Invalid type "%1$s" (%2$s)
pl: Nieprawidłowy typ "%1$s" (%2$s)

note: //wiki.windata.de/index.php?title=Purpose-SEPA-Codes) ISO 11649 RF Creditor Reference (optional, 35 characters structured code)
en: Invoice
pl: Faktura

en: Invoice %1$s
pl: Faktura %1$s

en: Like entered by you
pl: Jak wpisane przez ciebie

en: Log cleanup
pl: Czyść logi

en: Name
pl: Nazwa

en: No "catalog.code" column in CSV mapping found
pl: Nie znaleziono kolumny "catalog.code" w mapowaniu CSV

en: No "coupon.code.code" column in CSV mapping found
pl: Nie znaleziono kolumny "coupon.code.code" w mapowaniu CSV

en: No "product.code" column in CSV mapping found
pl: Nie znaleziono kolumny "product.code" w mapowaniu CSV

en: No "supplier.code" column in CSV mapping found
pl: Nie znaleziono kolumny "supplier.code" w mapowaniu CSV

en: No XML file "%1$s" found
pl: Nie znaleziono pliku XML "%1$s"

en: No address with e-mail found in order with ID "%1$s"
pl: Nie znaleziono adresu e-mail w zamówieniu o ID "%1$s"

en: One or more products you are watching have been updated.
pl: Jeden lub więcej produktów, które obserwujesz, zostało zaktualizowanych

en: Optimizes the index for searching products faster
pl: Optymalizacja indeksu w celu szybszego wyszukiwania produktów

en: Order date
pl: Data zamówienia

en: Order delivery related e-mails
pl: Maile związane z dostawą zamówienia

en: Order details
pl: Szczegóły zamówienia

en: Order export CSV
pl: Eksport zamówień CSV

en: Order payment related e-mails
pl: Maile związane z płatnością za zamówienie

en: Order status import CSV
pl: Import statusu zamówienia CSV

en: Parent node for code "%1$s" not found
pl: Nie znaleziono węzła nadrzędnego dla kodu "%1$s"

en: Password
pl: Hasło

en: Price
pl: Cena

en: Process order delivery services
pl: Przetwarzanie usług dostawy zamówienia

en: Process subscriptions initially
pl: Początkowe przetwarzanie subskrypcji

en: Product export
pl: Eksport produktów

en: Product import CSV
pl: Import produktów CSV

en: Product import XML
pl: Import produktu XML

en: Product notification e-mails
pl: Maile informujące o produkcie

en: Product site map
pl: Mapa witryny produktu

en: Products bought together
pl: Produkty kupione razem

en: Qty
pl: Ilość

en: Quantity
pl: Ilość

en: Rebuilds the index for searching products
pl: Odbudowuje indeks do wyszukiwania produktów

en: Reference
pl: Odniesienie

en: Removes the expired entries from the cache
pl: Usuwa rekordy z pamięci podręcznej, których ważność minęła

en: Removes the old baskets from the database
pl: Usuwa stare koszyki z bazy danych

en: Removes the old log entries from the database and archives them (optional)
pl: Usuwa stare logi z bazy danych i je archiwizuje (opcja)

en: Removes unfinished orders
pl: Usuwa niezakończone zamówienia

en: Removes unpaid orders
pl: Usuwa niezapłacone zamówienia

en: Renews subscriptions at next date
pl: Odnawia subskrypcje w następnym terminie

en: Required column "%1$s" not found for code "%2$s"
pl: Nie znaleziono wymaganej kolumny "%1$s" dla kodu "%2$s"

en: Required configuration for "%1$s" is missing
pl: Brak wymaganej konfiguracji dla "%1$s"

en: Required mapping key "%1$s" is missing or contains no array
pl: Brak wymaganego klucza mapowania "%1$s" lub nie zawiera on tablicy

en: Rescale product images
pl: Przeskaluj obrazy produktów

en: Rescales product images to the new sizes
pl: Przeskalowuje obrazy produktów do nowych rozmiarów

en: Scaling image "%1$s" failed: %2$s
pl: Skalowanie obrazu "%1$s" nie powiodło się: %2$s

en: Scaling media item "%1$s" failed: %2$s
pl: Skalowanie elementu multimedialnego "%1$s" nie powiodło się: %2$s

