aimeos-core - en to ro translation catalogue (217 entries)

en: Address for domain "%1$s" not available
ro: Adresa pentru domeniul "%1$s" nu este disponibilă

en: Address for type "%1$s" not available
ro: Adresa pentru tipul "%1$s" nu este disponibilă

en: Address item for removal not found
ro: Elementul de adresă pentru eliminare nu a fost găsit

en: Address not available
ro: Adresa nu este disponibilă

en: Address salutation "%1$s" not within allowed range
ro: Salutul adresei "%1$s" nu se încadrează în intervalul permis

en: Address search configuration not available
ro: Configurația de căutare a adreselor nu este disponibilă

en: Address type "%1$s" not within allowed range
ro: Tipul de adresă "%1$s" nu se încadrează în intervalul permis

en: An unknown error occured with code %1$d
ro: A apărut o eroare necunoscută cu codul %1$d

en: At least one key is required for aggregation
ro: Cel puțin o cheie este necesară pentru agregare

en: Basket empty
ro: Coș gol

en: Bought voucher is in currency "%1$s", basket uses "%2$s"
ro: Voucherul cumpărat este în moneda "%1$s", coșul folosește "%2$s"

en: Cache object not available
ro: Obiectul cache nu este disponibil

en: Called unknown method "%1$s" on class "%2$s"
ro: A fost apelată metoda necunoscută "%1$s" pe clasa "%2$s"

en: Catalog node for ID "%1$s" not available
ro: Nodul de catalog pentru ID "%1$s" nu este disponibil

en: Catalog path for ID "%1$s" not found
ro: Calea de catalog pentru ID-ul "%1$s" nu a fost găsită

en: Checks for available addresses in basket failed
ro: Verifică adresele disponibile în coșul eșuat

en: Checks for available service items in basket failed
ro: Verifică elementele de serviciu disponibile în coșul eșuat

en: Child node with index "%1$d" not available
ro: Nodul copil cu indexul "%1$d" nu este disponibil

en: Class "%1$s" does not implement interface "%2$s"
ro: Clasa "%1$s" nu implementează interfața "%2$s"

en: Class "%1$s" not available
ro: Clasa "%1$s" nu este disponibilă

en: Code "%1$s" must not be longer than %2$d characters
ro: Codul "%1$s" nu trebuie să fie mai lung de %2$d caractere

en: Code "%1$s" must not be longer than 32 characters
ro: Codul "%1$s" nu trebuie să fie mai lung de 32 de caractere

en: Code contains invalid characters: "%1$s"
ro: Codul conține caractere invalide: "%1$s"

en: Code is too long
ro: Codul este prea lung

en: Code must not be longer than 255 characters
ro: Codul nu trebuie să fie mai lung de 255 de caractere

en: Code must not be longer than 32 characters
ro: Codul nu trebuie să fie mai lung de 32 de caractere

en: Configuration for "%1$s" is missing
ro: Configurația pentru "%1$s" lipsește

en: Configuration invalid
ro: Configurație invalidă

en: Configuration not available
ro: Configurația nu este disponibilă

en: Configuration object not available
ro: Obiectul de configurare nu este disponibil

en: Configuration of necessary SQL statement for "%1$s" not available
ro: Configurarea instrucțiunii SQL necesare pentru "%1$s" nu este disponibilă

en: Coupon in basket is not available any more
ro: Cuponul din coș nu mai este disponibil

en: Coupon is not available any more
ro: Cuponul nu mai este disponibil

en: Curl could not be initialized
ro: Curl nu a putut fi inițializat

en: Curl error: "%1$s" - "%2$s"
ro: Eroare Curl: "%1$s" - "%2$s"

en: Database manager object not available
ro: Obiectul managerului bazei de date nu este disponibil

en: Date value before "%1$s"
ro: Valoarea datei înainte de "%1$s"

en: Downloading file "%1$s" failed
ro: Descarcarea fisierului "%1$s" a esuat

en: Duplicate coupon code
ro: Cod cupon duplicat

en: Duplicate coupon code "%1$s"
ro: Cod cupon duplicat "%1$s"

