aimeos-core - en to hu translation catalogue (6 entries)

note: Euro reference: https://en.wikipedia.org/wiki/Euro code: EUR sign: € symbol: € sequence: n/a
en: EUR
hu: €

note: Falkland Islands pound reference: https://en.wikipedia.org/wiki/Falkland_Islands_pound code: FKP sign: n/a symbol: £, FK£ sequence: <sign><amount>
en: FKP
hu: £

note: Pound Sterling reference: https://en.wikipedia.org/wiki/Pound_sterling code: GBP sign: n/a symbol: £ sequence: <sign><amount>
en: GBP
hu: £

note: Gibraltar pound reference: https://en.wikipedia.org/wiki/Gibraltar_pound code: GIP sign: £ symbol: £ sequence: n/a
en: GIP
hu: £

note: Hungarian forint reference: https://en.wikipedia.org/wiki/Hungarian_forint code: HUF sign: Ft symbol: Ft sequence: n/a
en: HUF
hu: Ft

note: Saint Helena pound reference: https://en.wikipedia.org/wiki/Saint_Helena_pound code: SHP sign: n/a symbol: £ sequence: <sign><amount>
en: SHP
hu: £