en: Sends e-mails for new customer accounts
pl: Wysyłanie wiadomości e-mail dla nowych kont klientów

en: Sends e-mails for watched products
pl: Wysyła maile o obserwowanych produktach

en: Sends order confirmation or payment status update e-mails
pl: Wysyłanie maili z potwierdzeniem zamówienia lub z aktualizacją statusu płatności

en: Sends order delivery status update e-mails
pl: Wysyłanie maili aktualizujących status dostawy zamówienia

en: Sends paid orders to the ERP system or logistic partner
pl: Wysyłanie zapłaconych zamówień do systemu ERP lub partnera logistycznego

en: Sends the e-mail with the voucher to the customer
pl: Wysyła wiadomość e-mail z voucherem do klienta.

en: Sent customer account e-mail to "%1$s"
pl: Wysłano wiadomość e-mail z konta klienta do "%1$s"

en: Sent order delivery e-mail for order "%1$s" and status "%2$s"
pl: Wysłano wiadomość e-mail z dostawą zamówienia dla zamówienia "%1$s" i statusu "%2$s".

en: Sent order payment e-mail for order "%1$s" and status "%2$s"
pl: Wysłano wiadomość e-mail z płatnością za zamówienie "%1$s" i statusem "%2$s".

en: Sent product notification e-mail to "%1$s"
pl: Wysłano wiadomość e-mail z powiadomieniem o produkcie do "%1$s"

en: Sent voucher e-mails for order ID "%1$s"
pl: Wysłane wiadomości e-mail z voucherami dla ID zamówienia "%1$s"

en: Started attribute import from "%1$s"
pl: Rozpoczęto import atrybutów z "%1$s"

en: Started attribute import from file "%1$s"
pl: Rozpoczęto import atrybutów z pliku "%1$s"

en: Started catalog import from "%1$s"
pl: Rozpoczęto import katalogu z "%1$s"

en: Started catalog import from file "%1$s"
pl: Rozpoczęto import katalogu z pliku "%1$s"

en: Started coupon code import from "%1$s"
pl: Rozpoczęto import kodu kuponu z "%1$s"

en: Started coupon/code import from "%1$s"
pl: Rozpoczęto import kuponu/kodu z "%1$s"

en: Started customer import from "%1$s"
pl: Rozpoczęto import klientów z "%1$s"

en: Started customer import from file "%1$s"
pl: Rozpoczęto import klientów z pliku "%1$s"

en: Started group import from "%1$s"
pl: Rozpoczęto import grupy z "%1$s"

en: Started group import from file "%1$s"
pl: Rozpoczęto import grupy z pliku "%1$s"

en: Started product import from "%1$s"
pl: Rozpoczęto import produktu z "%1$s"

en: Started product import from file "%1$s"
pl: Rozpoczęto import produktu z pliku "%1$s"

en: Started stock import from "%1$s"
pl: Rozpoczęto import zapasów z "%1$s"

en: Started stock import from file "%1$s"
pl: Rozpoczęto import zapasów z pliku "%1$s"

en: Started supplier import from "%1$s"
pl: Rozpoczęto import dostawcy z "%1$s"

en: Started supplier import from file "%1$s"
pl: Rozpoczęto import dostawcy z pliku "%1$s"

en: Status import for orders from CSV file
pl: Import statusu zamówień z pliku CSV

en: Stock import CSV
pl: Import zapasów CSV

en: Sub-total
pl: Podsuma

en: Subscription export CSV
pl: Eksport subskrypcji CSV

en: Subscription process end
pl: Koniec procesu subskrypcji

en: Subscription process renew
pl: Odnawianie procesu subskrypcji

en: Subscription process start
pl: Rozpoczęcie procesu subskrypcji

en: Subscription product
pl: Subskrybowany produkt

en: Sum
pl: Suma

en: Supplier import CSV
pl: Import dostawcy CSV

en: Supplier import XML
pl: Import dostawcy XML

en: Terminates expired subscriptions
pl: Kończy wygasłe subskrypcje

note: / Payment e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and payment status (%3$s)
en: Thank you for your order %1$s from %2$s.
pl: Dziękujemy za złożenie zamówienia %1$s z %2$s.

note: / Delivery e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and delivery status (%3%s)
en: The delivery status of your order %1$s from %2$s has been changed to "%3$s".
pl: Status zamówienia %1$s z %2$s został zmieniony na "%3$s".