en: Expanding "%1$s" node failed
ro: Expandarea nodului "%1$s" a eșuat

en: File "%1$s" not found
ro: Fisierul "%1$s" nu a fost gasit

en: File or directory "%1$s" doesn't exist
ro: Fișierul sau directorul "%1$s" nu există

en: File system manager object not available
ro: Obiectul manager de sistem de fișiere nu este disponibil

en: Finished order status import from "%1$s"
ro: Importul stării comenzii finalizate de la "%1$s"

en: Finished order status import from file "%1$s"
ro: Import finalizat al stării comenzii din fișierul "%1$s"

en: Flags "%1$s" not within allowed range
ro: Indicatoarele "%1$s" nu se află în intervalul permis

en: Flags not within allowed range
ro: Steagurile nu se află în intervalul permis

en: ID of last inserted database record not available
ro: ID-ul ultimei înregistrări introduse în baza de date nu este disponibil

note: / Locale ID %1$s
en: Internationalization object not available for "%1$s"
ro: Obiectul de internaționalizare nu este disponibil pentru "%1$s"

en: Invalid ISO country code
ro: Cod de țară ISO invalid

en: Invalid ISO country code "%1$s"
ro: Cod de țară ISO invalid "%1$s"

en: Invalid ISO currency code
ro: Cod valutar ISO invalid

en: Invalid ISO currency code "%1$s"
ro: Cod valutar ISO invalid "%1$s"

en: Invalid ISO language code
ro: Cod de limbă ISO invalid

en: Invalid ISO language code "%1$s"
ro: Cod de limbă ISO invalid "%1$s"

en: Invalid JSON as result of search for ID "%2$s" in "%1$s": %3$s
ro: JSON invalid ca rezultat al căutării ID-ului "%2$s" în "%1$s": %3$s

en: Invalid attribute at position "%1$d"
ro: Atribut invalid la poziția "%1$d"

en: Invalid characters in ISO currency code "%1$s"
ro: Caractere invalide în codul valutar ISO "%1$s"

en: Invalid characters in ISO language code "%1$s"
ro: Caractere invalide în codul de limbă ISO "%1$s"

en: Invalid characters in class name "%1$s"
ro: Caracter incorect în numele clasei "%1$s"

en: Invalid characters in date "%1$s". ISO format "YYYY-MM-DD hh:mm:ss" expected.
ro: Caractere invalide în data "%1$s". Se așteaptă formatul ISO "YYYY-MM-DD hh:mm:ss".

en: Invalid characters in date "%1$s". ISO format "YYYY-MM-DD" expected.
ro: Caractere invalide în data "%1$s". Se așteaptă formatul ISO "YYYY-MM-DD".

en: Invalid characters in date, ISO format "YYYY-MM-DD hh:mm:ss" expected
ro: Caractere invalide în dată, format ISO "YYYY-MM-DD hh:mm:ss" așteptat

en: Invalid characters in date, ISO format "YYYY-MM-DD" expected
ro: Caractere invalide în dată, format ISO "YYYY-MM-DD" așteptat

en: Invalid characters in domain name "%1$s"
ro: Caractere invalide în numele de domeniu "%1$s"

en: Invalid characters in email address: "%1$s"
ro: Caractere invalide în adresa de e-mail: "%1$s"

en: Invalid characters in manager name "%1$s"
ro: Caractere invalide în numele managerului "%1$s"

en: Invalid characters in manager name "%1$s" in "%2$s"
ro: Caractere invalide în numele managerului "%1$s" în "%2$s"

en: Invalid characters in price "%1$s"
ro: Caractere invalide în prețul "%1$s"

en: Invalid characters in provider name "%1$s"
ro: Caractere invalide în numele furnizorului "%1$s"

en: Invalid characters in purchase date "%1$s"
ro: Caractere invalide în data achiziției "%1$s"

en: Invalid characters in type name "%1$s"
ro: Caractere invalide în numele tipului "%1$s"

en: Invalid configuration for coupon provider "%1$s", needs "%2$s"
ro: Configurație invalidă pentru furnizorul de cupoane "%1$s", necesită "%2$s"

en: Invalid delivery type
ro: Tip de livrare invalid

en: Invalid factory "%1$s"
ro: Factory incorect "%1$s"

en: Invalid mime type "%1$s"
ro: Tip mime invalid "%1$s"

en: Invalid provider name "%1$s"
ro: Nume furnizor invalid "%1$s"

en: Invalid serialized basket. "%1$s" returned "%2$s".
ro: Coș serializat invalid. "%1$s" a returnat "%2$s".

en: Invalid serialized basket. "%1$s" returns "%2$s".
ro: Coș serializat invalid. "%1$s" returnează "%2$s".

en: Invalid time interval format "%1$s"
ro: Format invalid al intervalului de timp "%1$s"

en: Invalid type "%1$s"
ro: Tip invalid "%1$s"

en: Invalid web site URL "%1$s"
ro: URL site web invalid "%1$s"

en: Item can not be deleted. Site ID of item differs from present site ID.
ro: Articolul nu poate fi șters. ID-ul site-ului articolului diferă de ID-ul site-ului actual.

en: Item could not be saved using method save(). Item ID not available.
ro: Articolul nu a putut fi salvat folosind metoda save(). ID-ul articolului nu este disponibil.

en: Item referenced in domain "%1$s" not found: %2$s
ro: Elementul menționat în domeniul "%1$s" nu a fost găsit: %2$s

en: Item with ID "%1$s" not found
ro: Articolul cu ID-ul "%1$s" nu a fost găsit

en: Item with ID "%2$s" in "%1$s" not found
ro: Articolul cu ID-ul "%2$s" în "%1$s" nu a fost găsit

en: Job with ID "%1$s" not found
ro: Job-ul cu ID-ul "%1$s" nu a fost găsit

en: List item for removal from domain "%1$s" not found
ro: Elementul de listă pentru eliminarea din domeniul "%1$s" nu a fost găsit

en: List item with ID "%2$s" in "%1$s" not found
ro: Elementul de listă cu ID-ul "%2$s" în "%1$s" nu a fost găsit

en: List type for attribute item with ID "%1$s" not available
ro: Tipul de listă pentru elementul de atribut cu ID "%1$s" nu este disponibil

en: List type for price item with ID "%1$s" not available
ro: Tipul de listă pentru elementul de preț cu ID-ul "%1$s" nu este disponibil

en: List type for text item with ID "%1$s" not available
ro: Tipul de listă pentru elementul text cu ID "%1$s" nu este disponibil

en: Loading of XML response "%1$s" from delivery provider failed
ro: Încărcarea răspunsului XML "%1$s" de la furnizorul de livrare a eșuat

en: Locale item for site "%1$s" not found
ro: Elementul local pentru site-ul "%1$s" nu a fost găsit

en: Locale object not available
ro: Obiectul local nu este disponibil

en: Lock flag "%1$d" not within allowed range
ro: Indicatorul de blocare "%1$d" nu se află în intervalul permis

en: Log entry with ID "%1$s" not found
ro: Intrarea în jurnal cu ID-ul "%1$s" nu a fost găsită

en: Log manager object not available
ro: Obiectul Log Manager nu este disponibil

en: Mail object not available
ro: Obiectul poștal nu este disponibil

en: Manager path "%1$s" is invalid
ro: Calea managerului "%1$s" nu este valabilă

en: Manager path is empty
ro: Calea managerului este goală

en: Message queue object not available
ro: Obiectul cozii de mesaje nu este disponibil

en: Method "%1$s" for locale site manager not available
ro: Metoda "%1$s" pentru managerul site-ului local nu este disponibilă

en: Method "%1$s" for provider not available
ro: Metoda "%1$s" pentru furnizor nu este disponibilă

en: Missing configuration "%1$s"
ro: Lipsește configurația "%1$s"

en: New ID "%1$s" for item differs from old ID "%2$s"
ro: Noul ID "%1$s" pentru articol diferă de vechiul ID "%2$s"

en: Newly created site can not be saved using method "save()". Try using method "insert()" instead.
ro: Site-ul nou creat nu poate fi salvat folosind metoda "save()". Încercați să utilizați în schimb metoda "insert()".