note: / Payment e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and payment status (%3$s)
en: The order is pending until we receive the final payment. If you've chosen to pay in advance, please transfer the money to our bank account with the order ID %1$s as reference.
pl: Zamówienie jest w toku do momentu otrzymania ostatecznej płatności. Jeśli zdecydowałeś się zapłacić z góry, przelej pieniądze na nasze konto bankowe, podając ID zamówienia %1$s jako numer referencyjny.

note: / Delivery e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and delivery status (%3%s)
en: The parcel for your order %1$s from %2$s could not be delivered.
pl: Paczka z Twoim zamówieniem %1$s z %2$s nie mogła zostać dostarczona.

en: The payment couldn't be renewed
pl: Płatność nie mogła zostać odnowiona

note: / Payment e-mail intro with order ID (%1$s) and order date (%2$s)
en: The payment for your order %1$s from %2$s has been refunded.
pl: Zwrócono płatność za Twoje zamówienie %1$s z %2$s .

note: / Payment e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and payment status (%3$s)
en: The payment status of your order %1$s from %2$s has been changed to "%3$s".
pl: Status płatności zamówienia %1$s z %2$s został zmieniony na "%3$s".

en: The subscription for the product has ended
pl: Subskrypcja produktu została zakończona

en: The value of your voucher is %1$s | The value of your vouchers are %1$s
pl[0]: Wartość kuponu wynosi %1$s
pl[1]: Wartość kuponu wynosi %1$s
pl[2]: Wartość kuponu wynosi %1$s
pl[3]: Wartość kuponu wynosi %1$s

en: Total
pl: Razem

en: Transfers money to vendors
pl: Przelewy pieniężne do sprzedawców

en: Transfers the price of ordered products to the vendors incl. commission handling
pl: Przekazuje cenę zamówionych produktów do dostawców wraz z obsługą prowizji

en: Unable to add current address for customer with ID "%1$s"
pl: Nie można dodać aktualnego adresu dla klienta o identyfikatorze "%1$s"

en: Unable to call method "%1$s"
pl: Nie można wywołać metody "%1$s"

en: Unable to import catalog with code "%1$s": %2$s
pl: Nie można zaimportować katalogu z kodem "%1$s": %2$s

en: Unable to import product with code "%1$s": %2$s
pl: Nie można zaimportować produktu z kodem "%1$s": %2$s

en: Unable to import supplier with code "%1$s": %2$s
pl: Nie można zaimportować dostawcy z kodem "%1$s": %2$s

en: Voucher related e-mails
pl: Wiadomości e-mail związane z kuponami

en: Watched products
pl: Produkty obserwowane

note: / Payment e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and payment status (%3$s)
en: We have received your payment, and will take care of your order immediately.
pl: Otrzymaliśmy Twoją płatność i zajmiemy się zamówieniem.

note: / Delivery e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and delivery status (%3%s)
en: We received the returned parcel for your order %1$s from %2$s.
pl: Otrzymaliśmy z powrotem paczkę z Twoim zamówieniem %1$s z %2$s.

en: You can use your vouchers at any time in our online shop
pl: Vouchery można wykorzystać w dowolnym momencie w naszym sklepie internetowym

en: You've cancelled the subscription
pl: Subskrypcja została anulowana

en: Your account
pl: Twoje konto

en: Your comment
pl: Twój komentarz

en: Your new account
pl: Twoje nowe konto

en: Your order %1$s
pl: Twoje zamówienie %1$s

note: / Delivery e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and delivery status (%3%s)
en: Your order %1$s from %2$s has been dispatched.
pl: Twoje zamówienie %1$s z %2$s zostało wysłane.

en: Your reference
pl: Twoje odniesienie

en: Your reference number
pl: Twój numer referencyjny

en: Your subscription
pl: Subskrypcja

en: Your voucher
pl: Twój kupon

en: Your watched products
pl: Twoje produkty obserwowane

en: delivery
pl: dostawa

note: / Price quantity format with quantity (%1$s)
en: from %1$s
pl: z %1$s

en: like billing address
pl: taki jak adres płatnika

en: payment
pl: płatność

en: tax
pl: Podatek

en: taxpst
pl: podatnik