en: No XML file "%1$s" found
ro: Nu s-a găsit niciun fișier XML "%1$s"

en: No bought voucher for code "%1$s" available
ro: Nu există niciun voucher cumpărat pentru codul "%1$s" disponibil

en: No catalog node for ID "%1$s"
ro: Nu există nod de catalog pentru ID-ul "%1$s"

en: No item found for conditions: %1$s
ro: Nu s-a găsit niciun articol pentru condițiile: %1$s

en: No item with "%2$s" in "%1$s" found
ro: Nu s-a găsit niciun element cu "%2$s" în "%1$s"

en: No more credit available for voucher "%1$s"
ro: Nu mai există credit disponibil pentru voucherul "%1$s"

en: No order for ID "%1$s" found
ro: Nu s-a găsit nicio comandă pentru ID-ul "%1$s"

en: No price for product ID "%1$s" or product code "%2$s" available
ro: Nu este disponibil niciun preț pentru ID-ul produsului "%1$s" sau codul produsului "%2$s"

en: No product with code "%1$s" found
ro: Nu a fost găsit niciun produs cu codul "%1$s"

en: No rebate for currency "%1$s" available
ro: Nu este disponibilă nicio reducere pentru moneda "%1$s"

en: No search configuration available for "%1$s"
ro: Nu este disponibilă nicio configurație de căutare pentru "%1$s"

en: No search configuration available for domain "%1$s"
ro: Nu există nicio configurație de căutare disponibilă pentru domeniul "%1$s"

en: No search keys available
ro: Nu sunt disponibile taste de căutare

en: No stock type for code "%1$s" found
ro: Nu s-a găsit niciun tip de stoc pentru codul "%1$s"

en: No type for code "%1$s" found
ro: Nu s-a găsit niciun tip pentru codul "%1$s"

en: No warehouse for code "%1$s" found
ro: Nu s-a găsit niciun depozit pentru codul "%1$s"

en: Not a date
ro: Nu este o întâlnire

en: Not a date and time
ro: Nu o dată și o oră

en: Not a key/value map
ro: Nu este o hartă cheie/valoare

en: Not a list item
ro: Nu este un element de listă

en: Not a listed value
ro: Nu este o valoare listată

en: Not a number
ro: Nu un număr

en: Not a string
ro: Nu este un șir

en: Not a time
ro: Nu este un moment

en: Not a true/false value
ro: Nu este o valoare adevărat/fals

en: Not an integer number
ro: Nu este un număr întreg

en: Object is not of required type "%1$s"
ro: Obiectul nu este de tipul necesar "%1$s"

en: Operation not supported
ro: Operațiunea nu este acceptată

en: Order ID "%1$s" in XML response of delivery provider differs from stored invoice ID "%2$s" of the order
ro: ID-ul comenzii "%1$s" din răspunsul XML al furnizorului de servicii de livrare diferă de ID-ul facturii stocate "%2$s" a comenzii

en: Order address position "%1$s" must be greater than 0
ro: Poziția adresei de comandă "%1$s" trebuie să fie mai mare decât 0

en: Order base item with order ID "%1$s" not found
ro: Articolul de bază al comenzii cu ID-ul comenzii "%1$s" nu a fost găsit

en: Order data sent to delivery provider was rejected with code "%1$s" according to XML response
ro: Datele comenzii trimise furnizorului de livrare au fost respinse cu codul "%1$s" conform răspunsului XML

en: Order delivery status "%1$s" not within allowed range
ro: Starea livrării comenzii "%1$s" nu se încadrează în intervalul permis

en: Order payment status "%1$s" not within allowed range
ro: Statutul plății comenzii "%1$s" nu se încadrează în intervalul permis

en: Order product position "%1$s" must be greater than 0
ro: Poziția produsului de comandă "%1$s" trebuie să fie mai mare decât 0

en: Order service position "%1$s" must be greater than 0
ro: Poziția serviciului de comandă "%1$s" trebuie să fie mai mare decât 0

en: Order type "%1$s" not within allowed range
ro: Tipul de comandă "%1$s" nu se încadrează în intervalul permis

en: Order with ID "%1$s" was rejected with code "%2$s": %3$s
ro: Comanda cu ID-ul "%1$s" a fost respinsă cu codul "%2$s": %3$s

en: Parameter "%1$s" for configuration not available
ro: Parametrul "%1$s" pentru configurare nu este disponibil

en: Password object not available
ro: Obiectul parolă nu este disponibil

en: PayPal Express: Duplicate transaction with ID "%1$s" and status "%2$s"
ro: PayPal Express: Tranzacție duplicată cu ID "%1$s" și status "%2$s"

en: PayPal Express: Duplicate transaction with ID "%1$s" and status "%2$s"
ro: PayPal Express: Tranzacție duplicată cu ID "%1$s" și status "%2$s"

en: PayPal Express: Invalid request "%1$s"
ro: PayPal Express: Cerere invalidă "%1$s"

en: PayPal Express: Payment transaction ID for order ID "%1$s" not available
ro: PayPal Express: ID-ul tranzacției de plată pentru ID-ul comenzii "%1$s" nu este disponibil

en: PayPal Express: Request for order ID "%1$s" failed with "%2$s"
ro: PayPal Express: Cererea pentru ID-ul comenzii "%1$s" a eșuat cu "%2$s"

en: PayPal Express: Wrong payment amount "%1$s" for order ID "%2$s"
ro: PayPal Express: Suma de plată greșită "%1$s" pentru ID-ul comenzii "%2$s"

en: PayPal Express: Wrong receiver email "%1$s"
ro: PayPal Express: E-mail receptor greșit "%1$s"

en: Payment costs
ro: Costuri de plată

en: Please have a look at the prices of the products in your basket
ro: Vă rugăm să aruncați o privire la prețurile produselor din coșul dvs.

en: Price can not be added. Currency ID "%1$s" of price item and currently used currency ID "%2$s" does not match.
ro: Prețul nu poate fi adăugat. ID-ul monedei "%1$s" al articolului de preț și ID-ul monedei utilizate în prezent "%2$s" nu corespund.

en: Price for the given quantity "%1$d" not available
ro: Prețul pentru cantitatea dată "%1$d" nu este disponibil

en: Price for the given quantity "%1$s" not available
ro: Prețul pentru cantitatea dată "%1$s" nu este disponibil

en: Price item not available
ro: Articolul de preț nu este disponibil

en: Process object not available
ro: Obiectul procesului nu este disponibil

en: Product  not available
ro: Produsul nu este disponibil

en: Product does not contain all required values. Product code for item not available.
ro: Produsul nu conține toate valorile necesare. Codul produsului pentru articol nu este disponibil.

en: Product does not contain the SKU code
ro: Produsul nu conține codul SKU

en: Product matching given properties not found
ro: Produsul care corespunde proprietăților date nu a fost găsit

en: Product not available
ro: Produsul nu este disponibil

en: Product with array key "%1$d" not available
ro: Produsul cu cheia array "%1$d" nu este disponibil

en: Products in basket not available
ro: Produsele din coș nu sunt disponibile

en: Products out of stock
ro: Produse epuizate din stoc

en: Property item for removal not found
ro: Elementul de proprietate pentru eliminare nu a fost găsit

en: Property name "%1$s" not within allowed range
ro: Numele proprietății "%1$s" nu se încadrează în intervalul permis

en: Provider in "%1$s" not available
ro: Furnizorul din "%1$s" nu este disponibil

en: Quantity must be 0 or greater and must not exceed %1$d
ro: Cantitatea trebuie să fie 0 sau mai mare și nu trebuie să depășească %1$d

en: Quantity must be 0 or greater and must not exceed ordered quantity
ro: Cantitatea trebuie să fie 0 sau mai mare și nu trebuie să depășească cantitatea comandată

en: Quantity must be greater than 0 and must not exceed %1$d
ro: Cantitatea trebuie să fie mai mare decât 0 și nu trebuie să depășească %1$d

en: Quantity must be greater than 0 and must not exceed 2147483647
ro: Cantitatea trebuie să fie mai mare decât 0 și nu trebuie să depășească 2147483647

en: Quantity scale must be greater than 0
ro: Scala cantității trebuie să fie mai mare decât 0

en: Required parameter "%1$s" is missing
ro: Parametrul obligatoriu "%1$s" lipsește

en: Required value for "%1$s" is missing
ro: Valoarea necesară pentru "%1$s" lipsește

en: Search configuration for "%1$s" not available
ro: Configurația de căutare pentru "%1$s" nu este disponibilă

en: Search configuration not available
ro: Configurația de căutare nu este disponibilă

en: Sending order failed: "%1$s"
ro: Trimiterea comenzii a eșuat: "%1$s"

en: Sending order to delivery provider failed with HTTP status "%1$s"
ro: Trimiterea comenzii către furnizorul de livrare a eșuat cu statutul HTTP "%1$s"

en: Sending order to delivery provider failed: "%1$s"
ro: Trimiterea comenzii către furnizorul de livrare a eșuat: "%1$s"

en: Service not available
ro: Serviciul nu este disponibil

en: Service of type "%1$s" not available
ro: Serviciul de tip "%1$s" nu este disponibil

en: Session object not available
ro: Obiectul sesiunii nu este disponibil

en: Site can not be inserted. Site ID of site differs from site ID of parent site.
ro: Site-ul nu poate fi introdus. ID-ul site-ului diferă de ID-ul site-ului părinte.

en: Site can not be moved. Site ID of site differs from present site id, site ID of existing parent site or site id of new parent site.
ro: Site-ul nu poate fi mutat. ID-ul site-ului diferă de ID-ul site-ului actual, de ID-ul site-ului părinte existent sau de ID-ul site-ului părinte nou.

en: Site for code "%1$s" not found
ro: Site-ul pentru codul "%1$s" nu a fost găsit

en: Started order status import from "%1$s"
ro: A început importul stării comenzii de la "%1$s"

en: Started order status import from file "%1$s"
ro: A început importul statutului comenzii din fișierul "%1$s"

en: Status not available
ro: Adresa nu este disponibilă

en: The algorithm "%1$s" is not supported
ro: Algoritmul "%1$s" nu este acceptat

en: The maximum basket value of %1$s is exceeded
ro: Valoarea maximă a coșului de %1$s este depășită

en: The maximum product quantity is %1$d
ro: Cantitatea maximă de produs este %1$d

en: The maximum product quantity of %1$d is exceeded
ro: Cantitatea maximă de produs de %1$d este depășită

en: The maximum product value is %1$s
ro: Valoarea maximă a produsului este %1$s

en: The maximum quantity of all products is %1$d
ro: Cantitatea maximă a tuturor produselor este %1$d

en: The maximum value of all products is %1$s
ro: Valoarea maximă a tuturor produselor este %1$s

en: The minimum basket value of %1$s isn't reached
ro: Valoarea minimă a coșului de %1$s nu este atinsă

en: The minimum product quantity of %1$d isn't reached
ro: Cantitatea minimă de produs de %1$d nu este atinsă

en: The type of the configuration option with key "%1$s" must be "%2$s"
ro: Tipul opțiunii de configurare cu cheia "%1$s" trebuie să fie "%2$s"

en: Time value after "%1$s"
ro: Valoarea timpului după "%1$s"

en: Time value before "%1$s"
ro: Valoarea timpului înainte de "%1$s"

en: Total results value not found
ro: Valoarea totală a rezultatelor nu a fost găsită

en: Tree root with code "%1$s" in "%2$s" not found
ro: Rădăcina copacului cu codul "%1$s" în "%2$s" nu a fost găsită

en: Type item with ID "%1$s" in "%2$s" not found
ro: Articolul de tip cu ID-ul "%1$s" în "%2$s" nu a fost găsit

en: Unable to call method "%1$s"
ro: Imposibil de apelat metoda "%1$s"

en: Unable to create order XML file "%1$s"
ro: Nu s-a putut crea fișierul XML de comandă "%1$s"

en: Unable to move imported file "%1$s" to "%2$s"
ro: Imposibilitatea de a muta fișierul importat "%1$s" în "%2$s"

en: Unable to sort public holidays: "%1$s"
ro: Nu se pot sorta sărbătorile legale: "%1$s"

en: Unknown search key "%1$s"
ro: Cheie de căutare necunoscută "%1$s"

en: Validation of XML response from delivery provider against schema "%1$s" failed
ro: Validarea răspunsului XML de la furnizorul de livrare în raport cu schema "%1$s" a eșuat

en: View object not available
ro: Vizualizarea obiectului nu este disponibilă
